Kancl

• USA The Office (viac)
Ukážka z filmu 2
USA, (2005–2013), 75 h 18 min (Minutáž: 21–51 min)

Réžia:

Ken Whittingham, Tucker Gates, Jason Reitman, Joss Whedon (viac)

Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer, Leslie David Baker, Brian Baumgartner, Angela Kinsey, Phyllis Smith, Kate Flannery, Creed Bratton (viac)

Famózní komediální seriál o každodenním soužití nespokojených zaměstnanců v kanceláři společnosti Dunder Mifflin, které šéfuje zmatený Michael Scott. (Netflix)

Ukážka z filmu 2

rawen

První pokus seznámit se s tímto seriálem proběhl tak, že jsem si jako velký fanoušek anglické verze stáhnul první díl a znechuceně sledoval otrocký remake originálu. Dal jsem to k ledu a nedávno zkusil další díly - a ono je to moc fajn! Vše vychází jen z původního prostředí a hlavních charakterů, ty se ale postupně ubírají jiným směrem a to je skvělé, protože teď už se mi zdá, že má americká verze jen málo společného s tou anglickou. Bál jsem se co bude předvádět Dwight Schrute - americká obdoba Garetha Keenena - a on je snad ještě lepší! Boss Michael Scott si z anglického kolegy Davida Brenta naštěstí nebere moc příklad a tak zatím co David je zakomplexovaný, sebestředný, urážlivý, arogantní idiot, Michael je spíš malé, uřvané, hysterické, žoviální, sobecké děcko --- a zábava je s ním skoro stejně velká. Všechno jinak zastřešují producenti (tvůrci původní Office), což je jednoznačně dobře, protože zápletky a vtípky jsou kvalitní a to už jsem "dojel" do prostřed čtvrté série... Bravo, fanatičtí uctívači The Office UK, nebojte se toho! 8/10 PS: 8.1.2012 bohužel se stalo Kanclu to, čeho jsem se obával, natáhli ho na X stovek dílů, odešel Steve Carell a z původní kousavě trapné břitké zábavy zbyla rodinná selanka... Ach jo... Snižuju hodnocení na 7/10 ()

Matty

Stěží uvěřitelné. Poameričtěný britcom, který není horší než originál. Vlastně není ani moc odlišný. Zůstala trapnost visící ve vzduchu, vtipné odmlky a zámlky, tázavé pohledy do kamery a vtipy, jejichž pointu si musíte domyslet. Bylo ubráno vulgarit a jízlivosti. Michael v podání Steva Carella je podobný, s odpuštěním, kokot jako Ricky Gervais, akorát mimikou své tváře občas naznačí zárodek nějaké normální lidské emoce. Celkově zůstává po americkém Kanclu sladká pachuť, což oproti více hořkému a místy (právě postavou šéfa) nepříjemnému britskému klenotu může někdo vnímat jako vyměknutí, ale čím jiným by už pak měla být americká verze americká? 90% Zajímavé komentáře: DaViD´82, Phillo ()

ScarPoul

Samozrejme, je úplne zbytočné sa rozpisovať o tom, že anglická verzia je lepšia. Pretože aj napriek vysokej kvalite je to naozaj diskutabilné. Americká verzia sa po prvých 6 dielov, vybrala svojim smerom. A aj keď sa niektoré dejové línie dostali do rovnakého štádia ako to bolo v prípade anglického seriálu, celkovo je príbeh komplexnejší a zaujímavejší. Pre mňa sa jedná o jeden z najlepších seriálov. Jednak dokáže zabaviť a má svoje smutné a dramatické momenty a to všetko v dokonalej vyváženosti. Steve Carell je blázon a pre mňa jeden z najlepších súčasných komikov. Jeho filmy mám neuveriteľne rád a v tomto seriály som si ho užíval. Po jeho odchode, kedy by si človek mohol myslieť, že seriál skĺzne do hlúposti a už to nebude ono, sa seriál znova vybral iným smerom a znova bavil a dojímal. Jedna z veľkých výnimiek že všetkého veľa škodí. Toto by som mohol pozerať stále a zatiaľ ma to nikdy neomrzelo. Teším sa na deviatu sériu. 100% zábava a Rainn Wilson je dokonalý. ()

Joe321

Tak narozdíl od původního Kanclu je tenhle víc mainstreamovější. Situace tu nejsou vyhnány tak do extrému po té trapné stránce. Spíš pak vypadají nepřirozeně. I celkově to spíš už působí jako sitcom než dokument, který si s Gervaisovým geniálním výtvorem dalo na první pohled lehce splést. V něm byly postavy velmi autentické a člověk jim to věřil, tady už moc ne. Carell je dobrý, ale zase... Ricky je prostě bůh. Ostatní herci jsou taky dobří a je pěkné pozorovat vývoj více postav než v britské verzi. První série mi přišla trošku slabá (obzvášt hned první zkopírovaný díl), ale druhá a třetí mě bavila víc. Ve stejném tempu pokračuje čtvrtá a teď pátá. PS: Kevin a Creed rulez! ()

PogoJoe

Průměrné hodnocení epizod: 1. série: 4.17 (1 pěti* epizod) | 2. série: 4.21 (3) | 3. série: 4.24 (6) || Skvělá, prvotřídní a originální zábava. Americká verze se rozjela ve velkém stylu a jinak, než její britský předchůdce. Steve Carell je prostě bombarďák a velmistr trapnosti. Postavičky Kanclu jsou tak skvěle vykreslené a ztvárněné, že nestačím žasnout. Má to charisma, hloubku a neustále vás to nutí žasnout, co vše je průchodné. A ještě jedna poznámka na závěr: Rozhodně NESLEDUJTE tuhle sérii v českém dabingu! Nic proti panu Šťastnému, ale ke Carellovi se totálně nehodí.... || Po shlédnutí všech 9 sérií: seriál skončil ve velkém stylu, až je to skoro škoda, protože nápady tvůrcům rozhodně nedocházely a já se skvěle bavil. Díky. ()

Galéria (1 719)

• Čtyři členové štábu jsou původem z Massachusetts: Steve Carell, John Krasinski, BJ Novak a Mindy Kaling. Nancy Walls, která hrála Carol v několika epizodách, je také z tohoto města. (don corleone)
  • Postavy často mluví o podniku Pour Richards Pub, který se ve Scrantonu skutečně nachází. Jde o bowlingovou halu. (don corleone)

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele

20.04.2022

Nový film Johna Krasinskiho nabírá obsazení

Nový film Johna Krasinskiho nabírá obsazení

26.01.2022

Tak to vypadá, se si hvězdy seriálu Kancl dají menší reunion. Režisér a herec John Krasinski (Tiché místo, Tiché místo: Část II) totiž do své novinky IF čerstvě obsadil Stevea Carella (Sázka na… (viac)

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Kultovní sci-fi seriál Battlestar Galactica se dočká pokračování. Oznámili to zástupci stanice NBC, kteří zároveň veřejnosti odhalili svoji novou chystanou streamovací službu nazvanou Peacock. Jak… (viac)