Pro některé obyvatele New Yorku je Central Park místem procházek a nedělních pikniků, pro jiné domovem a posledním útočištěm. Romulus Ledbetter, dříve geniální hudební skladatel, takhle obývá už několik let uprostřed zeleného srdce New Yorku jeskyni. Opuštěn přáteli i dcerou tam žije sám, jen s fantaskními výplody svého pološíleného mozku. Jeho život se však rázem změní, když v den Sv. Valentina najde na stromě v blízkosti své jeskyně zmrzlého mladíka. Romulus se vydá hledat vraha...ale kdo by věřil šílenci, který vidí to, co jiní ne? (oficiálny text distribútora)

Phobia

Koukám, že si zas nějaký bimbas dal ohromně kreativní práci s překladem názvu :-(. To by mě až tolik netrápilo, spíše se mi konstantně vkrádá do mysli stále ta samá otázka: proč, do pihele, hlavní vysílací čas zabírají přiblblé sračkonády a zajímavější kousky nemá poctivě... nemá pracující občan valnou šanci sledovat? Navzdory zdejšímu hodnocení mě "Caveman's Valentine" okamžitě zaujal, Samuel L. Jakcson v rasta stylu smrděl i přes TV obrazovku a byla jsem vážně zvědavá, kam to celé směřuje. Leč hovno, hovno, zlatá rybko, potřeba spánku před dalším pracovním dnem byla o5 silnější než moje snaha udržet oči otevřené - kapitulovala jsem někdy v půlce. Další položka v nekonečné sekci "sehnat a dokoukat". Dosavadní dojem 75%. ()

lennyd

Romulus Ledbetter (Samuel L.Jackson) je divnej. Je hodně divnej. Co byste taky čekali od člověka, který o sobě sebevědomě tvrdí, že není bezdomovec, byť žije v jeskyni uprostřed Central Parku. A od člověka, který se skrývá před tajemným Stuyvesantem, který - dle něj - z věže Empire State Building všechny a všechno sleduje, a ozařuje tajemnými y-paprsky. Když ale jednoho dne nalezne před jeskyní mrtvolu mladého chlapce, Stuyvesant neStuyevesant, Romulus musí ze svého úkrytu, aby pomohl najít vraha... Romulus Ledbetter v podání Samuela L. Jacksona je hodně zvláštní vyšetřovatel. Řekl bych, možná jeden z nejoriginálnějších soukromých detektivů, které můžete ve - filmovém - světě potkat. Na druhé straně měl Romulus hodně zjednodušenu situaci (a to je kritika tvůrců filmu), že mu furt někdo s vyšetřováním pomáhal - tu mu někdo dal ohoz, tu mu někdo bezelstně podal tajemnou informaci - a to mi trochu vadilo. A Jacksonovo "přehrávání", byť je měl nepochybně napsáno ve scénáři, bohužel taky. Za to mi ale nevadilo Jacksonovo hraní (na piáno), a jen za to by si film pár hvězdiček zasloužil... ()

Fanucci

Docela chápu, proč má tento film tak různá hodnocení. Já osobně jsem váhal mezi 3 a 4 hvězdičkama, ale nakonec dávam 3. Těch dějových linií je na můj vkus ve scénáři příliš (vztah otec + dcera, vyrovnání schizofrenního člověka se sebou samým, vražda a následná detektivní zápletka). Mně to přišlo jako zajímavý mix, ale film by byl o moc silnější, kdyby upustil od krimi-záplety. Ta je sice velice zajímavá a má překvapivé rozzuzlení, ale Jackson jako pološílený člověk (který má místy problémy říct souvislou větu) mi do role vyšetřovatele nepasuje. Další věc, co se mi nelíbila, byla krátká milostná zápletka, která se navíc v detektivní části projeví jako velice důležitá. Do příběhu se nehodila, působila uměle. Naopak se mi hodně líbila kamera (místy surrealistická, jindy drsná využívající černobílých záběrů), Jacksonův velice přesvědčivý výkon a výborná dějová linie sledující vztah Jacksona a jeho dcery, která se k němu snaží najít cestu. ()

Radko

Dredatá páchnuca ozruta žijúca v jaskyni uprostred veľkomesta (!) a bývalý hudobný génius v jednom. Nájde sedieť umrznutého chlapca na strome. Musí to vyšetriť. Aj keď všade vidí preludy a smrtiace papršleky. No ani jeho zjavne mimoidné správanie mu nebráni byť vyšetrovateľom. Dcéru ma policajtku a tak napätie medzi nimi plynúce z jeho vyšinutosti sa utrasie jeho presvedčivým odhalením. Kdeže originálne riešenie a artový film – predpovedateľná, k zmierlivému koncu mieriaca jednohubka so zjednodušujúcim náhľadom na život schizofrenikov. ()

Tayen

Netradiční thriller s netradičním detektivem, coby šíneným a dredy ověšeným bezdomovcem S.L. Jacksonem, který věří, že v nejvyšší New Yorské budově sídlí zloduch, který ho neustále sleduje a chce ovládnout svět. Ale když jde o vraždu anděla, nemůže zůstat mimo. Ze začátku sice můžete být zmatení v tom,co je skutečnost a co výplod fantazie, ale po čase na to příjdete automaticky. Odhalení bylo šokující a výkon Jacksona vynikájící. ()