Vesmír je na pokraji zkázy. Babylon 5 je záchranná stanice otevřená všem vesmírným cestovatelům ze stovek rozličných světů. Jejím posláním je zajistit mír ve vesmíru prostřednictvím jednání vyslanců pěti slunečních soustav. Již tři podobné mise ze země zmizely beze stopy. Podaří se posádce Babylonu 5 odhalit mezigalaktická spiknutí a zabránit tak válce? (oficiálny text distribútora)

Dan9K odpad!

Naprostá příšernost. Nenapínavá detektivka zabalená v trapném jakože sci-fi kabátku, s nechutnými efekty, směšnými mimozemšťany (stačí si trochu načesat vlasy a hned vám přece každý uvěří, že jste se narodili 5 tisíc světelných let jinde), strašnou hudbou, nezajímavými charaktery, stereotypním prostředím (díky aspoň za tu zahradu), hereckými výkony na bodu mrazu a scénářem, které psalo asi osmileté dítě. To všechno by ještě šlo, kdyby to nebyla aspoň tak ukecaná nuda a kdyby jediná akční scéna nevypadala, že jí režíroval Zdeněk Troška. Televiznost z toho stříká jak sperma z ejakulujícího koně. Zkusím první sezónu seriálu čistě ze sebemrskačství a protože Babylon 5 si prý nesmí fanoušek sci-fi nechat ujít. To jsem tedy zvědav, třeba bude seriál fakt pecka. Jako úvod je ale tohle neskutečně špatné. ()

Lacike

Pilot k seriálu. Samozrejme, že samostatne to fungovať nebude. Naviac sa nejedná o najlepšiu epizódu seriálu, ale paradoxne na druhý pokus po absolvovaní celého Babylonu to funguje oveľa lepšie. Človek si všimne kopu zaujímavých detailov, ktorým nevenoval pozornosť. 7/10. ()

Pirkaf

Straczynski je velmi zajímavý komiksový autor, a tak jsem se rozhodl, že vyzkouším i jeho seriál. Tento pilot není sice z nejlepších, ale věřím, že seriál je úplně jiné kafe.. ()

PKD

Já vím, je to nejslabší z celého B5, ale special edition, která je o 6min.delší, tomu přec jen dává o něco lepší rozměr. A stejně to doceníte plně až po celém seriálu, takže...tak. ()

Helo

Ou, ou ,ou. Nepříliš zajímavý úvod do jinak skvělého seriálu. Překousněte tento film + zhruba prvních 16 dílů seriálu a a pak už si budete jen pochvalovat práci tvůrců. ()

majo25

"A tak sa to všetko začalo"...resp. a takto začal onen kult. Má to ešte neotesané hrany a sami tvorcovia ešte netušili, kam sa s tým dá pohnúť, ale ako navnadenie postačí. Niektoré postavy sú iné (doktor, vicekomandérka), všetky ostatné už ale ostali, akurát zmenili Delenovu, ktorá má miesto neskoršej "ľudskej" tváre takú divnú hranatú nadstavbu. Tiež Vorloni ešte nie sú energetické bytosti, ale majú ľudsky vyzerajúce ruky, kožu a pod. Príbeh tvorí detektívka, ktorá sama o sebe nie je extra zaujímavá, skôr som ju ale vnímal ako prostriedok, pomocou ktorého spoznáva divák osadenstvo stanice a základné pomery medzi jednotlivými rasami. Prosto typický pilot. ()

filmmovier

Jako pilotní díl slabé, ovšem jako začátek Babylonu 5 to je dost bezva. Zápletka je v tomhle filmu sice slabší, ovšemmě to potěšilo z úplně jiného důvodu. Seznámíme se s většinou hlavních postav (Sinclair, G'Kar), Babylonem 5 i hektickým životem na stanici. A hlavně se všemi hlavními rasami. Jako pilot ovšem dost slabé. Já jsem přesto nucen dát 75% a těším se na další epizody. ()

noriaki

Piloty seriálů bývají tradičně slabší a Babylon 5: The Gathering není výjimkou, ale krutým připomenutím faktu. Prostoduchý scénář, špatní a necharismatičtí herci a ještě horší efekty. A především nuda, nuda a nuda. Zápletka se zabývá vyšetřováním vraždy a pomalu se blížící diplomatickou krizí, jenže napětí v ní není ani trochu a zajímavosti taky ne. Jen ta mytologie a politické reálie stojí za to. Pokud by měl úvodní film nalákat ke sledování, tak odvedl mizernou práci. Slabší tři hvězdičky. ()

