Stratení v púšti

(TV film)
  • Česko Ztraceni v poušti (viac)

Jim Henley a jeho nová manželka Patty se společně s jeho dětmi Mattem a Kate, a Mattovou kamarádkou Ethan vydávají na rodinnou dovolenou. Cestou přes Nevadskou poušť mnoho příležitostí k přestávkám není, a tak rodina zastaví u první benzinové pumpy a hospody, kterou u cesty objeví. Matt se snaží přemluvit rodiče, aby se vydali do tajemného města duchů, hornického městečka Weaver, které má podle starodávné mapy ležet poblíž. Přestože na žádné mapě od roku 1940 se žádné takové město nevyskytuje a dokonce ani místní obyvatelé, kterých se Jim zeptá, o žádném Weaveru nikdy neslyšeli, objeví rodina odbočku zachycenou na starobylé mapě a protože mají dost času, rozhodnou se pro malý výlet se zajížďkou. Weaver, kam dorazí o chvíli později, skutečně vypadá jako město duchů. Jako město, jehož obyvatelé se najednou rozhodli odejít, aniž by si s sebou cokoliv vzali. Domy jsou sice sešlé časem, ale místní obchod je plný zásob pokrytých prachem a místní restaurace vypadá, jako by ji hosté houfně opustili uprostřed oběda. Henleyovi si město prohlédnou a pak chtějí pokračovat v cestě. Jenže se blíží večer a Pattyin mobil nemá signál a tak Jim rozhodne, že přenocují ve Weaveru. A to je osudová chyba. Ještě téhož večera totiž Ethan objeví videokameru s nahrávkou neznámých turistů, ze které vyplývá, že byli pronásledováni záhadným zlem, které je jednoho po druhém dostalo. Jim sice soudí, že jsou v bezpečí, protože neznámé zlo, pokud nějaké bylo, je už dávno minulostí. Jenže další ráno zjistí, že jejich auto zmizelo, že jsou pětatřicet mil od hlavní cesty a že ve Weaveru se ukrývá něco, co je nechce nechat odejít. (oficiálny text distribútora)

DJ Rocco iNc

Toto má byť horor?? Rozprávka starej mami jedine. Nuda, fučanie, nuda, koniec. Žiadna pointa. Stále tam čosi fučalo, čosi rodinku úžasných naháňalo a kým ich to dohnalo, bol už aj koniec filmu. Vraj ľudia žijú v baniach, kvôli bombe, ktorá vybuchla, ale nezdalo sa mi, aby tam niekto bol, len tma a fučanie niečoho. Čoho? Tak to netuším. Rozpočet bol asi dosť nízky, pretože tvorcovia sa zmohli iba drevené mohyly, fučanie neznámej osoby, šerifa, servírku, nejakého zmäteného rojka a prevratenie auta. A aby som nezabudol, zmohli sa ešte aj na nepochopiteľný koniec, ktorý vás naštve, pretože ten debilný koniec vás dohnal sledovať film, ktorý nemá zmysel. Žiadneho mutanta som tam nevidel a ani som sa ničoho nezľakol počas celého filmu. Jediné, čo sa vydarilo, bola atmosféra. ()

ledzepfan

Tvrdit, že "Hory mají oči" je vykrádačka tohodle filmu je prachsprosté ignorantství. Craven by vás kopal do zadele až na nevadskou poušť..... Jinak teda, je tahle vykrádačka filmu "Hory mají oči" plná nevyužitého potenciálu a scénáristické bezradnosti. Hezké lokace a atmoška jsou k hovnu když filmař neví co s tím.. ()

brit84

Srovnání s filmem Hory mají oči je víc jak na místě. Dokonce si troufám tvrdit, že valná většina nápadů v HMO je ukradená z tohoto filmu. Bohužel režisér z toho "příběhového" potenciálu nedokázal vyždímat tolik, aby z toho byla fakt pecka. Lekaček je tady minimálně, navíc film kazí několik dementních situací, jako třeba pád tak do 10m hluboké studny bez vody, bez jediného šrámu (pardon, vlastně trochu kulhala). Konec je kapitolou sám o sobě. ()

Teardown

O filmu Ztraceni v poušti se dá říci, že je to takový malý, nenápadný dárek. Myslím tím malý navenek, ale bohatý uvnitř. Maximálně funkční je především pouštní město duchů a neviditelné zlo, které za žádnou cenu nechce ukázat svou tvář, za což jsem u vetšiny filmů sakra vděčný. Ne nadarmo se říká odhal zlu tvář a přestaneš se bát. Krve si tu sice neužijete, ale za to vás doslova převálcuje to potichoučku plížící se neznámo. Hornické městečko Weaver už netrpělivě čeká! ()

J*A*S*M

Tento film jsem viděl před pár lety na Nově a pamatuju si, že jsem se u něj (a hlavně po něm) dost bál. Je to takový umírněnější předchůdce Hor, které mají oči, atmosféricky je na tom ale možná o trochu lépe. Závěr mě však tehdy poněkud zklamal. Ale i tak ohodnotím nadprůměrně, fakt mě ti pouštní mutantíci dokázali kvalitně poděsit. 75% ()

• Ve filmu je zmíněno opuštěné kalifornské městečko Bodie, které bylo v roce 1961 vyhlášeno za národní kulturní památku na život na Divokém západě. Městečko ročně navštíví až 200 tisíc turistů. (Matej.Mirejo)