Hrdinou fantastického příběhu je Al Simmons, špičkový zabiják ve službách vládní agentury A-6, který se rozhodl odejít do výslužby, protože už měl dost zabíjení. Jeho šéf Jason Wynn, který se hodlá stát nejbohatším mužem světa pomocí smrtelně nebezpečného viru Heat-16, však má jiné plány. Při poslední akci ho zákeřně postřelí a upálí v troskách továrny na biologické zbraně, kterou měl Al vyhodit do vzduchu. Ocitne se v pekle, kde v zoufalství přistoupí na návrh pekelníka Malebolgii, že se postaví do čela jeho armády v boji proti nebeským silám. To mu umožní, aby se po pěti letech opět vrátil na Zemi i když ne jako člověk, nýbrž děsivé popálené monstrum. Na Zemi ho čeká zklamání, protože jeho žena mu nezůstala věrná, ale provdala se za jeho nejlepšího přítele Terryho, a také další pekelníkův přisluhovač - Violator, vystupující v podobě nechutného a tlustého klauna. Právě on má na starosti všechny pozemské operace Malebogliova plánu a je to také on, komu slouží Jason Wynn. Spawn se chce pomstít Wynnovi, ale postupně si uvědomuje, že zlo se ukrývá úplně někde jinde. Spojí se s tajemným Cogliostrem, který už pět set let bojuje proti pekelným silám. Ten naučí Spawna zacházet s jeho zázračným krunýřem a také ho varuje před podrazy Violatora a jeho pekelného pána. Společně se pokusí zbavit svět nebezpečí Heat 16 a nakonec se postavit samotnému peklu v boji o život lidské rasy. (oficiálny text distribútora)

MrPierc

Bohužel, ne každý komiks se dá převézt bez újmy do filmu. To, co se v animované sérii jeví jako drsná temná látka, tady pokulhává a vypadá směšně. Když jsem jako malý viděl ukázku na tento film od "Intersonic uvádí...", byl jsem nadšený z grafické stránky, ale nikdy se mi nepoštěstilo sehnat VHS, až dnes (ale už ne VHS). Jsou tu velké výkyvy v kvalitě animace - Spawn a jeho plášť je nádherný a i jeho řetězy a bodce vypadají na dnešní dobu slušně. Bohužel peklo vypadá jako pokus ve Windows Malování. Film působí proti animované sérii směšně a uměle také kvůli tupému chování protivníků nebo enormě velkým pistolím a samopalům. Na druhou stranu je tu Klaun - nebezpečně perverzní stvoření k nezastavení - takový Joker ale s nadváhou, který je nevypočitatelný. Dodává filmu zábavnou část s ostrými vtipy. Jinak je to bída a zub času si vybral na tak odvážném projektu svojí daň. ()

Bat55

Samostatná postava Spawna je veľmi zaujímavá v komixovom svete veľmi dobrá, i keď nekonkuruje iným komiksákovým delám. Toto si táto postava ale nezaslúžila. Postava je OK, ale ten hrozný príbeh a ešte horšie filmové efekty. EFEKTY: Já to nechápem.Niekedy sú tie efekty veľmi slušné (vzhľadom na film nadpriemerné), a niekedy sú tak hnusné a zdá sa mi, že až odfláknuté. To filmové peklo je výsmech celého filmu. Ešte horší bol pán pekla, keď s ním Spawn zápasil, vtedy mi film pripadal ako totálna sračka. Keď sa dej odohráva na Zemi, efekty sú slušné a samotný design Spawna je úžasný, či už výtvarne spracovaný, alebo priamo filmovo. Hlavne ty jeho reťaze a pichliače žeriem, no ešte viacej žeriem tu jeho masku. Vizuálne slušný film by s toho bol, keby to peklo a všetko v ňom nevyzeralo tak hrozne. Ale neuškodilo by a ani by nevadilo, keby to peklo vo filme nebolo. Teda efekty sú priemerné. PRIBEH: Príbeh filmu je jednoduchý, nájemného vraha a profesionálneho zabijaka podlo zabije jeho šéf. Popálený a znetvorený sa z neho stáva Spawn, bojovník bojujúci za pomstu. On má viesť podľa legendy pekelnú armádu. Do toho sa mu stále do cesty pletie otravný klaun a mne taktiež išiel niekedy na nervy. Herci sa dali, neznámy Michael Jai White zahral rolu celkom obstojne, ani záporák Sheen nebol špatný. Teda príbeh, no povedzme na komiksák ujde, ale efekty na komiksák (v ktorom majú byť efekty na úrovni) sú zlé.Takže film Spawn sa v jednom momente tvári ako superakčný megafilm, v druhej chvíli ako veľký shit. Tak to je aj s dejom raz dobrá scéna a raz zasa zlá scéna. Postava Spawn by si rozhodne zaslúžila lepšie spracovanie. /45%/ ()

