V prorockém světě Knihy zjevení světový symbol a vůdce Nicolae Carpathia (Gordon Currie) konečně dosáhl nepředstavitelného podařilo se mu sjednotit svět mírovou cestou a ukončil krveprolití, které provázelo dějiny světa od prvopočátku. Americký prezident Gerald Fitzhugh (Lou Gossett, Jr. - držitel Ceny Akademie za Nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli za rok 1981 - Důstojník a gentleman) sdílí stejný sen a celé své prezidentské období se snaží, aby nejsilnější světová velmoc tomuto snu nestála v cestě. Ale nepovedený atentát mu otevírá oči a nabízí děsivý pohled na zlověstné spiknutí. Fitzhugh se musí smířit s krutou skutečností - 3. světová válka klepe na dveře a jeho nezlomná víra v mír teď zanechala Ameriku neschopnou vlastní obrany. S pomocí investigativního novináře Bucka Williamse (Kirk Cameron) bojuje Fitzhugh s časem, nepřekonatelnými nástrahami se snaží najít způsob, jakým zabránit smrti milionů lidí a možná i úplnému konci lidské existence. (oficiálny text distribútora)

Wacoslav1

Celou dobu jsem chtěl vidět ten Svět ve válce, ale viděl jsem jenom další tragickou náboženskou agitku. Něco ve stylu druhýho dílu. Možná ještě horší. Craig R. Baxley už režisérsky ve sračkách. Příběh co není příběhem. Herci co nehrají jenom mají plnou hubu boha. No aspoň občas je to zvrácená zábava, ale moc ne.15% ()

Rozumchin odpad!

Kdo by chtěl vidět svět válce bude zklamán... Válka se (asi kvůli rozpočtu) omezí na telekonferenci. Veškeré postavy jsou hloupé až to bolí. Proč Bojovníci trýzně kradou Bible, to nemají kopírku? Proč proti nim Carphatia neudělá razii? Jako zakončení série to také nefunguje poněvadž se nic nevyřeší. Dokonce i kamera šla o úroveň dolů. Co dodat? Přečtěte si knížku :) ()

RetroMan

Pokud odečtu všechny chybné, nesmyslné, za pačesy přitažené a patetické scény a přimhouřím oči nad tím, že jsem se kolikrát přistihl při myšlence, jak herci sami nevěří ani tomu, co vypouštějí z úst (fakt se mi zdálo, že se už neudrží), pak by se jednalo o vcelku pěkný sci-fi thriller a období covidu tomu z dnešního pohledu více než nadmíru přihrává balón. Z postavy pana prezidenta jsem byl tak často na rozpacích, že mě chvílemi napadalo, že to ani nemůže být pan prezident (jak s pistolí v ruce vyhrožuje křesťanovi). A tak při vzývání Spasitele a eucharistie zaženeme Satana a nákazu. Amen. ()

Chrustyn

Skoro nesnesitelná nuda. Film je zde označen jako drama ve skutečnosti se však snaží se tvářit jako akční thriller, ale vůbec nefunguje. Na drama zde chybí emoce a na akční thriller akce. Herci jsou neuvěřitelný dřeva a pan režisér jako vždy absolutně nezvládá. Baxley nezklamal a opět natočil hroznou shitovinu. ()