Maggie pozorně sleduje Meredith. (Disney+)

castor

Kapacita plic je o dost vyšší, než čekali. Meredith to zmákla. Jo nastoupila na novou specializaci, takže hezky od znovu. Jackson jde změnit svět: chce do systému vklínit rovnost a nakopat hluboce zakořeněné zanedbávání a bílou nadřazenost do zadku („Neměli bychom být u lékaře zastrašováni, zahanbováni a ignorováni. Kam se obrátit, když se necítí u lékaře bezpečně a bojí se zavolat policii?“). Fíííha, těžké to mají. Trvalá úroveň stresu je přeci mimo jiné jedním z důvodů, proč se černoši dožívají nižšího věku než běloši. Zatímco postupně mizí/zmizely divácky přitažlivé postavy jako April, Karev, Jackson nebo Tom „chci být lepším“ Koracick, tvůrci je „nahrazují“ při vší úctě zaměnitelným Winstonem (snoubenec Maggie), Helmovou nebo párečkem gayů. Nicméně právě Koracickovo, kterého jsme znali v úplně jiné poloze, závěrečné kňourání („Dovol mi dokázat, že jsem nebyl ušetřený pro nic za nic!“) je už HODNĚ přes čáru. Ač ho Greg Germann zahrál skvěle. Každopádně i on hodlá tenhle mizerný zapáchající svět měnit k lepšímu. ()