Před rokem 1914 žil pařížský občan Désiré Landru se svou ženou a třemi dětmi celkem chudobně. Pro drobné krádeže a podvody se ocitl i ve vězení. První světová válka posílala hromadně na smrt muže a Paříž byla plná vdov a těch, které s větší či menší trpělivostí čekaly na své vyvolené. Válka vše zrychluje, a tak byly noviny plné inzerátů osamělých žen, které nechtěly v životě zůstat samy. Désiré Landru inzeráty pečlivě sledoval, třídil, odpovídal a okouzloval ženy, které mu rády podléhaly a s důvěrou se mu oddávaly včetně svého majetku. Nedaleko Paříže v Gambais měl Landru pronajatý domek, kam své oběti vozil a kde je připravoval o to nejcennější. Sousedům bylo sice divné, jak tmavý a nechutný se valí kouř z toho zanedbaného domku, ale trvalo dlouho, než do něho vnikla policie a zabavila nejen Landruho pilky a sekáčky, ale i onen sporák. Landru, zvaný Modrovous, stanul před pařížským soudem a 24. února 1922 byl podle rozsudku popraven. Do své cely dostával tisíce dopisů od obdivovatelek, dárky i nabídky k sňatku. Důvěřivost žen nezná mezí a nepodléhá času. (oficiálny text distribútora)

Enšpígl

Ten chlapík neměl asi příliš vřelý vztah k ženám, jak jinak si totiž vysvětlit, že jich jedenáct zabil. Jediný, co mě na tomhle celkem zbytečném filmu zaujalo, jak snadno se ty ženský nechaly sbalit. Tak já při balení holek dřu jak mezek, doslova plivu krev a všichni ostatní jako zarecitujou básničku a je hotovo. Ne, ne milé dámy, chce to rovný podmínky pro nás všechny. Nejvíce mě dojalo jak ta jedna řekla na otázku "Vy jste s ním šla na pokoj ještě ten den co jste seznámily ? a ona "Ano, je válka a je nedostatek mužů". Tak jste to milí pánové slyšeli, začínate mě tu trošičku srát, koukejte vypadnout do nějaký války, ať mám v téhle zemi taky tak ulehčené podmínky na balení holek. ()

smrtubohem

Hodnocení tohoto filmu je hodně podceněné. Vždyť je to slušnej film, atmosférou a úrovní ne nepodobnej Hercule Poirotovi nebo Sherlocku Holmesovi. Kecům tady těch pánů, co to hodnotili přede mnou, bych moc vážnosti nedával. Např. pan pshimi s 237 body má ve svém profilu fotku věci, do níž bych ho s radostí uvrhl, vzhledem k faktu, jakým způsobem tu komentuje filmy. ()

Viero

Film zpracovává celkem zajímavý námět. Avšak to je asi tak vše, co lze na tomto snímku hodnotit vyloženě kladně. Charaktery mi přišly ploché a nedokázal jsem se s nimi sžít. Povolnost většiny dam mi přišla až směšná, nepochopil jsem, co na tom chlápkovi vidí. Mně přišel absolutně bez charismatu. Nechápal jsem motivace většiny postav, především však Désirého hlavní milenky. Respektive ne že bych nepochopil situaci, do níž je zahnala tehdejší doba, ale prostě jsem to těm hercům nevěřil. Celé to bylo takové prkenné. Na druhou stranu, alespoň něco málo na tom snímku přeci jen bude, když jsem to vydržel až do konce. Další plus za nevšedně pěknou tvář Julie Delarme. :-) 30/100 ()

jatamansi

Už to chystání nástrojů, pečlivé mytí rukou, klid, chlad, soustředění, éter. Tmavý hustý kouř z domu, zápach. „Toho nového nájemníka nám byl čert dlužen.“ Od Landrua dobrá rekognoskace terénu. Kavárna plná osamělých žen, vdov, snoubenek i svobodných. Mistrný dabing Viktora Preisse, jemné nuance hlasu, vemlouvavost, pochopení, vychytralost. Pečlivé třídění inzerátů – hned, příležitostně, nemajetné. Mimochodem, při jezení poháru hned několik chyb, více či méně plný, více či méně jahod, zbytečné nedotažené detaily. Landruova rodina, zvláště starší syn, kapitola sama pro sebe, výborný výkon. Landru měl nepředstavitelný fofr, nekonečně žen, adeptek ještě více a ještě více výmluv. Jen slabá podobnost s Čikatelem, ale děj a spád a napětí to nepostrádá. Snad mne jen iritoval ten příliš hustý filmový vous a knír a možná až příliš mohutné obočí. Naivita žen ovšem neznala a zřejmě nezná hranic a jen kombinace upovídané a všude nos strkající domovnice napomohly. Vzít brož mrtvé a dát jako dárek další živé je možné jen s notnou dávkou cynismu. Cukrářka Rollanda nikdy nepřestala Landrua milovat. ()

jefff

Landru byl slavným francouzským sériovým vrahem na začátku minulého tisíciletí, který lákal svým šarmen mladé ženy, které později zabil. Jeho důvod byl jasný: majetkový chtíč. Podle mého názoru se však Desiré Landru nejen ukájel majetkem, který získal, ale užíval si i samotnou vraždu, kterou měl vždy do nejmenšího detailu pečlivě promyšlenou. tato Tv adaptace je mizerná leč ojedinělá. O Landrym pokud vím nic známěho nebylo natočeno. Timsit, který stvárnil hlavní postavu je dost prkenný a nesálá z něj žádné charisma, po kterém by mu měli ženy padat do náručí (alespoň z mého pohledu tedy), scénář i režie odpovídají televiznímu formátu, ale přes tyto zápory jsem za toto zpracování rád a myslím, že pro zajímavost a nakouknutí (alespoń povrchní) do duše známého vraha stojí zato snímek vidět. ()