Indián zo skrinky

• Česko Kouzelný klíč (viac)

K devátým narozeninám dostane Omri plno dárků. Ovšem dva z nich jsou velmi důležité: jeden starý klíč od bratra a malá plastiková figurka Indiána od jeho nejlepšího přítele. Ale když se tyto dva dárky spojí, vznikne velmi neobvyklá kouzelná kombinace. Figurka totiž ožívá a malému chlapci nastává nelehké období, jak utajit Indiána, který je zvyklý žít ve stanu a rozdělávat oheň, lovit zvěř a plno jiných, v současné době nepříliš běžných, věcí. Fantastické dobrodružství začíná... (oficiálny text distribútora)

Nach

Film, který jsem viděl naposledy před 20 lety a náhodou na něj natrefil až nyní v TV. Musím říci, že pohled na něj dospělýma očima mi vzal nějaké ty dětské iluze, tedy alespoň, co jsem měl ve vzpomínkách. Příběh je to skutečně svým způsobem zvláštní. O tom, jak si děti zahrávají s osudy dospělých lidí o velikosti hraček (OK, byli sice hračkami, ale díky kouzelné skřínce jsou to lidské bytosti). Nicméně v některých momentech je tento film i velice aktuální, co se týče důrazu na to zda jsou oživlé hračky věcmi nebo už lidskými bytostmi s vlastními právy. Za to zvyšuji hodnocení na tři slunce. 65% ()

Djkoma

Příjemná, ale průměrná pohádka. Hlavní hrdina není moc sympatický a jeho zjev ho odsuzuje jako ousidera. Celý film se snaží být hlavně příběhem o chlapci a jeho indiánovi, který ožil jen díky Kouzelné skřínce(by mě zajímalo proč je to kouzelný klíč, když bez skřínky asi nefunguje, že? :)). Chlapci se touto skřínkou otvírají dveře do světa, kde každá jeho umělohmotná figurka žije vlastní život ve své vlastní součastnosti. S tímto faktem se musí malý chlapec vyrovnat a postavit se všem nástrahám a problémům, které svým oživováním způsobil. ()

Jezinka.Jezinka

Jedna z mnoha variant na průnik kouzla do lidského, potažmo dětského, světa. V přehršli dalších mouder se dovídáme, že devítiletý kluk je nezodpovědný, ale vychovatelný, element, což mě naplňuje nadějí v lepší příští, snad se časem něco napáchalo i s Omriho zuby, protože pohled na to, co měl v puse, mě popuzoval celý film, nejvíce ve chvílích, kdy ještě jako bonus měl u nosu nudli. Jako jedna vlaštovka jaro nedělá, ani Malý Medvěd sám nemohl tenhle filmový cajdáček na svých osvalených zádech dovléct výš než ke třem hvězdám, i když se snažil, div že na nás holý zadek nevystrkoval. ()

hygienik

Typický film 90. rokov, keď bol hitom. Prekvapilo ma, že ho reprízujú v roku 2022. Príbeh o prevzatí zodpovednosti rozmaznaným chlapcom, je už out. V súčasnosti má 5 ročné dieťa naplánovanú každú minútu dňa a 10 ročné si hľadá brigádu, aby začalo šetriť na školné na Oxford. V Kúzelnom kľúči je dosť zlá kamera, odfláknutý casting a scenár to so svojou dramatickosťou občas preháňa. ()

gogo76

Neviem celkom prečo, ale vždy ma fascinovali filmy, v ktorých sa človek zmenšil a na svet, ktorý dokonale pozná sa zrazu musel pozerať úplne inak. Tento film nie je nič extra, je zaujímavejší skôr pre deti, ale chcel by som, aby na túto tému vzniklo niečo bombové. Napr. také Pidilidi boli veľmi dobré. Toto je iba priemer s dobrou hudbou od R. Edelmana. 60% ()