Co jsme udělali slepicím

• angličtina What Did We Do to the Hens (festivalový názov)

Satirický snímek Vladimíra Jiránka pojednává o tom, jak si lidé udělali ze slepic roboty na výrobu vajec. Slepice musí ve snímku snést vajíčko kdykoliv, kdy člověk pískne. Ovšem i slepice jednou "vypoví činnost" a žádné vajíčko nesnese. Dále je již jen otázkou, co člověk se slepicí udělá. (zdeny99)

ostravak30

Úplně první dílo, které Vladimír Jiránek i režíroval. Mě se líbila i jeho Zpráva o stavu civilizace. Jiránek uměl vcelku trefně vytvořit pravdu a ještě ji satiricky zpracovat. A teď si vemte, že tohle vytvořil ještě před invazí KFC a McDonald's do Česka. O co děsivěji by snímek vypadal dnes při vědomí tolik oblíbených klecových chovů obou řetězců. ()

RHK

Jiránek svůj laskavý, kritický a především nadčasový film "Co jsme udělali slepicím" nenapsal o slepicích - ono stačí vidět jejich diskusi, strhaný výraz, nebo jak je naladí tanec. Ale jinak moc fajný filmeček s geniální animací. A věčná škoda Jiránka, viděl jsem tohle dílo po létech na připomenutí, protože nám tenhle Pan Kreslíř včera zemřel. :(( Plné video: http://www.youtube.com/watch?v=nav38jfRDhg ()

Tom_Lachtan

Slepice chuděrky kvok kvok kvok... Jasně chápeme, jenže na to, aby to fungovalo, schází dost podstatná věc - vtipnost, ta se tu želbohům nachází pouze ve stopovém množství (ačkoliv pravda, pořád je ho tam víc, než masa v tescopárku). Výsledek je tak podprůměrná nuda v hávu klasického Jiránkovského vizuálu (což je plus i minus zároveň). ()

Vlkodlak13

Pořád aktuální myšlenka zachycená v animovaném filmu. Jedna slepice co snáší vejce na hvizd začne vzpomínat na to, jak si snášely dřív, kdy ještě nebyli ve "fabrice", že to bylo lepší, pak přemýšlí nad tím co se děje s kuřatama a nervama přestane snášet, tak ji zavedou k psychiatrovi.. Ale jo, pobavila mě tam ta myšlenka kohouta coby budíku. ----- Zde je zajímavé vidět Jiránkovi kresby v pohybu. Doporučuji shlédnout a zamyslet se nad tím. ()

WANDRWALL

Lidé si ze slepic udělali nepěknou fabriku. Nezacházejí s nimi vůbec jako s kolegyněmi z přírody. na obranu lidí ale musím říct, že jsem čtyři měsíce zkoumal chodvání slepic, a a moc pěkné osobní zkušenosti s nimi nemám. Jsou sadistické, rasistické, xenofóbní. Takže jsou asi jen na vajíčka a polívku. ()

• Film získal Zlatého medvěda na Mezinárodním filmovém festivalu v Západním Berlíně. (JoranProvenzano)