Babylon 5: Legenda o strážcoch

(TV film)
  • Česko Babylon 5: Legenda o strážcích (viac)

Píše se rok 2264, války skončily a začala nová éra průzkumu Vesmíru. Byla založena Mezihvězdná Aliance aby udržovala mír mezi všemi národy, včetně Země. Strážci jsou elita ozbrojených sil, rekrutovaní z nejlepších mladých mužů, chytrých a oddaných všem rasám. Spojují nejvyspělejší techniku cestování prostorem s ideály a ctnostmi starověkých rytířů. Při své misi se setkávají s neznámým mimozemským národem, jehož obrovská smrtonosná síla je mnohem větší, než kterákoliv jiná síla, která se vyskytovala na Zemi nebo v jiném světě Mezihvězdné Aliance. (oficiálny text distribútora)

Dan9K

Odnož Babylonu 5, kde je méně Star Treku a více Beverly Hills a Andromedy. Výsledek by nebyl překvapivě až takový průšvih (to jen trochu), kdyby nebyly najati ještě horší herci než v Beverly Hills. Zejména Myriam Sirois v roli Sarah je tak strašně špatná, že to se jen tak nevidí. Ty ksichty a pohyby během scén, kdy střílí v tom prazvláštním zařízení, jsou fakt směšně bolestné. Jinak samotná zápletka mě zaujala rozhodně víc než piloty Babylonu 5 nebo Crusade. Posádka je sympatická minimálně v tom, že to jsou outsideři, čímž se lehce připodobnila seriálům Farscape či Firefly. Hloupoučký Tirk by byl jistě veselou postavou. Neúspěšný pilotní díl musím pochválit i za triky, které jsou v rámci Babylonu 5 opravdu o třídu výš než kdy jindy a je příjemný návrat Christophera Franka, coby skladatele. Bylo fajn slyšet zase melodie Babylonu 5. Hlavní tahák, G'Kar, splnil svou úlohu a je stejně dobrý jako vždycky, pro jeho herce Andrease Katsulase, to byla poslední role v životě. Celkově je však Legenda o strážcích hodně jednoduchá podívaná bez špetky invence a ždímá prostředí seriálu, které by mělo klidně ještě svůj velký potenciál, jeho tvůrci jsou však již hodně vysušení. ()

bartias

Americký seriál Babylon 5 je stejně kultovní záležitostí jako známější Star Trek. Přestože je prostředí, ve kterém se příběhy odehrávají, takřka totožné, není Babylon 5 pouhým klonem úspěšnější série. Celý seriál vytvořil uznávaný autor comicsů J. Michael Straczynski a ten platí za jednoho z nejoriginálnějších scénáristů. Dobrodružství posádky lodě Liandra je strhující, důraz je kladen i na přátelský vztah mezi kapitánem Martelem a jeho důstojníky Dulannem a Sarah Cantrell. Je to televizní sci-fi, z čehož samozřejmě vyplývají určité nedostatky. Ale pokud je k dispozici dobře napsaný scénář, papundeklové kulisy nemusí vadit. ()

PKD

Tak toto mi tenkrát už hned na poprvé slušně vyrazilo dech. A to jsem od tohoto dílka před shlédnutím,nic moc nečekal. Leč...spletl jsem se. A proto vždy po shlédnutí zuřím,že zůstalo jen u pilotu a nedostali jsme tak celý seriál. Skvělá atmosféra. A special quest star- G´Kar samoz.velmi potěšil včetně supr závěrečné hudby (kterýžto motiv slouží jako úvodní hudební doprovod 5.s.) a samotné stanice B5.:) A dejte si pozor,protože na této stanici není nikdo tím,čím se zdá být. Jak na závěr varuje G´Kar. A má jistě pravdu. A na závěr malá ironie. Koncept Rangerů mě totiž nikdy v seriálu moc nefascinoval a proto je paradoxní a překvapivé,že toto mě dostalo už na po1.:) ()

Lacike

Pre mňa ešte väčšie sklamanie ako nudný Crusade. Nečudo, že tento pokus o ďalší Spin-off Babylonu 5 to dotiahol len k pilotnej časti. Nové postavy, zápletka a ani divný vizuál sa mi vôbec nepáčili. Jednu hviezdičku dávam za charizmatického G'Kara, ktorý môže čítať telefónny zoznam a pôsobí to ako vzrušujúce filozofické kázanie. 3/10. ()

blondboss

Pokiaľ som správne pochopil, tento snímok mal byť v podstate akýmsi pilotným dielom k novému seriálu, ktorý nakoniec nikdy nevznikol. A dýcha z toho takáto prudko televízna pachuť s dosť rozpočtovo obmedzenými vizuálnymi efektami a novými postavami z Babylon 5 univerza. Jediný G`Kar tomu dodával akési spojenie s pôvodným seriálom, inak ale len ďalšia bezvýznamná skladačka do celého univerza, ktorá vás v podstate len mihne. 50 % ()