Nietzsche-sensei ~Konbini ni, satori sedai no šindžin ga maiorita~

• Japonsko ニーチェ先生 ~コンビニに、さとり世代の新人が舞い降りた~ (viac)

Macukoma, ostřílený brigádník, je poněkud vystresovaný z nového kolegy Nii Tomoharua, kterého má zacvičit. Tomoharuova přezdívka je profesor Nietzsche a studuje na vysoké škole buddhismus. Když na něj rozzlobený zákazník křičí, že zákazník je bůh, jen poklidně odvětí, že bůh je mrtev. Tím ovšem jeho poněkud speciální chování k zákazníkům nekončí. (Zíza)

Vavča

Sbírka ujetých charakterů v jedné japonské večerce, nad kterou zůstává občas rozum stát, nicméně vaši bránici někdy solidně polechtají. Je to takový ten divný a ujetý humor (někomu se jistě vybaví anime Excel Saga), kdy si říkáte, tohle nemohou tvůrci myslet vážně, dělají si ze mě p..., případně tohle je fakt moc. Ale ono to překvapivě často funguje, příhody zaměstnanců nemají někdy chybu, včetně nápadů typu, s výhrou v loterii naložím zajímavě, prosadím zákony, aby do dopravy mohl tank a jeden si rovnou koupím... Nebo mnich v zácviku, už nemám nic proti kouření, zkracuje život, o to rychleji budu mít jako mnich zákazníky. hodně silné kafe je charakter Kaede, Nii se stane její láska na první pohled a to co vyvádí mě fakt někdy dostává. Díly krátké, ale občas je to prostě pro mě vata, nevidím v tom potenciál pro opakování, ale pokus o originální sérii vyšel celkem slušně. ()