V krymské vile generála Serova se objeví nový řidič Viktor. Mladík má šanci stát se potenciálním ženichem generálovy těhotné dcery Věry, jíž hrozí, že zůstane svobodnou matkou. Jeho cestu k „místu nahoře“ komplikuje pokojská Lída, která o něj také jeví zájem. V ústraní vyčkává generálův pobočník, kapitán Savaljev z KGB, jenž se pokouší na svého nadřízeného svalit havárii lodě s utajeným nákladem. Jednoho večera se osudy všech postav protnou v tragickém finále, které však nepostrádá i jistou naději. Děj se odehrává na počátku 60. let, která jsou evokována rafinovaným retrostylem. Film propojuje žánr melodramatu s thrillerem, aby dal vzniknout působivé výpovědi o lidech z elitního vojenského prostředí. (oficiálny text distribútora)

BUD-SFIS

Dalsi film z netradicni evpropske (ruske) produkce, ktery dokazuje, ze uz ty americke filmy stoji za prd. Hodne realisticky vykreslena doba roku 62 v Rusku se vsemi zaludnostmi a intrikami. S promyslenym koncem... konence konec kde vsichni hlavni hrdinove.. mno to bych prozradil moc. ()

Ej Hlemýžď

No, ten závěr je dost drsný. Předposlední věta ve filmu to vystihuje jen velmi jemně a přitom to říká kágébak : Sobačja žizň! nebo sobačja rabota? - už přesně nevím. Taky jsem zapomněl, proč se do toho baráku vlastně vraceli, co to tam zapomněli. ()

VerteX

Za normálních okolností bych hodnotil třemi hvězdičkami, ale mám jakousi slabost pro ruské prostředí. Intriky KGB z dob Chruščovovy vlády a budování socialismu s lidskou tváří má v sobě něco přitažlivého a ozvláštnění děje handicapovanou Věrou a zdánlivě nepodstatnou postavou řidiče.. se mi prostě zalíbilo. Mimochodem, tento film byl již uveden v ruské televizi a stal se druhým nejsledovanějším pořadem roku 2004 za projevem prezidenta Putina :-) ()