Na to , aby ste spoznali sám seba, sa najskôr musíte zamilovať. A musíte mať šťastie, že všetko, čo má prísť, aj príde. Úchvatný príbeh o láske z pera slávneho klasika Georga Elliota. Daniel Deronda je vďačný svojmu adoptívnemu otcovi, Sirovi Hugovi Mallingerovi za všetko, čo pre neho urobil. Keď sa však zoznámi s pôvabnou Mirah, jeho život naberá celkom nový zmysel. Mirah prichádza do Londýna nájsť svoju matku. Jej cieľ však ovplyvní aj Daniela, ktorý svojich pravých rodičov nikdy nepoznal... (oficiálny text distribútora)

01Zuzana10

o ludoch, nasich tuzbach, problemoch, ako sa s nimi vyrovnavaju rozni ludia, aki sme, akí chceme aby sme boli, ako znasame zivot. Zajimave. Po prvom pohlade som nevedela, ze to skonci a ja sa budem nad tymto zamyslat. Myslela som, ze to bude nieco klasicky jednoduche. ___ skoda, ze sa mi to nepacilo. :D ale nie.. ako bolo to fajn, len asi dnes nemam naladu zamyslat sa nad sebou. Bo vidim sa niekedy v niektorych postavach. Zvlastne, ze v skoro kazdej hlavnej vidim cosi, co mam i ja.. Hmm.. Romola je tak nadherne nadherna, uplne dokonala zenska! Ale pamatate si ju v Atonement? jaka zmena ()

Gurtha

Navzdory názvu se před průměrného Derondu dere řada "vedlejších postav" a Daniel tak zůstává pouhým zůčasněným pozorovatelem střetů lidí, kteří více či méně tápou životem. Ze samotných setkávání ale příběh neuděláte, a tak seriál tvoří spíše mozaiku, z níž nejvíce zaujme náhled do života židovské komunity v Londýně 19. století. ()

elle

Daniel Deronda je u nás dosud nepřeložený román Geroge Elliotové. Daniel Deronda byl vychováván v privilegované vrstvě Anglie druhé poloviny 19. století a očekává se, že zaujme významné společenské postavení, během příběhu se ale musí postavit čelem k svému skutečnému, židovskému původu. Dva světy, které se mu nabízejí, reprezentují dvě ženy. Omamnou přitažlivost velkého světa pro něj reprezentuje láska ke Gwendolyn. Tato hrdinka románu je druhou hlavní postavou a rozhodně zajímavě napsanou - krásná, marnivá Gwendolyn je naprosto dětsky sebestředná a z pýchy a ambicí (aby se nezbortil její život v přepychu) volí sňatek z rozumu. Na druhé straně Mirah je dívka obestřená tragickým osudem (Daniel se s ní seznámí, když ji vytáhne z řeky, kde se chtěla utopit), který ji stejně jako židovský původ pojí s Derondou něžnou láskou. Velmi dobře udělaná adaptace. Důraz je kladen hodně na linii příběhu Gwendolyn a jejího manželství. Henleigh Grandcourt jako její cynický manžel je jedním z velkých padouchů britské literatury (úúúžasný Hugh Bonneville - viděla jsem ho hrát dobráky i padouchy, ale tohle...ladůdka). ()