Policejní detektiv Virgil Tibbs se vrací na scénu v tomto napínavém krimifilmu, kde se dostane do konfliktu s policií proto, že přijal nabídnutou pomoc od neoficiální skupiny lidí bojujících proti drogám. Ta totiž podnikla věci, které mají se zákonností jen pramálo společného - například ukradli a zničili velkou zásilku drog. Přestože provedli loupež bez ztrát na životech, na místě činu je nalezena mrtvola. Tibbs, který je nyní jako policista suspendován, využije jejich pomoci k získání spousty stop a indicií, které mu nakonec umožní rozbít velkou drogovou mafii. (oficiálny text distribútora)

dobytek

Film se hned od začátku celkem slibně rozjíždí a i když představa toho, jak nějakej kněz, pár bejvalejch feťáků a číňanka na vlastní pěst bojujou proti drogový mafii, je poněkud absurdní, tak mě to celkem bavilo. Sidney Poitier hraje dobře, film nepostrádá napětí a syrovost typickou pro 70. léta a občas je tam i nějaká akce. Bohužel posledních asi tak 30 minut je totální zmatek a já se přestal orientovat v postavách i v tom, co se ve filmu odehrává. Nakonec tam ostřelovač zastřelí nějaký 2 maníky, který jsem snad za celou dobu ve filmu vůbec neviděl a najednou padnou titulky. Vůbec jsem ten konec nepochopil. ()

Martin741

Pre mna najubohejsie a najdementnejsie pokracovanie trilogie, kde jednicka -- In the Heat of the Night 1967 - uz ostane neprekonana. Poitier to sam neutiahne, chyba Rod Steiger a atmosfera a genialne tempo z kultovej V Zaru Noci z roku 1967. 20 % ()

VanTom

Ucházející "sedmdesátková" kriminálka, v níž skupinka angažovaných amatérů okrade organizovanou narkomafii (výborná úvodní loupež) a spolu s detektivem Tibbsem (ani jsem netušil, že se jedná o 3. filmový případ Sidneyho Poitiera) se ji snaží dohnat před spravedlnost (plus přežít její odplatu a vražedné pokusy získat drogy zpět). Hlavně ke konci ale jejich počínání (plán?) moc promyšleně nevypadalo. ()