Vesmírný lovec: Dobrodružství v Zakázané zóně

• USA Spacehunter: Adventures in the Forbidden Zone (viac)

Odstartujte napínvé kosmické dobrodružství s Peterem Straussem jako galaktickým námezdným lovcem, kterého ohrožuje mechanický šílenec. Píše se rok 2136 a Wolff (Strauss), který zachytí nouzový signál souhlasí s tím, že zachrání tři překrásné mladé ženy z planety zachvácené morem. Když jsou ale ženy uneseny “pochopy“ zvrhlého Overdoga (Michael Ironside), napůl člověka a napůl stroje, který ovládá celou planetu, Wolff startuje a vydává se na divokou, urputnou honbu plnou nebezpečí a fantazie. Postaví se nejrůznějším monstrům a mutantů, a okolnosti ho nakonec svedou dohromady s Niki (Molly Ringwald), odvážnou tulačkou, která souhlasí s tím, že ho doprovodí do Overdogova království železného šrotu. Wolffovy hrdinské činy v Zakázané zóně jsou nabité nadpřirozenou napínavostí a takovými zvláštními efekty, které každého zaručeně oslní. (Bonton Home Video)

Grizzly

Skvost. Jeden z řady filmů, které jsem viděl jako kluk a pak dlouho hledal. A našel. Derivace Hana Sola zachraňuje tři ztroskotané pozamšťanky na Mad Maxovské planetě. U toho hláškuje a dějou se tam uplně random cool věci. Má to osmdesátkovou hudbu a vizuál jako ze šroťáku. Je potřeba psát dál? Pecka. ()

aLPaC

Totální píčovina s dost trapnejma maskama (všichni ti obyvatelé planety, bože kdo dělal masky), otravným hlavním hrdinou, který se snaží napodobovat Indyho, záporákem, u něhož nechápete, že ho už někdo jiný dávno nesvrhl a nic moc sexy Molly Ringwald (její čas teprve přijde). Suma sumárum klasické béčko, které bych možná měl i trochu rád, kdybych ho viděl v dětství. Jenže neviděl, takže víc než dvě hvězdy si to rozhodně nezaslouží. A zdejší hodnocení 63%? WTF? Když to srovnám s jinými filmy, které mají podobné hodnocení, tak musím žasnout. Pro mě tak 35%. ()

Han22

Pův. komentář 22.3.2009: Klasické béčko z 80. let, které však kombinuje moje oblíbené sci-fi subžánry - vesmírné a postapokalyptické sci-fi. Začínáme ve vesmíru, odkud se drsný hlavní hrdina přesune brzo na zničenou planetu, plnou mutantů, příšer, ovládanou kybernetickým Overdogem a jeho poskokem Chemikem. V kanálech tu žijí amazonky, uctívající obřího hada, co vypadá jako Goauld, je tu sympatický černoch s buldozerem a mladá otravná parťačka a ve finále je perfektní překážková dráha.. Celkem dohromady pěkný guláš, ale dobře se to sleduje, má to takový klasický fantasy rámec putování do pevnosti zlého čaroděje a jeho zničení. Víc jak na tři to ale není, je to sice lepší béčko, ale jenom béčko. EDIT 2024: Vesmírná loď, androidi i kyberlidi, lasery, postapokalyptická planeta, vozítka (úžasná), amazonky, příšery, zmutovaní lidi, pevnost záporáka plná pastí (laciná). Pejsek s kočičkou vařili a uvařili absolutní brakové béčko... ovšem béčko se sympatickými postavami, nenudící a proklatě zábavné. Je to opravdu přesně na 3*, ale bavil jsem se od začátku do konce. ()

Anderton

Brutálny brak v tom dobrom zmysle slova, ale niečo mu chýba. A to je podľa mňa absencia skutočne vtipných hlášok, ktoré by presne do takéhoto filmu a do Wolffových úst sadli. Film je zložený z menších akčných scén, kedy sa tu objavujú stále nové skupiny postáv, aby ich neskôr vystriedali zase ďalšie a my sa tak takýmto naťahovaním dostali konečne do finále, kde si to Spacehunter rozdá so záporákom číslo 1. Potešila záverečná variácia na gladiátorské zápasy ako v železiarstve po výbuchu, samozrejme sa rozum pozastavuje nad tým, kto by v tomto svete vyrábal tak komplikované zariadenia. Dnes už veľmi ťažko rozdýchateľná záležitosť a brutál béčko iste už aj v rokoch osemdesiatych. ()

Razzor_82

"Tuhle planetu zbožňuju." Klasická postapokalyptická sci-fi z osmdesátek. Slabší scénář se snaží utáhnout diváka na atmosféře. Kosmická planeta plná mutantů, divných lidí a špinavého šrotu. Triky a efekty po letech působí dost rozpačitě. Líbil se mě ale vykonstruovaný tyranský cyber vládce Overdog. Peter Strauss v hlavní roli je sympatický. Fanoušek tohoto žánru by neměl vynechat. 6/10 ()