První prázdniny po otcově smrti tráví dvanáctiletý Jamie s bratrem Hunterem u jezera na severu Georgie a plnými doušky si užívají volna. Starší Hunter dokonce bere mladšího sourozence do party místních kluků. Jamie však nade všecko miluje klid rybaření a divoká zábava kluků v partě mu líbí čím dál míň. Při chytání ryb se sblíží s Wiliamem Blakelyem, lékařem v důchodu, který zde nedávno koupil dům. Starý pán je ale pro většinu místních trnem v oku, protože je černý. Povzbuzena místním šerifem se jednoho dne parta kluků rozhodne podpálit doktorovu loď. Mezi žháři je i Jamieho starší bratr Hunter...

Dramatický, nicméně křehký příběh o přátelství mezi bílým chlapcem a stárnoucím černým lékařem poukazuje na přetrvávající rasovou netolerantnost části současné americké společnosti. (oficiálny text distribútora)

Looka

I když bylo od začátku jasné kam předvídatelný příběh o dvou vyděděncích společnosti spěje (kluk - outsider a černý doktor na odpočinku) stejně na mě celý film zapůsobil a v rámci TV je to určitě nadprůměr hlavně díky J.E. Jonesovi. ()

Mgb21

Na čtvrteční dopoledne přesně pasující film do televize. Nijak nenadchne ani nijak neurazí. Akorát navnadí na oběd. ()

Phobia

Příjemný film o dospívání, o rasismu, o lidské síle i hlouposti. J.E. Jonese si prostě nelze nezamilovat. Napoprvé mě tenhle film ohromil, podruhé už to nebyla taková síla, ale v mém srdci je pro něj pořád dost místa a ráda se na něj někdy podívám i potřetí. 80% ()