Batman pokračuje: Návrat Jokera

• USA Batman Beyond: Return of the Joker
všetky plagáty

Terry McGinnis převzal Batmanův boj se zločinem od stárnoucího Bruce Waynea, ale ačkoli se Terry od Bruce hodně naučil, nikdy se nedozvěděl šokující pravdu o posledním setkání Batmana s jeho úhlavním nepřítelem Jokerem. Když se však Joker, který je podlejší než kdy dřív, vrátí do Gotham City, Wayne usoudí, že je nejvyšší čas, aby se nový Batman dozvěděl o tomhle darebákovi se zelenou tváří pravdu dřív, než dobije celé město – zejména poté, co na Bruce zaútočí jeho starý nepřítel. (HBO Europe)

3DD!3

Tyhle Jokerovy návraty mají vždycky šťávu. Překvapivě drsné flashbacky čerpají z komiksu Smrt v rodině a i když ho mírně upravují, neřekl bych že k horšímu. Technologický posun Jokera v budoucnosti sice spočívá v klišé paprsku řezajícím beton, ale hladký má pořád stylové. Byl jsem příjemně překvapen. ()

Spiker01

Nato, že je to 15 let stará věc, je to fenomenální. I přes tu občasnou dětinčknost jsem byl překvapen, že se v animáku (s jehož předlohou nejsem mimochodem obeznámen) našlo i pár hrubších scén. No a neprůstřelnej argument, proč vidět tento kousek i po tolika letech - Kevin Conroy a Mark Hamill. Pokud máte rádi sérii Batman Arkham, jste s nimi náležitě obeznámeni...80% ()

Shakers

Na to, že som sa k tomuto futuristickému Batmanovi ani nechystal a ani ma to moc nelákalo, dosť ma to prekvapilo a okamžite sa to u mňa zaradilo medzi tie najlepšie Bat-animáky. Terry McGinnis tu zastupuje pod plášťom Batmana viac ako dobre a aj keď je pravý Batman mimo hry o Bruceovi Waynovi sa to povedať nedá. Úplne najviac čo ma dostalo je samotný príbeh. Príbeh, v ktorom vystupuje Joker vždy stojí za to, obzvlášť keď si k tomu prirátame Marka Hamilla. Vynikajúci flashback síce ukazuje, že Joker je po smrti, ale z ničoho nič po vyše 40 rokoch sa Joker opäť dostava na scénu. Už samotný Bruce Wayne s ním mal veľké problémy, bude mu Terry McGinnis stačiť ? Presne tato otázka a samotný príbeh je na tom to najlepšie. 85% - 4* ()

JohnnyD

Ostal som ohromený. K futuristickej verzii Batmana som bol silno skeptický, no takýto strašidelný Batman tu ešte nebol. Navyše v uncut verzii sa to len tak mihoce vraždami a deštrukciou. Joker je jednoznačne najdesivejší v histórii animovaného Batmana a vlastne tromfne aj Nicholsona. Mark Hamill podáva životný výkon. Joker trúsi hlášku za hláškou a pritom ide z neho pekelný strach. Koniec je trošku za hlavu chytený, ale predsalen je to Batman budúcnosti. Jednoznačne môj favorit v rámci Batman Animated Universe 1992-2006. ()

Kothy

Tenhle animák jsem objevil docela náhodou. Ukazuje nám Gotham budoucnosti, kde je Bruce Wayne už starý pán a Batmana dělá jeho asi asistent Terry McGinnis. Všechno se změní ve chvíli, kdy se do města vrátí Joker, který má být dávno mrtvý. I přes značné stáří animáku na mě působil dost dobře. Taky mě dost překvapila identita nového Jokera a potěšil návrat známých postav. Pro doplnění znalostí super věc. "Nepoznáš dobrý vtip." ()

klerik

Fakt pecka. Navyše "natočená" v čase, keď by (po hranom BATMAN A ROBIN) po netopierovi ani pes neštekol. Odvážne posunutý príbeh do budúcnosti, kde je Bruce Wayne vlastne len prizerajúci sa dôchodca a nový Batman dokáže lietať pekne v štýle Iron Mana. I keď je film vo farebnom a klaunovskom prevedení, ktoré má pomerne blízko k Schumacherovým filmom, neupadá Jokerov návrat do sebaparódie. Od animáku DC ťažko čakať viac... ()

Caszidy

Přiznám se, že před shlédnutím snímku, jsem nebyl obeznámen se světem samotného seriálu Batman Beyond. Proto mi chvilku trvalo zvyknout si na Gotham City budoucnosti, odlišnou animaci, nového muže v netopýřím kostýmu i Bruce Waynea s holí. To vše jsem však brzy absorvoval. Co na mne ale působilo poměrně rušivým způsobem byl batmanův nový oblek, jenž mi evokoval epizodu ze seriálu Simpsonovi, v které si ředitel Skinner na Comic Con oblékl kostým kočičí ženy. Nejrušivějším prvkem je dle mého názoru "celoobličejová" kápě. Samotnému příběhu a ději nemám v podstatě co vytknout. Jokerův návrat byl působivý a děsivý. Zdánlivě nižší hodnocení způsobuje pouze fakt, že jsem se ještě plně neadaptoval na Batman Beyond, ač se mi řada jeho nápadů líbí. ()

