Jacques-Alain Marty, řečený JAM je charismatický šéf francouzské společnosti Vladis a vše se mu daří. Jednoho dne se u něj objeví porucha řeči, která je podle psychiatra spojená s traumatem z dětství a na kterou si JAM musí najít protilék. André Morin (Jacques Villeret) je účetní v jedné malé továrně na hračky. Je také drobný akcionář a tak se účastní valné hromady společnosti Vladis, na které JAM přednese projev bez jediného zadrhnutí. Zjistí, že protilékem na jeho "chorobu" je právě Morin a rozhodne se mít Morina stále u sebe... Jacques Villeret si bohužel v tomto filmu zahrál jednu ze svých posledních filmových rolí. (oficiálny text distribútora)

Pierre

POZOR SPOILERY. Podnikatel Marty začne najednou komolit slova. Této vady řeči se dokáže zbavit jedinně v blízkosti účetního Morina, kterého tedy začne mít neustále ve své blizkosti, ubytuje ho u sebe doma a pověří ho jako pobočníka ve své firmě. Nakonec zjistí, že příčinou jeho problémů je ztráta medvěda z dětství, kterého Morin vyrobil. Uffff, ačkoliv teď je bizární hlavně můj pokus o popis děje, tak tady mi přišlo bizarní hlavně tohle zakončení s mědvedem, které může papírově možná působi hřejivě, ale mluvení Claviera s medvědem a bratrský souboj o plyšáka na mě byl ke konci už trochu zbytečný úlet (a sledoval jsem sám a samozřejmě NAPROSTO střízlivý, takže jsem se ani neměl s kým se tomu vysmát nebo se u toho cítit dostatečně na tripu.:D) Škoda, že nejen tento, ale v podstatě všechny dějové kotrmelce (od hlavního nápadu až po zmíněné zakončení) působí trochu nuceně a nepřirozeně.Během Nepostradatelného pomocníka jsem si jinak párktát vzpomněl na o rok mladší snímek s Clavierem Zloduch Albet, který se mi líbil. Ten byl taky postaven na vděčém schématu střetu dvou odlišných lidí, střetu, a kultur, který částečně funguje i tady. Například scény u pana Martyho v bytě jsou fajné (až jsem skoro litoval, že pasáží jako večeře nebo prohlídka koupelny nebylo ve filmu více.). Clavierovi  navíc tyhle zazobanci prostě jdou samy a HLAVNĚ Villeret je i v jedné ze svých posledních pořád roztomilý....a jak já chtěl vidět jejich spolupráci!!!  Sice jsem naštěstí viděl viděl film  originale, ale handicapem je, že komolení slov ve francouzštině Čecha moc nepobaví, a český dabing je v tomto případě opravdu jen na vlastní nebezpečí.  Takže slovní  úvod mi moc nesedl. Stejně jako náhlé zakončení do bizáru a  scény s Clavierovými rivaly. Zbytek je celkem fajn oddychovka. Trochu random film taky neuškodí, hlavně před Vánoci. Random film, ale hlavně vyznamný svou hlavní dvojící. ()

dopitak

Clavier (jeho návštěvnické "Koukeeej" určitě nezapomenete), Blbci k večeři Villeret a Lhermitte - tihle tři v jednom filmu, a ono to nefunguje? Neustálé přeříkávání slov může být roztomilé v originále, hlasem Aleše Procházky vás ale začne brzy pořádně otravovat (neustále před sebou vidíte Claviera, slyšíte ale lehce umečeného Hankse z Šifry). Vždycky než se zasmějete, aspoň desetkrát si zaťukáte na čelo, protože Antidote je především lehce trapnou komedií. ()

gudaulin

Tak, jak se mi líbí francouzské konverzační komedie, tak tahle nějak postrádala opravdu vtipné dialogy a i ten situační humor byl jako střelná zbraň bez nábojů. Vlastně to celé odpovídalo přístupu hereckých důchodců, z jakých se pomalu stávají dosluhující hvězdy typu Claviera, Villereta nebo Lhermitta. Je to jako kdyby v tahu hráli několik divadelních představení za sebou a potom šli filmovat. Vážně bych dával hvězdičky jenom za zásluhy. Celkový dojem: 45 %. ()

Enšpígl

Humor založený na komolení slov na kterým byla postavena celá první čtvrthodina filmu, nepovažuju za nic vtipnýho. Takový humor s přehledem přebije Karel Schwarzenberg, který na tiskovce a v politických diskuzích vypadá jako když mluví ze spaní. Naštěstí s příchodem Jacques Villereta na scénu se dostaví ten jedinečný typicky francouzský humor, který mě dokáže dodat tak příjemnou náladu, že bych neměl problém ani s líbáním slimáků. Nepostradatelný pomocník je bohužel posledním filmem Jacquese Villereta, který krátce po natáčení tragicky zemřel a tím tak odešel jeden z mála chlapů, který dokázal dodávat úsměv na tvář mnoha lidem po celým světě a za to má tenhle malý sympatický tlouštík mě věčné sympatie. ()

Zazie

Komedie založená na nesourodé dvojici dvou totálně odlišných jedinců, v jakých si Francouzi libují. Tedy něco jako Dotěrný chlap, Drž hubu nebo Můj nejlepší přítel. Film jsem viděla s českým dabingem a i když dávám zpravidla přednost originálu, tady nelituju. Ta kadence koktání (?) Christiana Claviera by snad ani otitulkovat nešla. ()