Životy miliónov ľudí sú ohrozené smrtiacimi kobylkami. A v tejto chvíli je Dr. Maddy Rierdon jediný, kto s hrozbou môže niečo urobiť. Ako vládny zástupca objaví utajený výskum, pri ktorom mali byť pre armádu k dispozícii špeciálne skrížené kobylky. Táto prevratná biologická zbraň však jedného ňa môže ohroziť aj samotného stvoriteľa. Uniknúť pred rojom a riskovať svoj vlastný život, aby zachránil milióny iných životov je pre neho samozrejmosť... (oficiálny text distribútora)

tron

SMRTIACE KOBYLKY nie sú horor, pretože „dva centimetre niečoho, čo letí vysoko vo vzduchu" skrátka vôbec nie je strašidelných. Občasné detailné zábery sa cenia, ale nepomáhajú. A žánrovo má tento hlúpy film bližšie ku katastrofickému žánru. V tomto prípade – vzhľadom k predpotopnému scenáru, trápnym trikom, stopercentne nezáživnej televíznej réžii a bombastickému hereckému obsadeniu (Xena a otec Kevina McCallistera) – skôr katastrofálnemu. ()

Lateef odpad!

imdb rating: 31% - Tenhle film má vše, co má správný odpad! mít - humusácký příběh po okraj naplněný stokrát omílanými klišé, scénář rozežraný kobylkami se spoustou logických chyb, tým zamindrákovaných kameramanů, bandu lidí, kteří by si rádi říkali herci a jejichž honorář mohl být nanejvýš chléb a vody a rádoby strach nahánějící zvířecí monstrum, zde v podání létajících apokalyptických hybridních kobylek...dovedu si představit, že bych se to podíval znovu, ale pouze při konstelaci těchto bodů: a/ musel bych ležet v začouzeným obýváku s tlupou zkouřených dredařů a hulit patnáctej špek...b/ mít nasazený okuláry s třiadvaceti dioptriema, abych to viděl pořádně rozmazaně...c/ musel by někde poblíž stát Jason Statham připravenej vypálit mi otočku, kdybych to odmítnul sledovat...Co nutí lidi točit takovéhle filmy, mohl by mi to někdo říct?? Prosím, mohl by mi to někdo říct?? ()

Z0oMb3E

Ono keď dojdu prerastené monsterky jediná možnosť ako pokračovať v točení zlých filmov je dať nadprirodzenú moc malým ale svojim počtom kompenzujúcim tvorčekom. Pre tento krát na Ameriku húfne útočia kobylky. Už tu sa nejednému zoologicky zdatnejšiemu divákovi zahmlie pred očami, kedže sa jedná o Sarančatá. Dajme tomu, že to až taká chyba nieje. To že film je čistá šablóna, kedy sa niečo zvrtne, povolá sa odborník, stretnutie s ex, prvý a ani druhý šialený nápad nevyšiel, a nakoniec sa z prdele vytiahne najväčšia bomba ktorá odvráti celosvetovú katastrofu. Jediná inovácia spočíva v sexy bloncke Lucy, ktorá pre zmenu nelieta a nestína ľudom hlavy. Chcelo to jednoznačne scénu, kedy pri nálete sarančat v parku nejaká horúca hlava vytiahne pištoľ a odhodlane začne páliť do roja. Tá scéna by jednoznačne zachránila film. Kedže sa však pri projekcii neobjavila, ostáva film v zabudnutí medzi partiou zlých filmov na ktoré si už nespomínam. ()

deep odpad!

veškerá klišé katastrofických filmů,nízký rozpočet,patriotismus(možná by se měly pro zbytek světa dělat speciální sestřihy těchhle nechutných vlasteneckých scén,chápu,že amíci se při nich bijou do prsou hrdostí,ale zbytku světa je to v lepším případě šumák,v horším to vytváří nasroidní situace...)a rádobyherci...co dodat?xena to vážně nevytáhne.btw-nejsem antiamerickej jen mě s tímhle serou. ()

Fiftis

Béčko so seriálovou Xenou nebolo kupodivu tak prehnané, ako milión ďalších sci-fi béčiek podobných tomuto. Kobylky sú kobylky, nie sú to dvojhlavé žraloky ani zmutované obrie pavúky či morské príšery. Bolo to celkom uveriteľné. Taktiež ako aj umelo vytvorené kobylky, tak aj ich obrovské nálety. Na čele s obľúbenou Lucy Lawless to bol milý zážitok, plný adrenalínu a zážitkov. Videl som plno horších filmov, pár príkladov som už uviedol a toto by som si dokonca mohol v pohode pozrieť znovu. ()

• Ve scéně s pádem letadla byl při výbuchu druhého motoru použit zrcadlově otočený záběr výbuchu prvního motoru. (facojurka)