Súkromného detektíva Jacka Shepherda (Chuck Norris) poveria novou úlohou - má vyslobodiť židovského klenotníka Isaaca Tellera (Bernie Kopell), špecializujúceho sa na prácu s diamantmi, ktorého držia v zajatí brutálny obchodník s klenotmi Dirk (Daniel Bernhardt) a nemenej bezcitný starý nacistický zločinec, plukovník Speerman (Curt Lowens)... (TV Markíza)

imf

Těžce vydřené dvě hvězdičky... Chuck Norris se sbírkou jizev, o kterou by mělo zájem i pražské Národní muzeum, honí nacistické pohlaváry, diamanty velké jako pěst a švýcarského taekwondistu, který si střihnul vedlejšák v Matrix Reloaded. Mohla to být celkem zábava, nebýt televizního looku, zmateného scénáře, ve kterém se věci řeší samospádem, a... Chucka Norrise. Sice je v lepší formě než Seagal a Van Damme dohromady, ale už to není ten Chuck Norris, který nutí vesmír neustále expandovat... všechno a všichni před ním totiž ve strachu utíkají. Zkuste to taky, až zahlédnete Cuttera ve vaší oblíbené videopůjčovně. ()

Gilmour93

Trhavá kamera, rychlostřih vnášející do akce místo dynamiky směšný chaos a děj v pokročilém stádiu demence. Chuck je tu „vážný jak infarkt“, v detailech připomíná sebe sama v muzeu voskových figurín a o generaci mladší švýcarští taekwondisté ho bijí jak žito, ale o tom, že si jde pro titul Spravedlivý mezi národy, tady nemůže být pochyb. Obzvláště, když kdysi dávno dal Bohovi přes stvořením světa svolení, že může.. ()

Psema

Chuck Noris strikes back. Jakožto sečtělý policejní odpadlík, co zná každou řádku Bible, potírá zákon vlastním notně zdřevěnělým tělem, honí po městě týpka, co lámal kosti v seriálovém Mortal Kombatu, hledá diamanty velikosti granátu a nakonec si to vyříká i s náckem v důchodu. A překvapivě na tom není zas tak zle. Oproti posledním seagalovkách, kde si mistr Steven hraje na Wolverinea a honí splašené stíhačky, je tohle televizně vypadající béčko docela fajn, především, když se režisér pokouší udělat z Chucka křížence agentů Bournea a Bauera, přičemž většinu akcí podkresluje hudba, težce vykrádající Johna Powella. ()

sniper18

Je to priemerný akčný film s Chuckom Norrisom, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má obyčajný príbeh o súkromnom detektívovi, ktorý prijme ponuku nájsť starého brusiča diamantov, keďže práve načakane zmizol a čoskoro zisťuje, že bol unesený zlodejom vzácnych diamantov pracujúceho pre nacistického zločinca. A tak spolu s jeho vnučkou urobia všetko preto, aby ho zachránili, lenže stoja proti schopnému protivníkovi. Spracovanie nie je zlé, ale ani ma výraznejšie nezaujalo. Už na prvý pohľad mi táto zápletka príde v rámci žánru dosť nevhodná, predsa len zaraďovať postavy spojené s Osvienčimom do akčného filmu, pričom sa film snaží týmto aj zapôsobiť mi nepríde práve najsprávnejšie, ale aj celkovo tomu úplne chýba ten správny náboj a aj napriek krátkej dĺžke si po celý čas drží skôr len také pomalšie tempo a navyše moc neobľubujem, keď hlavný hrdina nestojí proti celej organizácii, ale len proti pár zločincom. Ale zase dá sa na to bez problémov pozerať, občas to aj celkom zaujme a navyše chémia medzi hlavným hrdinom a záporákom je celkom slušná a práve tá tento film ťahá najviac. Akcie je tu priemerné množstvo a síce mohla byť aj lepšia, ale nie je zlá. Určite mohla byť lepšie natočená a hlavne nápaditejšia, keďže tu chýba jediný výraznejší moment, no hlavne súboje ma aj napriek obyčajnej choreografii a chýbajúcemu stretu s presilou celkom bavili, predsa len Norrisa v akcii vždy rád vidím. Ale prestrelky a ani naháňačky ma už moc nebavili. Najviac sa mi páči celá situácia v autobuse. Herecké obsadenie je celkom slušné, Chuck Norris mi tu vyhovuje, k tomu Daniel Bernhardt ako hlavný záporák, ale okrem nich už nie je o koho stáť, brusič, jeho vnučka a ani tých pár zvyšných postáv ma už vôbec nebavili. A čo sa týka réžie a technickej stránky, celé to pôsobí až príliš televízne po všetkých stránkach, takže určite nie som moc spokojný, ale zase pozerať sa na to dá. Škoda, Chuck Norris by si určite zaslúžil lepšiu poslednú hlavnú úlohu, ale nie som ani moc sklamaný, na ten priemer mi to hlavne kvôli nemu, záporákovi a súbojom stačí. 54% ()

