Pohádka o kouzelné píšťalce

(študentský film)
všetky plagáty
Rodinný / Rozprávka / Krátkometrážny
Československo, 1958, 27 min

Pohádka Studia FAMU, u něhož byli Bořivoj Zeman, Vladimír Novnotný a Bohumil Šmída odbornými poradci. Malý Honzík sleduje v divadle s ostatními dětmi loutkovou pohádku. Po představení všichni odejdou, jenom Honzík se vydá do zákulisí. Najde tam kouzelnou píšťalku z pohádky a na chvíli si ji "půjčí"... (oficiálny text distribútora)

Cesarea

Až tady na csfd jsem s překvapením zjistila, že se jedná o studentský film, kdyby všechny studentské filmy měly kvalitu tohoto, na nic jiného se nekoukám :-). Představitel Honzíka zahrál svoji roli naprosto úžasně, kamera dokonalá, a i po těch letech působí film svěže, živě, přesvědčivě, být dítě tak se při určitých záběrech i bojím :-) a určitě stojí za shlédnutí. ()

waxtrax

Hezká byla scéna kdy si Honzík přeje šlapací autíčko a pomocí píšťalky si jej přičaruje. O mravních kvalitách kouzelné píšťalky lze v tuto chvíli také pochybovat, neboť píšťalka místo toho aby Honzíkovi přičarovala autíčko nové, jej sebere jinému dítěti. Honzík i s píšťalkou i autíčkem poté spokojeně odjíždí od řvoucího pancharta sedícího na dlažbě chodníku. ()