Italský voják Giuseppe konečně dostal dovolenku a cestuje vlakem z východní fronty domů. Cestou v kupé však zjistí, že se mu ztratila jeho strojní puška Fiat 22150 a tak při pátrání po ní přijede místo do rodné Itálie do okupované Varšavy. Pušku se mu kupodivu podaří najít, ale dostane se kvůli ní mezi polské partyzány. (MVanis)

lucascus

Perfektní polská komedie, která svůj humor čerpá především z trojjazyčného provedení (polština, němčina, italština). Herci jsou mistři humoru, perfektní je i Zbigniew Cybulski (který dokázal, že je stejně dobrý komediant, jako i dramatik). Samotné téma zbloudivšího Itala do polské metropole, za časů zmítané válečným povstáním, nabízí prostor pro početná nedorozumění, směšné situace na tragickém pozadí. Vřele doporučuji. ()

Vampireman

LFŠ 2009. Nejen fakt, že se jedná o polskou komedii z roku '64 mi dovolil zvednout hodnocení na *****. Giuseppe ve Varšavě je skvělá bláznivá komedie, tříjazyčná, s chytlavou hudbou, plná absurdních situací a geniálních hlášek i herectví a neprávem zapomínaná či dokonce nedoceněná. S oblibou jí řadím ke svým oblíbeným francouzským komediím a všem doporučuji. ()

Ej Hlemýžď

Komedie z období okupované Varšavy, kam se omylem dostane italský voják Giuseppe, jedoucí na dovolenou. Působí nedoroztumění a zmatky, hraje ho Antonio Cifariello. ()