MM_Ramone

Keď som si pustil tento film, tak som hneď na začiatku trocha zneistel. Kombinácia brakovej filmovej spoločnosti Nu Image a klišoidne zosmiešňovaného herca Chucka Norrisa ma mala pripraviť na nehorázne lacnú somarinu. Ale nedal som sa odradiť a nepodľahol som predsudkom. Zároveň som však vypol moje tradičné silne kritické vnímanie a zmiernil prísne hodnotenie. Tým pádom som sa pri snímku "Krvavé diamanty" celkom dobre pobavil. Chuck Norris stvárnil úlohu súkromného detektíva Jacka Shepherda, ktorý sa nemazná so žiadnym gaunerom, čo sa mu postaví do cesty. Mláti ich hlava nehlava, a popri tom trúsi drsné hlášky. Tak napríklad: Jedného zákerného tlustoprda vyhodil zo zatvoreného okna na druhom poschodí, a keď sa ho pýtali prečo to urobil, tak len mykol plecom a s kľudom povedal, že tam bol zlý vzduch, tak vyvetral. No nie je ten Chuck borec? ** ()

Wacoslav1

Nepočítám li trochu větší cameo v Expendables 2, tak tohle je po všech těch Walker Texas Kokot odpadech důstojná Chuckova rozlučka s akčním filmem. Podle někoho tady to bylo příliš unavené, ale já jsem se teda nenudil. Chuck v 65 letech v takový formě, že sumo Seagal musel zezelenat závistí. Určitě i pak potěší závěrečná dvojitá konfrontace s Bernhardtem. V tý první dostane Norris na držku (Už tu byl holt starší pán), ale ve finální konfrontaci si to vynahradí. Takže bezproblémovej béčkovej lehce lepší průměr.60% ()

Xmilden

Chuckova labutí píseň, kromě pozdější malé účasti v Expendables se na to tímhle filmem vlastně vyfláknul a musím říct že udělal dobře. Je důležité zachovat si nějakou soudnost a to Chuck, přestože nehrál ve skvělých filmech, ale často ve spíše průměrných, uměl. Musím říct že v jeho filmech je na něm jednoznačně vidět skromnost, snaha i dobrý charakter, kdy se často staví bez váhání na stranu utlačovaných, aby potrestal nepravost a zlo bylo potrestáno. Z jeho filmů budu mít vždy nejraději Nezvěstné v boji nebo Delta Force. Cutter: 30% ()

cheyene

Nebyl to úplný průšvih. Lehce podprůměrná záležitost, kterou si člověk pustí jen ze sympatií k Chucku Norrisovi, jenž je tu již notně zestárlý (stále však působí proti jiným hercům z akční branže svěže) a poplatně tomu vypadají i souboje: samý střih, žádný plynulý záběr, neustále detaily na nohu, obličej, ruku, záda, ale nikdy ne na herce jako na celek, což je škoda. Je to zkrátka podobný styl, který známe z posledních sérií seriálu Walker texas ranger. ()

hippyman odpad!

