Neubližujte mojej dcére!

(TV film)
  • Česko Neubližujte mé dceři (viac)

Leon Bischoff pracuje v zámockom hoteli v Kolíne a pripravuje sa na oslavu 15. narodenín svojej dcéry Romy. Aj osadenstvo hotela rieši veľké prípravy na medzinárodnú konferenciu, ktorá sa bude v hoteli konať o niekoľko dní. V posledný deň Leonovej trojdňovej dovolenky mu jeho šéf Bender predstaví atraktívnu Katju Klimovu, ktorá pracuje pre ruské ministerstvo, konkrétne pre ministra pre energetiku, Antonina Sokurova. Leon ešte netuší, že toto stretnutie zmení jeho doterajší život na nepoznanie, lebo čoskoro sa dostane sa do víru vrážd a nátlaku. Neznámy kriminálnik unesie jeho dcéru a prinúti ho, aby sa pokúsil o atentát na ministra, inak svoju dcéru už nikdy neuvidí... (oficiálny text distribútora)

Rosalinda

Nejde mi už chvíli noťas, tak jsem zapátrala v programu a na stanici, na kterou jsem se ještě asi nikdy nedívala, jsem malým písmem objevila v programu tento film. Říkala jsem si, že R. Steinke snad nikdy nezkame (a proč mu pořád podsouvat jen roli Toma Kranicha jako parťáka Semira v "Alarm für 11"). Tenhle film je sice televizní, ale klidně bych s ním šla do kin. Slušná zápletka, drobet originální, ale v tomto směru už snad nic úplně originálního najít nejde. Ale René Steinke se ve své roli, kde se bojí o svoji dcerku a vůbec už pak o životy, byl tak věrohodný, že mě film přizdil ku křeslu, což se moc nestává. Povedený film. Škoda, že se tady zdá tak dost zazděný. Hodnotím jako super film a super zážitek. ()