BMAJTZ

Mno jako uvodni dil dosti slabe. Srovnanim se Star Trekem se vyhnu ovsem co se mi nelibilo bylo hodne chabe technicke zpracovani v dnesni dobe maji fanfilmy lepsi techniku. Pribeh taky nijak zvlastni a v podstate ani originalni. Jako uvodni film me to nijak zvlaste nenadchlo v podstate tuctova zalezitost. Uvidime jak si povede serial ktery uz od prvnich minut vykazuje jasny technicky pokrok. ()

provitamin

Zaujímavé je pozerať pilotný film po vzhliadnutí celého seriálu. Rozuzlenie hlavnej zápletky tohto filmu som už poznal zo seriálu, ale aj napriek tomu sa mi páčil. A hlavne porovnanie charakterov jednotlivých postáv z konca seriálu a tohto filmu. Keby som mal pokračovať v porovnávaní, tak Veľký summit by som zaradil medzi lepšie seriálové časti a to hlavne preto, lebo diely s Vorlonmi a Tieňmi sa mi vždy páčili. A na okraj... všimol som si, že Ed Wasser, ktorý neskôr v seriáli hral záporáka Mordena, si tu vystrihol malú rolu jedného člena posádky B5. Som si nebol istý, ale tá podobnosť sa mi zdala veľká a až v záverečných titulkoch sa mi to potvrdilo. ()

kwoky

Neskutecna limonada s naprosto tragickymi 3D animacemi vesmiru. Herci neumi hrat, dej pripomina spis Hercula Poirota nez Star Trek a to, ze tri lidi (kapitan hezounek, porucice mlada asiatka a doktor cernoch) muzou vest sami celou stanici jim taky nezeru. Zachranuje to jen to, ze mam rad vesmirna sci-fi, jinak bych dal jeste o hvezdicku min. ()

KM Phoenix

Úvod do seriálu který je funkční, tzn. člověk se dozví vše podstatné o vesmíru, postavách a prostředí co je potřeba k vychutnání si následného seriálu. Jako samostaně působící dílo je to už o stupeň horší především co se dějové linie a hereckých výkonů týče. Jinak triky jsou na svoji dobu lehce nadprůměrné i když z dnešního pohledu jsou "3D" animace poměrně vtipné. Výhradu bych měl i ke zvukům, které mi moc neseděly a občas vyloženě štvaly. Pozitivní je přístup k tvůrců k postavám mimozemšťanů kdy mimo jiné každá rasa má jiný přízvuk (pro ty co to viděli v původním znění) a určité speciality, také tu nejsou žádní vyloženě klišoidně negativní emzáci (jako např. že hmyzí rasy jsou automaticky nepřátelské apod.). Pravdou je že akční scény mají dost závažné nedostatky a jsou značně nepřesvědčující. Nicméně má to devadesát minut a jako úvod do seriálu to bohatě stačí. ()

Luk Skywalker

Solidní pilot k seriálu, který začínám po letech, kdy se viděl snad jen první řadu na nějaké TV stanici, znova sledovat. Mám to své chyby, je to předvídatelná detektivka, ale nějak se to uvést musí. Co se týče technického zpracování je na exteriér Babylonu 5 použita jednoduchá počítačová grafika, což vzhledem k roku vzniku není negativum. ()

char_t

Tak podobné DS9 a přitom tak jiné... Chvílemi nuda, oproti Star Treku chybí víc akce a nadhledu, stejně tak efekty jsou o nějakých 20 let pozadu, ale celkově to rozhodně není tak špatné, jak by z mého popisu mohlo vyplývat :-) Už jsem zvědavý na seriál, co z tohohle rozjezdu udělal... ()

AxelWers

Ako pilotný film to vôbec nie je zlé, ale skôr asi len pre fanúšikov seriálu. Oproti seriálu je tu však pár zmien (resp. v seriáli sa niečo zmenilo), čo sa týka niektorých postáv a masiek, čo v niektorých prípadoch môže mierne narušiť kontinuitu. Divák sa čo to dozvie o hlavných postavách, ale zase nie príliš toľko, aby bolo nutné tento film vidieť. Ale neuškodí si ho pozrieť. ()