Členové skupiny OutKast André Benjamin (André 3000) a Antwan A. Patton (Big Boi) září v hlavních rolích okouzlujícího příběhu plného hudby a energie.  V rušném a žhavém nočním klubu pracují dva kamarádi. Stydlivý klavirista Percival (Benjamin) se v životě řídí přísnými pravidly, zatímco Rooster (Patton) je výstřední hlavní hvězdou klubu a pozornost diváků si užívá. Život si ale s oběma zahrává, když chamtivost, sláva a nakonec i vražda pomalu ničí jejich přátelství i samotný klub, který je spojuje. (oficiálny text distribútora)

Deverant

Album které je částečně (opravdu jen částečně, šest tracků z celkových pětadvaceti na albu, ovšem včetně všech intelude) soundtrackem k Idlewildu znám už dlouho, a byl jsem zvědavý jak vlastně vypadá ten film. OutKast mám opravdu hodně rád, a to se ukázalo trochu problematickým, protože jsem si nějak za celé dvě hodiny nedokázal zvyknout na to, že je to vlastně film a ne velice dlouhý videoklip. Videoklipu by více odpovídal i scénář, ale upřímně řečeno, to jsem očekával předem a vlastně mě to nijak zvlášť nevadilo. Stylizace občas funguje skvěle, občas pokulhává, někdy působí přepjatě. Hudba je výborná, ale to jsem už věděl. Ve výsledku Idlewild působí rozklíženě a nejistě, přičemž se mu tuto inkoherenci daří maskovat jen se střídavými úspěchy, a určitě má víc než pár much. Pro toho komu jméno OutKast nic neříká se jedná nejspíš o ztrátu času. ()

Petfruf

Nebýt dobré hudby a vizuální stránky filmu, dala bych i míň. Díky těmhle dvěma věcem ale film byl svižnný a příjemný. Žádný zázrak se nekoná, příběh je prostý až hanba. Kdosi tu na čsfd jednou napsal, že film musí člověka především bavit. Ať se jedná o těžce filozofické dílo nebo maistreamový kousek pro široké publikum, z něhož skáče popkorn, hlavně musí diváka bavit. A mě ta cesta do Prahy se SA utekla opravdu rychle.. ()

Xatrix

Od Idlewildu jsem cekal dalsi muzikal s cleny Outcast jako hlavnimi postavami. Vysledek je trochu jiny, chvili to pripomina videoklipy Outcast a chvili se snimek snazi tvarit jako gangsterka. To prvni funguje skvele, to druhe uz bohuzel nikoli.Brian Barber prekvapive zacina snimek velmi svizne a divak ma pocit, ze pred nim ceka videokliparska jizda v retro stylu. Bohuzel reziserovi dochazi dech (ci snad penize) a snimek se vraci do klasickych vypravecskych koleji, aby se zas na chvili vratil v samotnem finale. Je to skoda, protoze potencial film mel. Duo Outcast prekvapive hraje prirozene a nijak nenarusuji film, prave naopak. Co ale film nepodporuje pribeh, scenarista jako nevedel, co kteremu zanru ma dat prednost a tak milostny pribeh jedne z postav vyzniva naprazdno. Presto vsechno film ubehne velmi prijemne a na jmeno Bryana Barbera si budu do priste davat pozor. 7/10 ()

ecceHOMMO

Pomale plynúci a jednoduchý dej, avšak bez okúzlenia a energie. Energia srší akurát z piesní, ktoré vo filme zaznievajú. Jediným ako tak zaujímavým miestom v Klube splnených prianí je záver, ale ani ten nedostal dostatok priestoru nato aby vylepšil renomé tohoto snímku. Čo na záver? Čakanie na koniec filmu bolo úmorné, ale dočkal som sa. Ale bola to strašná nuda! ()

sutech666

Presne som čakal, že Andre bude hrať utiahnutého, hanblivého, ale talentovaného chlapíka,ktorý má doma menšie problémy. Čakal som, že vo filme nebude skoro žiadny dej a taktiež, že to bude mať slabé znaky černošskej gangsterky. Očakával som emotívnu pomalú hudbu, ktorá mi takmer nič nehovorí. To všetko sa do puntíku splnilo. Jedna vec ma prekvapila a to, že to zbehlo celkom rýchlo a vobec neľutujem, že som to videl. ()