Meredith a Alex se pokoušejí zachránit Guse. (Disney+)

castor

Je tu finále a s ním dotažení hned několika linií a zároveň výživná půda pro další sérii. Chirurgové čelí svým strachům, ale zároveň i strachům svých pacientů. Hunt se musí vypořádat s hromadnou dopravní nehodou, zatímco jeho celoživotní láska rodí, Meredith zase s tím, co na sebe Andrew vzal, zatímco ona nedokáže s Karevem snížit tlak v případě malého Guse, kterému hrozí kesonova nemoc. A jak tedy dopadne zfalšování dokumentů? Kdo dostane padáka, respektive kdo jej nedostane? Co bude s Jacksonem ztraceném v mlze, se dozvíme zase na podzim. Ellen Pompeo prodloužila smlouvu o další rok, takže neuvidíme jen očekávanou šestnáctou řadu, ale potvrzená byla i sedmnáctá. A to, že se mezi stálice dostávají Koracick nebo Link, je jen třešničkou na dortu. Každopádně těch podivných milostných vzplanutí bylo skutečně hodně. ()

MaxForValue

Zakončenie asi najhoršej sezóny Grey´s Anatomy. Chaotickej, plnej nelogických zvratov a zvláštnych milostných splanutí. ____ Grey´s Anatomy začína pripomínať vzťahovú telenovelu, kde to robí každý s každým, čím sa definitívne vzdiaľuje od akéhokoľvek mysliteľného realizmu. ____ Owen neustále osciluje okolo Amelie a Teddy, až to vyzerá, že mozgovým nádorom musí trpieť on. Meredith spoja s o 20 rokov mladším hercom (!), namiesto toho, aby jej našli nejakú rozumnú náhradu v podobe nového doktora tvrdého "riggsovského" typu s trochou derekovského narcisizmu. ___ Ono by bolo skutočne dobré podpísať s hercami kontrakty na niekoľko sezón, nielen na jednu, aby sa vzťahy dali budovať a rozvíjať. Vlastne už nebudem ani príliš prekvapený tým, ak napokon spoja Alexa s Meredith, lebo počet dostupných kombinácií sa zmenšuje a zmenšuje. ()

Caszidy

Pravidelný divák Chirurgů si za těch 15 sérií již musel všimnout, že se "showrunnerka" Shonda Rhimes chorobně vyžívá v cliffhangerech na konci sérií. Mnou již několik let očekávaného výbuchu atomové elektrárny jsme se sice opět nedočkali, nicméně komiksově-pohádková mlha je také vcelku trapas. Jinak si ale na finále 15. řady stěžovat nemohu, jelikož poskytuje do té příští hned několik zajímavých příběhových linek a nové postavy Dr. Koracika (Greg Germann vždycky rulez!) a Linka se rozhodně osvědčily. 16 sérií (a Ellen Pompeo má smlouvu i na potenciální 17) je už opravdu hodně, ale zatím naštěstí nenastal až tak radikální pokles kvality seriálu, aby docházelo k nějakému výslovnému ztrapňování, nebo pošlapávání odkazu, tak jako v jiných případech. Doufejme, že tedy 16. řada opět nezklame. ()