Teroristé se nezastaví před ničím. A udeřit mohou už zítra. Kdykoliv a kdekoliv. Musíme na to být připraveni. Musíme udělat všechno pro to, aby jim jejich plány nevyšly. Proto se teď v Londýně koná velké protiteroristické cvičení, jehož cílem je - kromě prověření stavu bezpečnostních opatření - i uklidnění veřejnosti, znepokojené neustále narůstajícími zprávami o možných teroristických útocích. A nikdo z těch, kteří se na téhle monstr akci podílejí, netuší, jak brzy budou všichni podrobeni křtu ohněm. Neboť skupince teroristů se již podařilo propašovat do země radioaktivní materiál, potřebný k výrobě tak zvané špinavé bomby. A její použití je jen otázkou hodin.
Ironií je, že snímek, inspirovaný událostmi z 11. září a stále se zvětšující hrozbou terorismu předešel o pouhý rok tragické události, k nimž došlo v Londýně 7. července 2005. (oficiálny text distribútora)

Enšpígl

Jelikož se nevyznám ve výbušninách, nevím zda by takovýto útok byl možný, ale přistoupil jsem na fakt, že ano a moc dobře jsem udělal....... no moc dobře. Během sledování filmu jsem měl pocit že děj je inspirován spíše teroristickými útoky na Londýnské metro, ale ouvej film z roku 2004 předešel útoky o rok / 7.7. 2005 / . V každém případě sdělení tohoto filmu převážilo nad kvalitou / ta je něco mezi 3-4* / . Trošičku mě vadila přílišná zbrklost děje, všechno bylo jen jako by v rychlosti: přílet členů některých teroristických buňěk, výroba výbušnin, sledování teroristů. Jenže pak film skončil, já ležím v posteli a říkám si jak tomuhle lze zabránit ?? Ano pravda někteří moji spoluobčané říkají : "Do toho se nemáme plést, to je záležitost USA maximálně Británie, jen na sebe upozorníme". Napadne mě, co kdyby lidé co šíří takovou strašnou píčovinu měli své děti, svého partnera, své rodiče ve WTC, na nadráží v Madridu nebo v metru v Londýně , co by pak říkali ?? Vzpoměl jsem si, jak mě po 11.9. 2001 psala kamarádka z Jersey dlouhý mejl, byl plný strachu, smutku, bolesti a hrůzy, nedokázal jsem na něj odpověděť . Po čase mě přišel ještě jeden a tam bylo: "jsme rádi, že nám Vaše země pomůže". Napadlo mě, že to je ta odpověď. Jestliže ve mě tento film vyvoval takovéto nepříjemné vzpomínky zaslouží si právem pět hvězdiček. ()

Malarkey

Na mě je tenhle film až moc dokumentárně natočen. Působilo to na mě, jak kdybych koukal na špatně zfilmovaný dokument, který se hodně živě snaží představit situaci, kterak teroristé zaútočí na Londýn. Na druhou stranu je třeba uznat, že tento film těžce předběhl dobu, protože to, co tu v roce 2004 natočili, je v dnešní době denním chlebem. ()

Djoker odpad!

Po dlouhé době jsem litoval času stráveného u televize. Teroristická tématika ve filmu mě nikdy neuchvátila. Bohužel i příběh byl podaný dost nudně. Absolutně neuznávám filozofii těchto teroristů. Film se snaží vypadat autenticky, to beru, jenže když vidím ty vážný ksichty náboženských pomatenců, tak se mi chce smát a brečet zároveň. Vzít si život, protože někdo říkal, že je to správný. Sakra, kde to žijou? Film sám o sobě není z nejhorších, ale to téma mě prostě vytáčí. ()

Madsbender

Aktualizovaná parafráza na The War Game Petera Watkinsa, v ktorej divák strávi niekoľko dní v uliciach Londýna pod hrozbou teroristického útoku. Film trpí až príliš okato televíznym spracovaním a trochu rozvláčnou expozíciou, ale polodokumentárny spôsob podania deja a prenesenie diváka do centra chaosu a mediálnych dezinformácií po výbuchu sa mu darí výborne. Na to, že je to televíziou produkovaná morálna dilema, hraničiaca s agitkou (politika a médiá) si autori i napriek absencii snahy rozvinúť to do niečoho zaujímavejšieho s témou poradili relatívne dobre. 60% ()