Eddard

Ty tři hvězdičky si hned ospravedlním... Celý tenhle filmový komix je zajímavě rozpolcený. Střídají se v něm špatné a velice dobré scény, na svou dobu slabší i výborné triky a hlavně dobré a velice špatné, řekl bych až Cčkové herecké výkony, které jsou taky dost přiživeny občas pokulhávajícím scénářem. Dnešní divák už se na Spawna dívá jako na starožitnost, v době, kdy digitální technologie vytváří celé filmy téměř nerozpoznatelné od skutečnosti, je Spawnův rudý, velice očividně digitální plášť k smíchu (o digitální pekelné krávě, alias satanovi nemluvě). Taktéž choreografie soubojů je těžce zastaralá. Troufám si říct, že hlavní zbraň a síla filmu je však v něčem jiném - temné atmosféře a rozervanosti hlavního hrdiny. Tam Spawn sbírá body oproti jeho novějším digitálním kolegům. Samozřejmě, na Vránu nemá, ale i tak je podle mě Spawn filmek, který stále stojí za shlédnutí, minimálně kvůli snad nejlepšímu (=nejzábavnějšímu) komixovému záporákovi (sorry Jacku), Klaunu Violátorovi. 50% ()

ScarPoul

Spawn ma jednu veľkú chybu a to že autor tohoto komiksu Todd mc Farlane sa podielal svojho času na spider-manovi a ovplivnení pekelnými komiksmi ako ghost raider , dal spider manovi zbohom a stvoril spawna. Spawn má už tú chybu že je to profesionálny zabiják, ktorý sa zmení na superhrdinu to znamená že nemáte absolútne žiadnu šancu sa s ním stotožniť a len sledujete jeho vývin ktorý je priamočiary. Preto séria Spawn nemala čo ponúknuť aj keď má pár skvelých postáv. Tento film je oproti komiksu horší a o dosť. Za prvé - digitálne efekty , ktoré až tak nevadia kým nepríde na finálnu bitku v pekle. Tá je neskutočne zlá a smiešna vďaka efektom. Potom kamera. Tak statický akčný film som ešte dlho nevidel. preto sú akčné scény totálne nezáživné. Revell napísal len jednu jedinú dobrú hudbu v živote a to pre riddicka. tu som ju ani nezaregistroval. Postavy sú úplne hrozné a smiešne a nudné. dokonca aj hlavný hrdina. Scénar im posúva vety, ktoré nie sú vyslovene zlé. Jedná sa o komiksovú adaptáciu takže musíte odpuštať ale je to rutinné hranie, nezáživne a dippé ako by si to nevšímal. Jeho réžia nie je ničím výnimočná a tento film sa najviac približuje k strašnému ghost raiderovi. pri zhliadnutý tohoto filmu budete považovať daredevila za skvelý film. jediné za čo dávam dve je za prvé atmosféra , filmu ktorá je temná, pod kožu sa derúca a správne komiksová a tá druhá pánu leguizamovi ktorý svojho klauna zahral tak že scény s ním milujem. Vtipné, nechutné, záporácke.Jediný herec čo si to užíval. Thats all ()

Torision

Jako malej jarda jsem měl Spawna hrozně rád a věřím, že jsem ho mohl na HBO tenkát vidět snad pětkrát a teď jsem si po dost dlouhý době chtěl připomenout, u jakýho že komixu jsem se dřív tak děsně bavil A dopadlo to fakt neslavně. Dokonce tak neslavně, že jsem to po půlhodině téměř vzdal a zbytek filmu jen proklikal, protože od začátku filmu nebyla jediná věc, která by mě na tom filmu nesrala. Srala mě tupá výprava, stupidní příběh (ta linie, kdy se dostane do "pekla" a pak se vrátí byla totálně WHAT THE FUCK?!), debilně napsaná story mezi Spawnem, jeho ženou a kamarádem, trapný herecký výkony a dialogy. Srala mě i ta postava rádobyhláškujícího klauna a totálně laciný efekty (lepší je má snad i FIFA 1994). A v neposlední řadě mě sraly akční scény, na který jsem proklikával. A taky mě sere, že se mi to nelíbilo a touhle nostalgickou projekcí jsem si naprosto zničil ideály o tom, jakej ten film není pecka. Dávám jednu hvězdu za mý desetiletý já. ()

• Autor komiksovej predlohy Todd McFarlane sa pri pomenovaní postáv nechal inšpirovať svojím okolím. Cyan je meno jeho dcéry a Wanda meno manželky. Terry Fitzgerald je meno McFarlanovho kamaráta. (m.a.t.o.)

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (viac)

Jamie Foxx si zahraje Spawna

Jamie Foxx si zahraje Spawna

30.05.2018

Comicsový tvůrce Todd McFarlane opravdu natočí reboot Spawna. Jeho brutální antihrdina se podíval do kin už v roce 1997, teď ho ale čeká velký comeback, v němž si zahraje Jamie Foxx. Jak možná víte,… (viac)

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (viac)