V jícnu vulkánu hory Ararat dříme už miliony let strašlivé nebezpečí. Dvě expedice, které se pohybují v přilehlých lesích, o tom zatím nemají ani tušení. První, vědecká, pátá po ztracených a artefaktech a ta druhá, vojenská, se snaží na úpatí hory nalézt základnu teroristů. Brzy se ale plány obou týmů zúží na jediný, velmi jednoduchý cíl - přižití. V sopce se totiž právě probudila nejstrašnější pravěká monstra - pterodaktylové, kteří mají po vydatném spánku obrovský hlad. Přeživší členové expedice záhy zjistí, že ve hře nejsou jen jejich životy, ale také osud celého lidstva! (oficiálny text distribútora)

Terva

Teda, hned od začátku mi ta skupina "vědců" nesedla. Jen jsem se začal těšit až budou pomalu sežráni. CITÁT - Všichni do jeepu, jedeme............ Tak zase jeden film (a není od Asylum), kdy je potřeba se hodně obrnit, vypnout mozek a jen se smát. Jsou to jen zvířata.......... Jedna hvězda za jekot blondýny s velkejma kozama. ()

ArdathBay

Tak dlouho už jsem se u žádného filmu nebavil. Už jen přijmení postav (Lovecraft, Heinlein, Lem, Burroughs, Zelazny, Clarke) musí napovědět, že to Lester nemohl myslet vážně a udělal si na konci kariéry prdelku :)) Já se bavil na jedničku. Zamrzí ořez z 16:9 do 4:3 na DVD. Film jsem si vypůjčil díky komentáři uživatele Limy a tímto mu velice děkuji. Jákl je totální tragéd a jeho přání, aby dostal Oskara je stejně směšné, jako že Uwe Boll natočí dobrý ano dobrý film alespoň na 3 hvězdičky. P.S. Opravdu by mě zajímalo jak se jmenuje ta česká vesnička, kde se natáčela část tohoto "díla". ()

Lima

Neskutečná, ale ve své špatnosti tuze zábavná megasračka (od režiséra Commanda!!), která si mezi fanoušky bad movies hlasitě říká o zkultovnění. Už úvodní záběr z nějaké malebné české vesničky, která má být podle tvůrců filmu jakýmsi zaplivaným tureckým zapadákovem, se znuděnými komparzisty, sedícími před Obecním úřadem, kteří mají představovat zpustlé špinavé turecké vesničany (které jedna z hlavních postav důrazně napomíná "Nesahejte na mně!") a špatně nakreslenou sopkou v povzdálí, řádně rozhýbe divákovu bránici. S prvním výskytem pterodaktylů se pak rozjíždí smršť výsostně ultra low-budget céčkové zábavy, s tragicky zrežírovanou a slušně krvavou akcí, stupidními dialogy a speciálními efekty jak z doby krále Klacka. Prcek Coolio je se svoji drsňáckou pózou neuvěřitelně trapný, Petr Jákl zas ve svém pětiminutovém štěku dokazuje, že je zaručeně nejhorším žijícím českým hercem (nelze si při téhle příležitosti nevzpomenout na rozhovor s ním v Reflexu, ve kterém se vyznal, že jeho hereckou metou je získat Oscara....mé škodolibé "checht"). Celé je to ve své nechtěné (nebo chtěné?) hrůze tak špatné, až je to nádherné a není to nuda!! Další z filmů, který posuzovat vážně, se srovnávacím okem, by byla veliká chyba. Proto přehlížím skutečnost, že je to filmařsky odpad! a vyjímečně dávám pobavenou a zhusta vytlemenou 1*!! ()

Rakosnicek77 odpad!

O tomto filmu a druhé hrůze Varan vs. cobra, se na svém profilu zmiňuji už od jeho vytvoření. Až teď těmhle dvěma paskvilům stínám hlavy. Odpad je strašně mírný výraz! Je to hnusná amatérská garážová produkce s duševně nemocným režisérem, trikaři v pubertě a scénáristou na drogách. Vedení Vapetu, které to sem dotáhlo, by mělo lidem platit bolestné! ()

Teabag

Na filmy tohohle typu nejde aplikovat klasické hodnocení. Herecké výkony: tam nějaké byly? Kamera: jak na oslavě narozenin. Speciální efekty: srovnatelné s Prehistoric II. (pro pamětníky prvních generací počítačových her). Scénář: "napsal život sám". Výprava: jedna česká vesnice a jedna (pořád ta samá) louka a les. A tak dál... Ale zábava to byla parádní! Cooliovy "drsné" hlášky, dialogy splňující PG-Rating, logika na úrovni rozbitého počítadla, makety zbraní z hračkářství a neomezeným množstvím munice... U toho se nejde přestat smát. Takže za to ta 1*. Ty 4* neudělené jsou za všechno ostatní. ()

• Mnoho postav bylo pojmenováno podle známých autorů sci-fi a fantasy. Burroughs (Duke Faeger) podle Edgara Rice Burroughse, Clarke (Todd Kramer) podle Sira Arthura C. Clarka, Donaldson (Howie Lotker) podle Stevena Donaldsona, Heinlein (Amy Sloan) podle Roberta A. Heinleina, Herbert (David Nykl) podle Franka Herberta a Briana Herberta, Lem (Mircea Monroe) podle Stanislawa Lema, Lovecraft (Cameron Daddo) podle H.P. Lovecrafta, Serling (George Calil) podle Roda Serlinga, Yolen (Ivo Cutzarida) podle Jane Yolen a Zelazny (Jessica Ferrarone) podle Rogera Zelaznyho. (Avalon820)
  • V turecké vesnici jde vidět plakát české spořitelny. (Shr1nK)
  • Film se natáčel v Milíně na Příbramsku. (Yardak)