Dvojice kriminálníků, uprchlý vězeň a mladý zlodějíček, se chystá na společný, samozřejmě ilegální útěk za hranice. Dlouho unikají, dokonce se jim podařím proniknout na polské území. Směřují k pobřeží, odkud se hodlají přepravit do Švédska. Polské bezpečnostní orgány jsou však bdělé. Zřejmě mělo vzniknout napínavé vyprávění o náročné práci policistů, koordinovaných dokonce mezinárodně, avšak napětí i věrohodnost se vinou ochotnické režijní práce vytratily. (oficiálny text distribútora)

Siegmund

Nemůžu si pomoct, ale mně tento film tak špatný nepřipadá. Je to klasická kriminálka z 80. let 20. století. Pravda, příslušníci veřejné bezpečnosti tu a tam jednají nelogicky a uprchlý vězeň si počíná úplně zbytečně až příliš krutě, ale nedostatky jsou i ve filmech mnohem zvučnějších jmen. Celkem zajímavé pro mne je, že jsou jedinci, kterým vadí, že se v závěru filmu objevuje i polština, která není překládána titulky. Možná se ještě dožiji toho, že diváci budou vyžadovat dabing nebo titulky i u slovenštiny. (úterý 17.11.2009) ()

krabatt76

Tento film jsem dnes viděl poprvé a musím říci že to zase taková tragedie jak tady někteří píší nebyla.Byla to docela obstojná detektivka z osmdesátých let se známými herci.Pro někoho kdo film viděl poprvé a který se diví jak mohl o takovém filmu nevědět,tak i napínavý od začátku až do konce.Souhlasím s názorem,že v části s mnoha polskými dialogy mohly být titulky.Tam jsem se moc nechytal.... ()

blackrain

Když jim kriminálník Ladislav Potměšil několikrát zdrhnul, tak proč ho tedy nechávali pracovat na venkovní stavbě, kde nebyl pod žádným dozorem? To jenom dokazuje policejní tupost. No nic, on by bez toho nemohl vzniknout tenhle příběh, který je standardní kriminálkou okořeněnou polskými reáliemi. Konečně jsem taky pod dlouhé době mohla vidět Miriam Chytilovou jako starší a dospělejší než, když hrála holčičku v Tajemství proutěného košíku. ()

Wacoslav1

Potměšil jako grázl co se nebojí ani odstřelit fízla je překvapivě dobrej a uveřitelnej. Můj jmenovec mladej Vacek taky nehraje špatně a celkově po některých těch rádoby chytrých komentářích tady jsem čekal něco nudnýho a nekoukatelnýho, ale na svou dobu normální lehce nadprůměrná socialistická kriminálka.60% ()

noriaki

Do alespoň průměrných kriminálek své doby má Zátah hodně daleko a největší problém je určitě ve scénáři. Když si kamera všímá dvojice uprchlíků, tak je všechno v pořádku. Dokonce se dá mluvit o něčem jako je temná atmosféra a napětí. Bohužel příběh je rozředil spoustou zbytečných vsuvek do života hrdiných policistů a udělal hlavní postavy z nich. Přitom je ani pořádně nevyužil, protože každá druhá scéna s nimi je prvotřídní vata. To co nezmrvil děj, zničil střih. Jediným nezpochybnitelným kladem je herectví Tomáše Vacka a výborný úvodní hudební motiv. ()

• V čase 17:50 při zastavování automobilu je vidět zepředu tramvaj číslo 27. O záběr později má tramvaj již číslo 42. (budivoj)
  • Natáčelo se v Mníšku pod Brdy, Praze, Brně a Ostravě. V Polsku film hostila města Lodž, Varšava, Toruň a Ustka. (xisp)
  • V šesté až sedmé minutě filmu je záběr na náměstí v Mníšku pod Brdy, konkrétně na tamnější samoobsluhu. (optik)