Při hledání Genzoa Arakiho se George Kodama dostane do malého města Kimujuku. Rychle si uvědomí, že není vítán, když se mu dostane varování, aby co nejdříve odjel. Město Kimujuku, v němž spolu soupeří dva zločinecké gangy, není se svou temnou minulostí tím, čím se na první pohled zdá, a George provokuje město, aby odhalil temnou minulost města a také pravdu.
Tento animovaný seriál je volná adaptace filmu YOJIMBO od Akiry Kurosawy zasazeného do moderní doby. (Idaho)

Jeoffrey

O tom, jak skvělá díla vytvořil pan Kurosawa jsem se už párkrát přesvědčil, stejně tak jako o tom, jak skvělá díla mohou vzniknout, když si někdo nápady pana Kurosawy vypůjčí a dá jim trochu jiný kabátek (třeba jiné zasazení). Jeden takový případ "předělávky" mám ve své topce (Sedm Statečných) a třeba takový film Pro pár dolarů navíc, který je prý také (stejně jako toto anime) převzatý z Kurosawova Yojimba, mám taky hodně rád a u mě jasně za 5*. A stejně končí i tohle anime, protože už jen ta atmosféra - to je už od prvního dílu lahůdka! Postavy jsou sice až příliš často vyobrazením různých stereotypů (tajemný cizinec, gangsteři, bossové, mladá studentka, tajemná krásná a sebevědomá dáma...), ovšem všechny jsou velmi slušně napsané a zapamatovatelné. Za sebe musím pochválit především postavu hlavní, která je skoro tak vynikající jako třeba Harmonika z Tenkrát na Západě. No a příběh? Rozkrývá se postupně, dostáváme indicie a pozorný divák si dokáže některá velká odhalení, která postupně přicházejí, i domyslet, ale i tak seriál neztrácí na svém napětí, které dokáže udržet po většinu z těch 25 dílů. Na druhou stranu nemohu popřít, že stejně jako každý seriál má i tento slabší episody, za mě třeba tu s profesorem hledajícím tajemství z minulosti a poklad... Přesto ale i tato část a i všechny ostatní mají uspokojivé vyústění, nenašel jsem žádné velké logické lapsy - zkrátka na anime příběhy, tak jak je znám, je tohle dějově na velmi vysoké úrovni. Co se týká hudby, tak opening a ending jsou podle mě zajímavé hudební motivy, na které jsem si zvykl, k seriálu seděli a překvapivě jsem je ani jednou neměl potřebu přeskočit. Samotná hudba v seriálu není zase tak zapamatovatelná, jsou to různé jednoduché motivy, které doprovází jednotlivé momenty, přirovnal bych to třeba k některým klasickým westernům, občas se objeví i nějaká skladba, která většinou neruší dojem, ale zároveň jí skoro ani nezaznamenáte... No a jako poslední jsem si nechal animaci. Největší vada na kráse je její nevyváženost. Má některé slušné scény i scenérie, ale zároveň v soubojích působí občas neskutečně levně, odfláknutě a směšně, že je pak těžké některé důležité momenty, jako jsou právě třeba ty souboje, brát náležitě vážně. Ale, nemůžu říct, že by mi pokazila dojem natolik, abych chtěl ustoupit z již oznámeného hodnocení, protože jsem si to perfektně užil, celé to projel skoro jedním dechem a byl jsem zaujatý i napnutý - zkrátka ten příběh (styl vyprávění), atmosféra, postavy - tohle vše mě neskutečně bavilo a užíval jsem si to i v momentě, kdy jsem neměl na sledování čehokoli vůbec náladu. Za mě 9/10 s tím, že mě překvapuje, jak málo lidí o tomhle anime ví a jak málo má hodnocení, protože za mě je to skoro (až na tu animaci + pár dalších věcí) jak zakopaný poklad... ()

Idaho

Síla tohoto anime tkví jednoznačně v příběhu, který je spletitý, temný a tajemný a bez jakýchkoliv nadpřirozených prvků. A je také jediné, co zachránilo toto anime před pádem do nižšího hodnocení, než jsou průměrné 3 hvězdy. Aby totiž takový příběh fungoval jaksepatří, je třeba do něj zasadit postavy, které se vyvíjejí a mají nějakou šťávu, což zde bohužel nemají. George Kodama je antihrdina typu Spike Spiegel z Cowboye Bebopa, jenže na celý seriál nestačí. Další postavy s výjimkou záporáků působí spíše jen jako figurky na šachovnici a v celém seriálu je nečekaných zvratů pramálo. K některým postavám máme i něco cítit, ale bohužel vzhledem nijakému vývoji a jejich bezvýraznosti to jde těžko. K animaci napíšu jen málo. Je poměrně slabá, spíše jsou zajímavé střihy a stylizování některých scén. Hudby jsem si nevšiml vyjma OP a ED a i ty jsou slabé. Tak nevím, řekněme 50 % za ten příběh. Beztak si na tento seriál za pár dní ani nevzpomenu, anebo možná jen proto, že jsem první čtyři díly překládal na Pragocon 2007. ()