"Pejskaři", to je určitý druh lidí, kteří z nejrůznějších důvodu milují své čtyřnohé přátele více než je normální. Máte také svého psího miláčka? Nenechte si proto ujít tento snímek _ bláznivou sondu do života účastníků psí výstavy (a jejich čtyřnohých miláčků). Jedná se o prestižní výstavu Mayflower Kennel Club Dog Show a jak by řekl její potrhlý komentátor, i kočky blednou závistí. Přidejte se k hrdým majitelům psů _ majiteli obchodu s rybářskými potřebami z Pine Nut v Severní Karolíně, dvěma uctívačům plemene Shi-tzu, nepříliš inteligentní zbohatlické paničce a trenérce jejích miláčků a v neposlední řadě k manželskému páru, který na potkání vymýšlí popěvky o teriérech a tajně sní o velkém vítězství. (oficiálny text distribútora)

Malarkey

Čekal jsem, co se z tohoto filmu vyloupne, ale nakonec to nebylo až tak špatný. Legrace ve filmu byla a jediné, co tomuto filmu kazilo reputaci je fakt, že je až moc neosobní. Skoro jako kdyby to byl nějaký dokument o lidech, co jsou tak trošku mimo. Ne nadarmo mi tenhle film místy připomínal český film Nejlepší z Čechů a scény, kde jeden Čech vedle druhého předváděl s nadšením, v čem je nejlepší. Nejlepší show je podobná, jen tu nejde o schopnosti lidské, ale o páníčky a krásu jejich psů, což je ujetý o nic míň, jak ty rekordy. Legrace je to ale podobná. ()

betelgeuse

Velmi reprezentativní ukázka specifického komediálního subžánru zvaného mockumentary (často satiricky zacílené komedie užívající parodizovaných postupů dokumentárního filmu) natočená jeho specialistou Christopherem Guestem, který se tentokrát zaměřil na zanícené pejskaře. Velmi dobrá, spíše subtilní komika, což našinec zjevně nedocení. ()

m4xp4yn3

Další ukázka typického Guestova rukopisu. Nevtíravý, nevybíravý a místy bizarní humor, výsměch již tak dost směšným psím výstavám. Kvalita humoru závisí na tom, kterým soutěžícím se fiktivní štáb zrovna věnuje. Zatímco homosexuální pár moc vtipný není, scény s Christopherem Guestem nebo Catherine O´Harovou jsou mistrné. ()

Oskar

Režisér a zároveň představitel jedné z rolí se nejspíš shlédl v kultovním filmu Woodyho Allena 'Seber prachy a zmiz', vyprávěném podobným způsobem. Jenže zmíněný film vyprávěl o něčem, tohle je jen mozaika situací, spojených psí výstavou, a to je vážně málo. Ale pokud jste nakloněni experimentům, není zcela vyloučeno, že se místy pobavíte. Mně třeba potěšilo obsazení spolehlivé Catherine O´Harové (Beetlejuice, Sám doma, Co se doma usmaží). ()

DeNni

Přesně v tomto světě žiji - ve světě výstav. A musím říct, že scénář i celý děj musel vymyslet někdo, kdo chová kočky, nebo nemá vůbec žádné zvíře (rybičky nepočítám) !!! Celý film není o ničem zajímavém, žádná zápletka, jen typický americký happyend. Dokonce bych i řekla, že je to spíš dokument se "slavnými" herci, než film. Jedna hvězdička však patří majitelům výmarského ohaře, kteří se zoufale snaží sehnat tu samou hračku pro psa, kterou zapomněli doma. ()

• Natáčení probíhalo v kanadském městě Aldergrove. (Terva)
  • Velká část dialogů byla improvizací. (Terva)
  • V roce 2012 se film dostal do žebříčku společnosti Yahoo „100 nejvtipnějších filmů, které musíte vidět, než zemřete“. (Terva)

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard

16.05.2020

Ve věku 86 let zemřel legendární herec a komik Fred Willard, hvězda filmů režiséra Christophera Guesta Vichřice nebo Nejlepší show. Smrt oznámila manželka Guesta Jamie Lee Curtis. Willarda diváci… (viac)