Kancl - Série 2

(séria)
USA, (2005–2006), 8 h 10 min (Minutáž: 21–29 min)

Kamera:

Randall Einhorn

Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer, B. J. Novak, Melora Hardin, David Denman, Leslie David Baker, Brian Baumgartner, Kate Flannery (viac)

Parta z Dunder Mifflin absolvuje seminář o obtěžování i příšerný vánoční večírek a dostane další „Oscary“. Michael vykecá, že Jim jede po Pam, a najde v kanclu překvápko. (Netflix)

Streeper

Druhá série už se mi líbila o poznání lépe. Celkově se ten humor nějak uklidnil, už nebyl tak drsný a urážlivý jako v první sérii, ale opravdu jsem se srdečně smála. Michael už mi nebyl tolik protivný, občas mi ho bylo dokonce i líto. Nejzajímavější na celé sérii je bezpochyby skrytá romance mezi Pam a Jimem, úplně mi plesá srdíčko, když ty dva vidím spolu a za ten konec jsem opravdu nadšená. ()

Big Bear

A je to tady. Stalo se mi co už dlouho ne. Stal jsem se závislým. Těším se z práce z kanclu domů, abych si pustil jiný chudáky v kanclu! :-). Všichni jsou boží a všichni mají své místo dokonale určené scénářem. Musím uznat, že tenhle match Amíci nad Brity vyhrávají a baví mně to víc a víc. Carell je božan, ale to vím už dávno. U nejednoho dílu se chechtám nahlas a tak to prostě u komediálního seroše má být. Mezi vtipy občas šikovně zazní sem tam i nějaká životní pravda, nebo dobře mířená narážka na ten korporátní biotop. I v něm se to zamilovává, páří, jsou tam predátoři, ustrašení jedinci i ti co naplno využívají mimikry aby dokonale splynuli s prostředím v němý musí přežít. Nemohu jinak, teď už je to za plnou sazbu! * * * * * ()

dr.horrible

Dokonalé. Z vtipov u mňa vedú problémy vyplývajúce z Michaelovho podvedomého rasizmu, fóbii a snahy presviedčať okolie o tom, že žiadne nemá. Z postáv samozrejme Jim a Pam, ale super je aj hromada vedľajších postáv, napr. Kelly. A tá vzťahová časť je asi najväčší seriálový zlodej spánku, odkedy som kukával na Homeland. Dolámané srdce na dvadsať častí. ()

Nin

Je vidět, jak je seriál hodně o postavách. Více se zde zdůrazňuje to, co je v britském originále schovanější a více v náznacích, především co se týče Šéfa. V některých dílech je tu hodně vidět, několikrát je to i explicitně řečeno, že jádro trapného chování Šéfa spočívá v tom, že jenom šíleně touží potom, aby ho lidi měli rád a aby měl kamarády. Zdejší šéf Michael je nakonec mnohem pozitivnější postava, protože se občas chová šíleně, ale ve svý podstatě je to spíše dětiinský ňouma. Americký Office v druhé řadě není tolik drsný, naopak je často milý a často má epizoda vyloženě happy end. Především je ale americký Office pořád vtipný a má skvělé postavy. (8/10) ()

lemonova

Dlho som sa odhodlávala k americkej verzii The Office, ale musím povedať, že si ma začína získavať. Pripadá mi trochu "láskavejšia". A asi mi viac sedí postava "trouby" Steveho Carella než jeho neomalená verzia v kreácii Rickyho Gervaisa. Netuším, kam to povedie, lebo témy z malého priestoru kancelárie sa zrejme vyčerpajú, ale druhá séria je fakt skvelá zábava. ()

• První epizoda představující myšlenku Michaela (Steve Carell) a Jan (Melora Hardin) a Michaelův špionážní scénář „Threat Level Midnight“. (LUKICKK)
  • V Michaelově monologu na Dundies vypráví vymyšlený příběh o vztahu se ženou z HR. Michaelova budoucí manželka Holly Flax (Amy Ryan) byla žena z HR. (LUKICKK)