Sedem mečov

Na začátku šestnáctého století se moci v Číně zmocnilo Mandžusko a dosadilo na trůn dynastii Ching. Stále znovu a znovu propukající povstání v bojovnických společenstvích přinutí nově ustanovenou vládu zakázat všechna bojová umění, stejně jako jejich výuku či získávání řádů. Chamtivý a krutý prostopášník Ohnivý Vítr (Sun Hong-Lei), bývalý válečný hodnostář staré dynastie, vidí v této situaci možnost, jak utrhnout kus koláče pro sebe a začne pomáhat nastolovat nový pořádek. V čele armád pustoší severozápadní Čínu a chystá se dobít poslední odporující výspu staré civilizace, Vesnici Bojovníků.
Fu Qing Zhu (Chia-Liang Liu) je bývalý popravčí minulé dynastie, který se rozhodne učinit jeho řádění přítrž a zachránit tak pevnost Bowei. Společně s Wu Yuan Yinem (Charlie Yeung) a Han Zhibanem (Yi Lu) se vypraví na Mount Heaven hledat pomoc u Temného Žáru (Jingwu Ma), mistra meče vyučujícího skupinku bojovníků. Temný Žár se rozhodne jim pomoci a nařídí čtyřem svým nejlepším učedníkům - Chu Zhao Nan (Donnie Yen), Yang Yun Chong (Leon Lai), Mulang (Duncan Chow) a Xin Longzi (Liwu Dai), aby je následovali a pomohli. Tak je vytvořeno Sedm mečů. Když dorazí zpět do vesnice, odvedou všechny do bezpečí, ale veškerou vodu i jídlo otráví neznámý zrádce mezi nimi. A protože se blíží armáda Ohnivého Větru, musejí jej najít stůj co stůj a je jedno, jestli je to muž, žena, či láska... (monolog)

Le_Chuck

Problém Siedmych Mečov je jendoznačne príbeh, ktorý zbytočne zložito štrukturovnaý, únavne podávaný a miesto toho, aby film gradoval, tak sa vleče a uspáva. V konečnom dôsledku je to škoda, už vzhľadom na bojové scény (z vrcholným momentom v úzkej uličke), ktoré sú na špičkovej úrovni a vyslovenie potrebujú rýchlejšie odsýpanie omáčky naokolo. Komu wuxia čoby len trochu vonia, bude pri nich chrochtať blahom. ()

klerik

Sympatický guláš, z ktorého vytŕča, že bol urobený pre peniaze... Nie je to zlé, ale občas je to chaos. Tsui Hark je legenda – naposledy som od neho videl VTEDY V ČÍNE 5 a bol to lepší film. Meče potešia hlavne súbojmi vo finále, inak je to rutina, ktorá poteší zarytých fanúšikov... ()

FrodoF

Je to trochu nepřehledné, postavy se kromě těch nejhlavnějších pletou, ti ze sedmi mečů, kteří měli méně prostoru jsem vůbec nerozlišoval, nebyli vůbec psychologicky prokreslené. Stejně tak scénář by chtěl ještě trochu dotáhnout. Ale akční scény jsou dobré a výborně natočené, stejně jako záporáci, kteří jsou cool a dostatečně zlý. ()

Kimon

Řekl bych, že tento akční snímek Jižní Korea/Hong Kong neúspěšně kopíruje hodně úspěšný film režiséra Akira Kurosawa Sedm samurajů z roku 1954. Ovšem snímek Akira Kurosawa má oproti tomuto plytkému akčnímu filmu z Hong Kongu hlubší myšlenku a zařazuje jej na rozdíl od tohoto do skupiny inteligentních filmů. Ostatně není to první pokus o zcizení námětu a scénáře. Další pokus se zapůjčeným scénářem bez patřičných práv si dovolil v roce 1960 režisér John Sturges, když natočil Sedm statečných. V případě Sedmi statečných to ovšem na rozdíl od Sedmi mečů dopadlo nanejvýš úspěšně, i když Sedm statečných se zcela jistě nedá porovnávat s oduševnělým částečně psychologickým dílem Akira Kurosawa. V případě Sedmi mečů se tedy jedná o typicky jednoduchý akční film tržního hospodářství Hong Kongu, který je zaměřený především na uchvacující akční scény bez ducha pro jednoduchého diváka s popcornem na klíně. Názorná ukázka toho, že ani nadměrný projekční čas nezvýší hodnotu filmu, jak si možná někteří tvůrci myslí. ()

Xeelee

Postavy se naprosto debilně baví o očividných věcech, jednají na základě své neobjasněné minulosti (děj se pak tváří děsně chytře), scénář je překombinovaná nelogická slátanina vršící jedno klišé za druhým, postavy jsou k uzoufání špatně napsané… Tohle pro mě prostě bylo strašné utrpení. Když zjistí, že mají mezi sebou zrádce, tak obviňují jednoho člověka (i když divákovi je jasné že to není on) jen aby na konci mohli autoři šokovat odhalením, na které už stejně všichni dávno přišli. Kdyby aspoň souboje za něco stály. Místo toho jsem se znuděně koukal na cosi fantasmagorického, co mě málem unudilo k smrti. Jedinou zajímavou věcí na tomhle filmu je plovoucí meč (nebo co to bylo) a to opravdu nestačí. Navíc je na DVD jen dabing, což je fakt peklo. ()

• Role hlavního filmového hrdiny byla s doprovodnou částkou činící 400 tis. amerických dolarů předložena prvně jihokorejskému herci Song Seung-heon (A Better Tomorrow (2009)). Ten ji přijal a dokonce začal s nutným rutinním tréninkem jízdy na koni či šermířstvím. Svoji účast na snímku odmítl až krátce před jeho samotným natáčením, v době, kdy, jak na adresu zaskočených filmových tvůrců uvedl, měl povinnosti u jiných filmových projektů. Donnie Yen posléze bez nejmenšího zaváhání nabídku filmové role přijal. (Conspi)
  • Sedem hrdinských mečov bolo navrhnutých samotným režisérom. (matt6)