ScarPoul

Batman Beyond je podobne ako animovaný seriál z roku 1992 veľmi pekným spojítkom, medzi komiksami a filmami. A rovnako ako pôvodný seriál aj Batman Beyond to dotiahol na jeden samostatný film. V ňom sa stretávame s Batmanovou Nemesis Jokerom. Čo k tomu povedať. Futuristický Gotham je výborné miesto pre nového Batmana, neónové bary, veľkolepé výbuchy a sympatických hrdinov. Mark Hamill znova ako Joker dokazuje, že okrem Luka má ešte jednu postavu ktorej vdýchol nenapodobniteľný prejav. Spojenie minulosti a budúcnosti bolo tým čo filmu vytrieskalo 4 hviezdu. Prehĺbenie charakterov a tento krát zaujímavo prevedená zápletka si ma získali natoľko, že som sa celý čas výborne bavil. Jedna z výborných animovaných adaptácií z komiksového DC univerza, ktorá posúva postavu Batmana ako samozvaného strážcu poriadku na úplne inú úroveň. A dvojičky ako príbuzné už starej Harley Quinn boli na spapanie. ()

jh666

Velmi dobrý filmeček. Joker je děsivější než kdy dřív, lepší už byl jenom Ledger. Trochu mi vadí nový Batmanův kostým (celobličejová maska), ale jinak je to velmi dobrá jednohubka. Osud Harley Quinn mě fakt pobavil. ()

liquido26

"Hello Gotham. Joker's back in town." Největší Batmanův protivník se vrací šílenější než kdy dřív, podporován legračním gangem zvaným Jokerz. Film je zajímavý hlavně propojením s původním animovaným seriálem a odkrytím toho, jak je možné, že je Joker i po tolika letech stále ve formě. Věřte budete překvapeni, stejně jako já. Film je plný akce, nenudil a hlavně závěrečný souboj Batmana a Jokera a Terryho skvělej nápad, jak ho porazit mě hodně bavil. Seriál Batman Beyond jsem zatím neměl možnost shlédnout, takže nemám s čím porovnávat. Terry mi ale jako Batman v tomhle novým kostýmu dost vyhovuje, narozdíl od Bruce z něj autoři neudělali něpřírozeně velkýho svalovce s býčí šíjí, díkybohu. ()

PKD

Super. Pamatuji si, jak mi vždy vadilo a marně jsem čekal celý seriál, kdy se konečně aspoň někdo o Jokerovi zmíní a nic. Až na jednu mysteriózní scénu/záběr z dílu Joyride. A Jokery nepočítám. A tady jsem/jsme se tenkráte konečně dočkali. A stálo/stojí to za to. I když tomu nedávám plný počet , tak silné 4 to má jisté. Pohled na starou Harley Quinnovou jest k nezaplacení. Samoz., že Conroy a Hamill to opět jistí na 200%. A vážně doporučuji ost. Sice má pouhých 38min. což je u ostček která běžně mají u DC animáků průměrně 55min. málo, ale lepší než nic. Rozhodně se nejedná o typickou Batman mjůzik, ale pro ty, co znají hudbu z tv s., to není zase tak velké kindrvajíčko. Special quest star...hudebník, herec a spisovatel s býčí šíjí...Henry Rollins. ()

filmmovier

Asi nejlepší animovaný Joker a překvapivě docela temný děj. Moje první setkání s Batmanem budoucnosti mi přineslo sakra zajímavý děj čerpající i z nějakých těch klasik a navrch i povedenou akci. Takže v zásadě tady je všechno, co má správný Batman mít. Tenhle funguje výborně. 7,5/10. ()

BS

Paráda, Terryho Batman je opravdu cool superhrdina se vším všudy! Samotný děj není bůhvíjak propracovaný, ale to se dá díky kvalitní akční řežbě oželet, velkým plusem jsou i flashbacky do minulosti, kdy vzpomíná madam Gordonová aka Batgirl :).Pro fanoušky Batmana skoro povinnost, pro ostatní "jen" akční animák. Mě se to dost líbilo, takže 4*. ()

neoBlast

Jako neznalec komiksu i seriálu, který má zkušenosti s Batmanem pouze z filmů jsem se nenudil ani na chvíli. Animace je trochu, na feature lengh movie, slabší, ale zase nejsme ochuzeni o znovuzrozeného Marka Hamilla. 60 % ()

demented

Terry McGinnis sa tentokrát musí vysporiadať s najväčšou hrozbou svojej doterajšej kariéry. Na scénu sa vrátil Joker. Háčik je v tom, že šialený klaun by mal byť dobrých 40 rokov mŕtvy a pri tom nezostarol ani o deň od vtedy, čo sa mu Bruce Wayne posledný krát postavil. Dve generácie Batmanov budú mať čo robiť ... Sympatické je, že Terry neuznáva pacifistické metódy "hlavne nikoho nezraniť/nezabiť" Waynovskej éry. ()