Ben Lewis (George Maharis) je odsouzen za vraždu své ženy k trestu smrti oběšením. Stále marně opakuje, že svoji ženu miloval a nikdy by ji nemohl zabít. V den popravy propadne Ben panice. Když stojí pod oprátkou, vysmekne se eskortě a při zoufalém pokusu o útěk shodí z několikametrové výšky popravčího. Ten je na místě mrtev. (Snorlax)

Willy Kufalt

Příběh justičního omylu, pro který dojde málem k popravě nevinného, jenomže neprávem odsouzený se mezi tím v sebeobraně dopustí jiné vraždy, je bezesporu zajímavý. Celý film se odehrává v Mexiku, svým způsobem to nastiňuje slušné kritické zrcadlo jedné z krajin, ve které trest smrti funguje dodnes. Témata kolem soudních morálních dilem nad hodnotou lidského života mne zaujmou skoro pokaždé, ač na druhou stranu lze říct, že v téhle době se s nimi (nejen v USA) přímo rozthrl velký pytel a zdaleka ne vždy přinesou opravdouvou perlu. Zde je to poměrně špatné se zpracováním, hlavně s nápadem pravidelně všechno tohle doplňovat (i mezi zásadními okamžiky filmu) s milostnou linií mladého právnika, případně ještě i jeho dejchánkami na jakémsi sportovním utkání s koňmi. Naopak šlo tady víc vytěžit z případu s jedním velkým precédensem a ani volbu herce (G. Maharis) do hlavní role nepovažuji za šťastnou. Ale tady bych to ukončil, protože nemám potřebu zatracovat snímek, který v našich končinách patří k úplně neobjeveným, z pozice filmové rarity jde o sledovatelnou záležitost s pozoruhodným námětem. // Díval jsem se především kvůli Gene Hackmanovi, který jako obvykle nezklamal; svým povzneseným a lehce arogantním projevem v roli jednoho z policejních vyšetřovatelů navíc zde dával vzpomenout na budoucího Pepka Doyla z Francouzské spojky. 50% ()

Snorlax

Velice široce rozkročený snímek, který se do hodiny a půl snaží vměstnat soudní drama s kruciální otázkou, kde začíná a končí sebeobrana, romantický příběh mladého soudce a k tomu navíc střípky ze života mexické komunity žijící v jižanském městečku. O Mexičanech se dozvíme, že krotí divoké koně a hrají pólo. U milostného vztahu soudce zjistíme, že jeho představitel je skutečně extrémně špatný herec, na jehož výkon se prakticky nedá dívat. A soudní drama, je natolik upozaděno, že se rozplizne do dvou drobných epizod, které sice jediné z celého filmu stojí za vidění, ale jelikož čítají dohromady zhruba deset minut, snímek nejsou schopny zachránit. Film má dvě pozitiva: velmi sympatickou hudbu a mladého Gena Hackmana v drobné roli policisty. ()