Šestnáctiletá Hannah není zrovna drobeček, ale místo diety se každou chvíli vrhá na zásoby v ledničce, aby „zajedla“ zoufalství z toho, že nemá žádný z půvabů svých dvou sester. Ani rodiče si s jejími věčnými stesky a tloušťkou nevědí rady, a tak vkládají velkou naději v dceřin zájem o hraní na basu ve školní jazzové kapele. Hannah nejprve musí dlouze překonávat odpor jejího výhradně mužského osazenstva, ale když je konečně přijata, její trápení tím zdaleka nekončí... Film svou laskavostí a víc než zjevným přáním vyřešit smírně všechny konflikty připomene Truffauta; jako on i režisérka věří v dobro v člověku, byť může být někdy ukryto poněkud hlouběji. Jako by nostalgicky harmonizující tón patřil k tomuto retro vyprávění o životě na pařížském předměstí začátku 60. let, jehož někdejší poklidná atmosféra tak ostře kontrastuje s tím, co se o těchto lokalitách v posledních měsících dozvídáme z médií. (MFF Karlovy Vary)

Skip

Pohodový film. Všechno bylo nadávkované akorát, takže se nijak netlačilo na city, humor byl svěží a inteligentní. Poněkud cholerický tatík neměl chybu a vůbec celá ta rodinka včetně strejdy ("Jsem Žid, diabetik a homosexuál. A přesto věřím v Boha.") byla vskutku vydařená. Opravdu příjemně strávená hodina a půl. ()

bassator

41st KVIFF 2006 - VISIONS OF SEVEN - YOUTH THROUGH THE EYES OF FRENCH FILMMAKERS - Viděno Sedmi - Mládí očima Francouzských tvůrců - 90% ()

Elví

Až na věty typu, kdy starší krásná sestra říká tlusté a ošklivé: "Radši bych byla inteligentní než krásná..." (která ženská by chtěla být radši inteligentní než krásná?!!! JÁ teda ne! No.... sakra... nebo aspoň 1 z toho....:)), naprosto úchvatné romanticko-komediální retro. Bohužel dabing hodně ubírá z kvalit původního znění... ()

Primavera

Výborná francúzska retro komédia. Tučná škaredá tínejdžerka, navyše židovka, má hudobný talent a neuveriteľnú silu zvládať neprajnosť svojho okolia, baviť sa zo života a odrážať facky. Bála som sa klišé v závere, že dve pekné sestry si ju vezmú do parády a pri troche šikovnosti a kozmetiky bude vyzerať aj krajšie, čo by faaaaakt mohla....ale ups, toto nebol americký, ale francúzsky film, takže merci, debutujúca pani režisérka, záver ma dostal do kolien. Sila a rešpekt okolia sa dá získať aj bez kozmetického priemyslu, sakra, faaaaaakt. :-) ()

Slarque

Velice příjemná retro komedie. Hlavní hrdinka je zamindrákovaná (tlustá, ošklivá, Židovka) šestnáctka, která ale válí na kontrabas. Co se týká interakce s okolím, tak je ovšem velice pohotová, díky čemuž se divák docela slušně baví. Film je dobře obsazený i zahraný a před režisérkou – debutantkou smekám. ()