Súkromného detektíva Jacka Shepherda (Chuck Norris) poveria novou úlohou - má vyslobodiť židovského klenotníka Isaaca Tellera (Bernie Kopell), špecializujúceho sa na prácu s diamantmi, ktorého držia v zajatí brutálny obchodník s klenotmi Dirk (Daniel Bernhardt) a nemenej bezcitný starý nacistický zločinec, plukovník Speerman (Curt Lowens)... (TV Markíza)

ostravak30

Cutter přichází po filmu Walker, Texas Ranger: Falešné obvinění, kterým se tento seriál definitivně uzavřel. Nevím, zda je to dílem náhody nebo naschvál, ale tento snímek se dost podobá seriálu. A to jak dekoracemi tak typologicky. Soukromý detektiv v něm pátrá, vyptává se, prostě vyšetřuje a sem tam se porve s nějakým chumajem. Chuck Norris zde také provozuje svůj typický humor a vše se nese v podobném duchu. I to auto má nápadně podobné. Hlavní rozdíl je však v tom, že John Shepherd není takový bijec, na jaké jsme byli u C. Norrise zvyklí. Většinou dostává nakládačku a líp mu to jde se zbraní. Bruce Haskett zatím nic dalšího nenapsal, ale moc se nedivím. U filmu postrádám větší napětí a nějakou akčnost, tohle opravdu připomíná slavného mistra světa v karate na penzi. ()

Mustaffa odpad!

Sebral jsem se všechny síly a značnou odvahu a podíval jsem se na film s Chuckem Norrisem v hlavní roli. Chuck nezklamal...všechny kulky ho minuly, minimálně tak 8 kopů z otočky za vteřinu, ve všech scénách jeden a totéž dementní až tupý výraz v obličeji a spousty dalších Chuckových originalit a genialit, které umí snad jen on sám. K tomu přidejte "výborný" scénář, ještě lepší kameru, brilantní herecké výkony ve vedlejších rolích a nesmím zapomenout zápletku, které není až tak zlá, ale je to zrežírované tak špatně, že Vás to prostě nebaví. Snad ve všech akčních filmech, kde se objeví Norris, fungují alespoň jako komedie, ale The Cutter nefunguje ani jako to. ()

trinan_kop

Velmi dobrý film, ktorý ukazuje čaka norisa v lepšej forme ako stevena seagala. Pritom čak má pri natáčaní tohoto filmu 65 rokov - > vek v ktorom iný ľudia majú problémy prejsť pár krokov. Veľké plus tohoto filmu je aj v tom, že ukazuje zábery kde sa čak reálne s niekým bije. Nie sú to len "prestrihávačky" ako v najnovších seagalovkách, kde je len ukázaná ako steven udiera, strih a ako niekto schytáva. Tu sú pekne celistvé zábery bitiek. Scenár by síce mohol byť lepší, aj začiatočné epilepticky rozhádzané zábery, ale aj tak, ďaleko nad inými dvoma bitkármi, seagalom a van damom. Poteší malá úloha trejsy skogins, ktorá ukázala že táto herečka je bez Babylonu 5 veľké nič. ()

topol999

Klasický film s Chuckem Norrisem, který nemá čím překvapit. Na druhou stranu děj se celkem hýbe, je tam skvělý záporák a tematika holokaustu se nikdy neomrzí... Kdo ví, zda na tom něco nebude - nacisti byli schopni všeho... Ještě musím vypíchnout velmi kvalitní dabing (Pospíchal je standardem, dále Z. Adamovská či L. Hruška). 70% spíše by tomuto snímku odpovídalo 3,5* hodnocení, ale polovičky dát nejdou, takže nechám takto. ()