Štěstí je teplá deka

• USA Happiness Is a Warm Blanket, Charlie Brown

Linus je přitlačen ke zdi. Zjistí totiž, že jeho babička přijede na návštěvu. Má v plánu mu vzít jeho dětskou přikrývku, která mu dodává tolik potřebný pocit bezpečí. Jak se blíží babiččin příjezd, gang Buráků se mu snaží všemožně pomoci, aby se na svou chlupatou deku tolik neupínal. Lucy se snaží Linuse vyléčit z dětinské závislosti svou vlastní psychiatrickou technikou. Charlie Brown chce také pomoci, nemá však srdce dívat se na to, jak Linus trpí. Ani Snoopy nezůstává pozadu, ten však sleduje vlastní zájmy a snaží se deku získat pro sebe. Nakonec však Linus bystře poukáže na to, že každý má svou vlastní přikrývku pro pocit bezpečí, a že cítit se v dnešním světě bezpečně je velmi cenné. (HBO Europe)

Bezda22

Tohle přesně funguje. Dětskej film s dospělou myšlenkou. Neni dlouhej, takže nemá čas nudit. A do času přesně splňuje co by měl, aby to nikde nevázlo a nebylo to třeba trapný. ()

DivX

Nevim, fakt jsem se nudil. Film neměl hlavu ani patu. A nejvic me stvala ta hudba... Porad a porad dokola, bez prestavky. 3/10 ()

blondboss

Tieto príbehy od Charlieho Browna sú špecifické tým, že majú naozaj jedinečnú atmosféru a sú svojím spôsobom originálne, ale na môj vkus strašne fádne a nudné, ničím nezaujímavé. Animácie sú celkom fajn kvalitné retro, ale na druhej strane až príliš jednoduché. Nie som fanúšikom tejto série a zrejme asi ani nikdy nebudem, uvidíme, čo prinesie celovečerný film. Toto je ale u mňa len priemer. 55 % ()

T-pack

Speciál Peanuts si nemusí na nic hrát, aby i svým zdánlivě jednoduchým příběhem dokázal uchvátit i dospěláka. Asi nemusí fungovat stoprocentně, což ostatně dokazuje moje hodnocení, nicméně i člověk starší, než je (možná) cílová skupina může ocenit krásnou animaci velice typickou pro seriál, dospělou myšlenku, že každý máme své deky proti nejistotě nebo třeba i množství velmi nápaditých předělů mezi scénami. Charlie Brown a spol. má kultovní status a příběh o Linusovi a jeho modré dečce funguje jako jeden z důvodů proč. ()