V arizonské státní věznici dojde k povstání. Vězni, mezi nimi i Cully Briston (Kim Brown), se v budově s několika policisty jako rukojmími zabarikádují. Vůdce Red Freker (Gene Hackman) klade požadavky. Ty ovšem slouží jen k odvedení pozornosti. Zatímco policie budovu obkličuje, kopou vězni tunel. (MacGuffin)

Snorlax

Na téma útěku z vězení určitě existují lepší filmy, ale některé scény tohoto filmu mají velký potenciál, ať již to bylo slézání vězňů z cel, nebo závěrečná akce. Bohužel místy je poznat stáří snímku a jeho až televizní zpracování. Leč na Hackmana s Brownem se dobře dívá. A abych nezapomněla, nemám ráda šílené Indiány. ()

Willy Kufalt

Riot je určitě dobře natočeným snímkem o vzpouře a pokusu o útěk v americké věznici, leč v konkurenci jiných vězeňských filmů logicky nemá šanci stát se tolik oblíbeným. Pro mne osobně jsou z vězeňských filmů nezapomenutelné především ty černobílé, oplývají specifickou atmosférou, kterou se dle mého názoru už nikdy poté v barvách nepodařilo vytvořit (ani zde). I díky dobře zvolené kratší stopáži jsem se ale určitě nenudil a Gene Hackman jako vůdce "Velký Red" v jedné z hlavních rolích to výborně táhl.. velmi mne baví Hackmanovo herectví zamlada i to, jak při tom pracuje s hlasem a gesty. Dialogy mezi vězněmi často charakterizuje drsný ironický humor, výjev v podobě baru s tanečnicemi uprostřed cely má zase téměř surrealistický nádech. Závěrečnou akcí skvěle vygraduje napětí hned v několika směrech. 3,5* (70%) ()

Lacike

Tuctový film o vzbure vo väzení. Zaujme snáď len pohodovým, dá sa povedať, že až takým piknikovým priebehom vzbury, kedy si väzni užívajú a len tak blbnú až do nevyhnutného potlačenia vzbury na konci filmu. Popri prebiehajúcej vzbure tu je skupinka väzňov, ktorá plánuje útek, ale tiež to nie je nič extra napínavé a ich plán prekopania sa von cez tunel nie je žiadna novinka. Väčšina postáv je nevýrazná vrátane Hackmana, ktorý má byť akože vodcom vzbury, ale pôsobí skôr ako verný psík charizmatického černocha Jima Browna, ktorý nielen Hackamna,ale všetkých úplne zatieni. Výsledkom je priemerný film na jedno pozretie. 6/10. ()

Martin741

Snorlax film vychvalila, mne pride ako znesitelny priemer. Cele to az prilis kopiruje dalsie filmy na temu utek z vazenia, Gene Hackman sa snazil, ale nic moc teda ani on nepredviedol, cele je to rezisersky neprijemne ustrelene, o kult nejde ani omylom, zapadlo to v case a priestore a ja tvrdim, ze pravom . 69 % ()

majo25

Úvod je výborný, hneď sa ide na vec, žiadne predstavovacie zdržiavačky, tak to mám rád. Lenže po istom čase tempo i dianie vo filme začne upadať a s výnimkou samotného úteku sa nič mimoriadne nedeje. Samotný útek je fajn, aj keď ten koniec je taký nemastný-neslaný, sucho doklepnutý iba záverečnými titulkami. Herci sú solídni, Jim s Genom sa vhodne dopĺňajú, postavy sú vierohodné, aj keď prístup v tej dobe k černochovi v hlavnej postave (i tým vedľajším) by bol zo strany bielych asi iný, ako je to ten na plátne. ()

MacGuffin

V arizonské státní věznici dojde k povstání. Vězn'ové, mezi nimi i Cully Briston (Kim Brown), se v budově s několika policisty jako rukojmí zabarikádují. Vůdce Red Freker (Gene Hackman) klade požadavky. Ty ovšem slouží jen k odvedení pozornosti. Zatímco Policie budovu obkličuje, kopou vězni tunel... ()