Pohled do historie Čechů sepsal František Ringo Čech, režijně ztvárnil Eduard Sedlář v Prozatímním Čechově Divadle. Jiráskovy Staré pověsti české - povinná četba všech českých dítek školou povinných! Takže každý z nás jistě alespoň něco málo tuší o životě našich dávných předků a jistě také o jedné z těch dávných událostí, jakou byla Divčí válka - vězte však, že ne všechno, co Jirásek napsal a ve školách nás učili musí být pravda! Tato hra je tím důkazem. Úsměvná parodie na známou pověst o dívčí válce. (oficiálny text distribútora)

kellys2

80 minut skvělé zábavy a vtipných "hlášek". Moja Maděrič v roli "božského Lumíra" tak to nemá chybu! Od F.R.Čecha nemůžete čekat inteligentní zábavu ale u Dívčí války se nemůžete nudit. ()

+sfinx+

Naprosto úžasný!! Od začátku do konce ta nejlepší zábava. Ať už přihřátý Lumír, feministka Vlasta nebo Otova dvojrole. Víc asi zbytečné psát - spíš doporučit, abyste sami shlédli.. Hodnocení je to velmi zodpovědné (asi po deseti shlédnutích).. ()

eba

Moc dobrý počin Františka Ringo Čecha, kterého jinak moc nemusím. Ale tady klobouk dolů. Dívčí válka mě baví už několik let a nepochybně bavit ještě bude. " Jak se jmelí zelená, kombajn valí doubravou." ()

pavlamax

Naprostý souhlas s Gemini. Pokaždé mě dobře pobaví a pokaždé objevím nové vtipy, kterých jsem si předtím nevšimla. A to Ringo nikdy nebyl můj šálek kávy, ale v tomto případě dělám velkou čestnou vyjímku a vše odpuštěno. ()

Fraktální

Zábava značně pokleslá, někdy až na hranici zábavy, nicméně několik vtipů se povedlo i když je to takový střílení "hodíme tam co největší píčovinku a třeba to bude prdel"... ()

Sadova302b50

Zajímavé, vzpomínám si, že když jsem hru viděla poprvé, dost se mi líbila. S odstupem času (a nabráním diváckých zkušeností) mi Dívčí válka přijde jen lehce nadprůměrná, v dobrém smyslu trochu ujetá, s několika hodně vtipnými momenty včetně samotného začátku a s proměnlivými hereckými výkony, do výšin ji vynášet nemůžu. 65% ()

DarkSikorski

Kníže Přemyslav, Bivoj, Ctirad, Šárka, božský moudrý Lumír a jiné postavy vám poskytnou náhled do dějin, který jste opravdu nečekali. A u kterého se dost možná potrháte smíchy! ()

hindator

Jsou chvíle, kdy mě mrzí, že každý člen nemá k dispozici něco na způsob "Golden Buzzeru", protože téhle hře bych ho bez váhání udělil. Hru jsem viděl dvakrát naživo, asi desetkrát z videa a slyšel asi dvacetkrát jako audio. Možná že už je to na doktora? 😉 Každopádně není všem dnům konec... ()