diamant ze všech nejvybroušenější, aneb infarktově vážný odpad! - tomuhle se nejde smát už ani s chlastem v žilách. [1. PFF Čakovická Be(´)čka] ()

mzss1

Film není špatnej, rozpočet 6 mil.USD je málo, ale i tak jsem se dobře bavil. Chuck v dobrý kondici, hlášky taky nebyly špatné, přestřelky průměrné a souboje taky ušli. Film neměl nějakou extra dobrou atmosféru a hudba mi taky moc nesedla, ale přesto je to koukatelný průměr. 50% = *** ()

anderson

TECHNICKÁ POZNÁMKA (pre "expertov" na pridávanie názvov): Cutter = názov použitý v českej verzii na oficiálne distribuovanom DVD od MAGIC BOXu. Cutter - Krvavé diamanty = názov na TV BARRANDOV (paradoxne vraj s totožným dabingom ako na DVD). (7.10.2010) ()

5150

"Jsem vážný jako infarkt!" Ano, Chuck Norris se na stará kolena ještě jednou vrátil a natočil tenhle solidní akční thriller v produkci Nu Image. ()

malylada

Velkým mínusem filmu je spletitý a nudný scénář kolem nacistů, diamantů a dohromady to moc nedává smysl. Příliš dialog na úkor akce, ale aspoň potěší, že Norris není tentokrát nahrazován dvojníkem a celou akci zvládne sám. Určitě po sérii Prezidentův muž je to o dost lepší kousek. Když přivřu oko nad tím, že v tomto filmu táhne Norrisovi na sedmdesát, tak to ty dvě hvězdy urve......3/10 ()

Andersis

Po technické stránce je to slabší, až televizní. Chuck Norris je stále stejný jako před 20ti lety. Už ale není ten starý neporazitelný a celkově myslím, že ten film ty vtipy o Chuckovy celkem solidně vyvrací. Několikrát tu dostane sodu, už není všude první, není ve všem nejlepší. Akce by snad zasloužila nasnímat trochu líp, ale není nejhorší. Potěšila mě i malá role Aarona Norrise, bráchy Chucka, střihne si tu taky menší bojové čislo které má i grády. Scénář, střih a kamera, to je to oč tu běží, to je to proč dávám jen za dva. ()

Martin741

Cak Norrys mal v 80. rokoch povest akcneho borca, to uznava aj taky obstarozny mentalny invalid ako ja. V roku 2005 vsak uz tieto dementne akcnaky ma nebavia. A Cak samotny dokonca ignoroval tlakovu vlnu po vybuchu. Na to poviem snad uz len velke LOL. 10 % ()

otík

Tohle těžké béčko mohlo dopadnout i hůř. Když si vezmeme, že hlavní roli hraje pětašedesátiletý herec, který vypadá sice sešle, ale ještě přijatelně a sem tam se s někým pomlátí tak, že to vypadá docela reálně, klobouk dolů. Ale konec s chválením, příběh o brusiči diamantů a jeho svěřenkyni, které dostihne minulost a bývalý nacista, jenž chce vybrousit drahé kameny, není sám o sobě nijak přitažlivý. A nenapraví to ani bývalý polda Norris, který v prvních záběrech pěkně prodrbe jemu svěřenou záchrannou akci (prostě přijde pozdě), pak hodinu pátrá a hledá stopy, až se konečně ve finále střetne s hlavním nacistovým poskokem, dostane přes držku, a přesto vyhraje. Film je plný hloupých řečí, scén i záběrů. Jediné, co stojí za řeč, je slušný dabing a dvě celkem ucházející karate scény. Přesto všechna čest tomuto akčnímu veteránovi, že ještě povstal z popelu a natočil cosi jako film. Na druhou stranu - představa, že do tolika let jako Chuck se budou na našich obrazovkách prohánět Seagal či Van Damme, není vůbec povzbudivá. ()