Pokud máte rádi příběhy typu Krokodýla Dundeeho, pak se vám jistě bude líbit ten, který prožijí Sonny a Pepper, dva profesionální jezdci rodea z Nového Mexika. Zatímco Sonny je vážný a zodpovědný muž, Pepper je lehkovážný chlapík, který ze všeho nejvíce miluje dobrou zábavu. Přestože se Sonny na Peppera zlobí, protože se vykašlal na jedno důležité rodeo a připravil ho tak o peníze na koupi malého ranče, a od té doby s ním téměř nemluví, rozhodnou se společně vyrazit do New Yorku, kde zmizel jejich společný kubánský přítel Nacho. Ten se totiž před nedávnem vydal pro svou dceru Teresu, které zaplatil u převaděčů cestu z Kuby. Sotva oba hrdinové dorazí a začnou se po příteli ptát, ocitnou se sami pod palbou gangu převaděčů, kteří dívku drželi jako rukojmí, dokud za ni otec nezaplatí znovu. Jenže ten už tolik peněz neměl a tak ho zločinci zabili a dívku přinutili pracovat v továrně pro ilegální přistěhovalce. Sonny a Pepper prožijí v uprostřed Velkého jablka mnoho dobrodružství, když se rozhodnou dívku s pomocí místního policisty Sama Shawa zachránit a protože nechybí vzrušující honička na koních přímo ulicemi města, ani spousta dobré zábavy vyplývající zejména z chování obou sympatických venkovských buranů v pro ně nepřirozeném prostředí velkoměsta, jistě se nudit nebudete ani vy. (oficiálny text distribútora)

Martin741

Originalitu videl scenarista k tomuto filmu asi tak naposledy v roku 1979, a aj to len letmo. Lebo posadit dvoch kovbojov do velkomesta a sledovat ich osudy ....... no neviem, neviem. Obaja herci, ako Sutherland a Harrelson predviedli len minimum, ale Harrelsona si viac pamatam, pretoze hral v Takovi Normalni Zabijaci. 64 % ()

Lacike

Strašne slabá buddy komédia založená na koncepte vidláci vo veľkomeste. Vtipy sú obohraté a nevtipné, chémia medzi ústrednou dvojkou príliš nefunguje. Sutherland síce s fúzmi vyzerá cool, ale do komédií sa nehodí. Harrelson sa síce snaží ostošesť, ale nemá tu podporu v ničom. Ostatní herci nestoja za zmienku. Akcie tu je minimum a tiež nič zaujímavé neponúkne. Proste po každej stránke slabota a nečudujem sa, že tento film úplne zapadol. Už v dobe vzniku naviac pôsobil, že prišiel o desať rokov neskôr ako mal. 4/10. ()

tron

Dosť matný, mútny, nezaujímavý a ťažko viditeľný buddy movies (o 5 rokov starší Renegáti s taktiež Kieferom Sutherlandom ma bavili viac). Snímka sa pomerne márne snaží zatiahnuť typickú odľahčenú atmosféru 80. rokov do podstatne odlišnejších deväťdesiatych. Kiefera mám vcelku rád, Woodyho menej, ale napriek tomu skonštatujem, že tí dvaja sa našli a že im to spolu ladí. Občas toto putovanie kovbojov veľkomestom chytí tempo a nie je to žiadna vyložene stupídna zábavka. Príjemné - ale stále iba ničím originálny priemer. ()

Lukoye

Velice zvláštní komedie. Je to asi profesionální deformace, ale prostředí ilegálních přistěhovalců, vykořisťování jich špatně nebo vůbec placenou prací a jejich vraždění mi nepříde jako moc vhodné podloží pro komedii. Film mi příjde nesourodý a nečitelný. Dlouho jsem se neorientoval v tom o jaký typ filmu půjde. Na komedii je to moc akční a nudně vyšetřující, až na pár hodně ztřeštěných scén typu Zoolander nebo Pretty woman. Nic originálního tam není. Párek buranských kovbojů z Nového Mexika, kteří přijíždí do New Yorku najít svého kamaráda. Z velkoměsta jsou strašně vyplácaní, což je dost nevěrohodné, hlavně v podání Harrlesona. Příběh je hodně slabý a záporáci k smíchu. I když Sutherland ukazuje jak skvělý herec je. Film není špatný ale on je jediným bodem, kvůli kterému se na to dá koukat. Tahle dvojice se dle mého názoru moc k sobě nehodí. Koukat pouze v případě, že jsem celý den dělali monotóní práci a mozek máte vypnutej už od odpoledne. ()

`barocco

Dej nevynika sice nicim osobitnym ale dvojica Woody Harrelson a Kiefer Sutherland behajuca po modernom New Yorku v klasickom kovbojskom obleceni dava tomuto filmu zdravu davku recesie ktoru si treba len vychutnat. Navyse Woody Harrelsonovo cislo s flasou v prepychovom hoteli je excelentne, tak schuti som sa uz davno nezasmial. Priemerna komedia ktora ma zopar skutocne vydarenych scen... ()

• Travis Tritt, který nazpíval hlavní píseň k filmu, se sám objeví v rodeové scéně hned na začátku filmu. (Streeper)