John Zachary Delorean byl ve firmě Pontiac podepsán pod nejslavnějšími modely aut, které díky originálnímu vzhledu a silným motorům účinkovaly například v trilogii - Polda a bandita - ovšem u nás se nejvíce proslavil novější Pontiac Trans Am jako Kitt v seriálu Knight Rider. Pak se Zachary rozhodl postavit na vlastní nohy a založil firmu DMC - Delorean Motors Company. Chtěl postavit vůz, do kterého mu nebude nikdo mluvit: Motor chtěl umístit doprostřed - před zadní nápravu. Nakonec byl motor umístěn vzadu. Konstruován byl z nerezové oceli a jeho dveře se otevíraly vzhůru. (Nathaniell)

Nathaniell

John Zachary Delorean byl ve firmě Pontiac podepsán pod nejslavnějšími modely aut, které díky originálnímu vzhledu a silným motorům účinkovaly například v trilogii - Polda a bandita - ovšem u nás se nejvíce proslavil novější Pontiac Trans Am jako Kitt v seriálu Knight Rider. Pak se Zachary rozhodl postavit na vlastní nohy a založil firmu DMC - Delorean Motors Company. Chtěl postavit vůz, do kterého mu nebude nikdo mluvit: Motor chtěl umístit doprostřed - před zadní nápravu. Nakonec byl motor umístěn vzadu. Konstruován byl z nerezové oceli a jeho dveře se otevíraly vzhůru. Nejvíce se vůz proslavil v trilogii - Návrat do budoucnosti. To už ovšem bylo v době neodvratného bankrotu firmy. ()