One Step Beyond

Réžia:

John Newland

Hudba:

Harry Lubin

John Newland, Elizabeth Montgomery, Donald Murphy, Jiří Pravda, Hampton Fancher, Patrick O'Neal, Charles Bronson, Veronica Cartwright, Suzanne Pleshette (viac)

bierce

Konečně se mi podařilo sehnat aspoň jeden díl One Step Beyond. Poměrně málo známý seriál a dalo by se říct, že částečně i rival Twilight Zone. S tím ho pojí nejenom podobná struktura jednotlivých epizod (do každé epizody nás podobně jako Rod Serling v Twilight Zone uvede a a zakončí zakončí průvodce, tentokrát v podání tvůrce seriálu Johna Newlanda...jediný rozdíl je v tom, že Newland nedává morální ponaučení plynoucí z příběhu a není tak charismatický jako Serling). Druhým styčným bodem je žánr seriálu, zabývá se nadpřirozenými a nevysvětlitelnými náměty, často s mysteriózním nádechem. Narozdíl od zmíněné Twilight Zone, která využívá fiktivní příběhy, se ale One Step Beyond zabývá (údajně) skutečnými příběhy. Epizoda, kterou jsem viděl se jmenuje The Captain's Guests, přičemž jde o devatenáctou část první série. Příběh je vcelku standartní ukázkou ''haunted house story'' s duchem mrtvého námořníka, který posedne jednu polovinu mladého manželského páru. Twilight Zone je mi zatím určitě sympatičtější, nicméně ztráta času to rozhodně není, už kvůli sympaticky retro creepy atmosféře. ()

dopitak

Epizoda The Visitor 1960 (série 2 episoda 33) a v hlavní roli Warren Beatty, vysíláno bylo 10 May 1960. Více podrobností o ději obšlehnu z imdb: "Alcoholic Ellen Grayson summons her husband Harry to her isolated house to announce their marriage is over, after which he crashes his car. Helen is then visited by a man, the exact double of a much younger Harry, whose account of the love his has for his wife moves her to reconciliation and inadvertently saving her husband's life." Je to takový mysteriózní cyklus, kde záhrobí a nadpřirozeno má své místo. Pro mě zajímavostí jedno z první Warrenových vystoupení na obrazovce. ()