V roce 2053 byla Země zničena armádními pokusy. Ty měli za následek zmizení ozonové vrstvy, vznik radioaktivních mraků a atmosférických poruch zvaných záře. V tomto nehostinném prostředí se skupina cestovatelů vydává na cestu z osady Jericho do Neonového města. (Vojt Ittoh)

honajz

Není to marné, ty papundeklové kulisy by ani nevadily, ale přece jen příběh je velmi jednoduchý na celovečerák, zvlášť v době Krajních mezí a podobných seriálů, kde podobné náměty zvládnou do 30 minut. ()

vitekpe

Ja proste nevim jak tnhle film hodnotit. Je tam vse, co ma spravne postapo becko mit, obsazeni, barevnost, atmosferu...ale ja proste nejak nejsem schopnej na to koukat...rozjel jsem to asi petkrat, ale max v pulce me to zacina uspavat. A pritom je to akcni! Neco je proste spatne, a ja nevim co... Kdybych byl zlej, rekl bych, ze je to jako kdyz se Ostravske televzni studio pokusi natocit remake Mad Maxe.... Nevim, zkuste sami a uvidite... 2+ ()

TERRORDROME

Ďalšie postapo béčko do zbierky, tentoraz v hlavnej úlohe copíkatý drsňák Michael Ironside s koltom zakliato nízko. Na začiatok pekné rozstrieľanie bandy handrákov a prehliadka pošahaného cirkusu Tádžmahal, alias mesta budúcnosti, čo ma presvedčilo že by to mohlo stáť za dopozeranie. Nuž, po tom čo sa hrdinovia vydajú karavanom na cestu do Neon City to už tradične začne viaznuť. Výprava je síce niekoľkokrát prepadnutá banditmi či zastihnutá prírodnými anomáliami ako jedovatá žltozelená búrka, pričom akčné scény sú stále solídne, ale celé je to prekladané dlhými rozprávacími sekvenciami kde sa cestujúci snažia nejako zabaviť a tieto pasáže priam fatálne zrážajú celý zážitok až niekam k hranici nudy. Naviac to vlastne nikam nevedie, nosná ( ušná, krčná ) zápletka neexistuje lebo všetci útočníci sú len jednorazové figúrky a linka so zakukleným doktorom psychopatom je tam tiež len na to že ho Ironside v závere proste odbachne. Plusom je melancholická atmosféra zasnežených pustín a divné postavy ako ten starý Číňan čo vyrobí lejzrovú zbraň z baterky. ()

Pitryx

Akce mohlo být víc. Cestou do města je hlucho až až. Mne film ničím nezaujal a považuji jej za hodně podprůměrný. 260400 nova 10016,10304 ()

Vojt Ittoh

V roce 2053 byla Země zničena armádními pokusy. Ty měli za následek zmizení ozonové vrstvy, vznik radioaktivních mraků a atmosférických poruch zvaných záře. V tomto nehostiném prostředí se skupina cestovatelů vydává na cestu z osady Jericho do Neonového města. Poměrně slušně zpracovaná béčková postapokalyptická sci-fi s opravdu tíživou atmosférou. Film snese srovnání se snímkem Mad Max, alespoň co se žánru týče. ()