V oceánu dochází ke ztrátě spojení s ponorkou Siren I. Armáda proto ihned posílá druhou ponorku tohoto typu Siren II, aby našla ztracenou ponorku a zjistila, co se stalo. Stopy zmizelé ponorky vedou až do extrémně hluboké mořské propasti, kde však čeká smrtelné nebezpečí nejenom z mořských hlubin, ale také z vlastních řad. (Chupacabre)

Lacike

Klasické sci-fi o posádke ponorky, ktorá sa musí vysporiadať s nejakou príšerou. Technicky je to podobne mizerné ako film DeepStar Six. Proste evidentne scény v štúdiu v ktorom sa posádka nakláňa do jednej strany a kamera do druhej (podobne ako v staručkých Star Trekoch), aby to pôsobilo napínavo, sa striedajú so scénami očividných modelov ponorky vo vani, teda akože v hlbokom mori. Dejová stránka nestojí za nič. Postavy aj keď obsadili pár povedomými ksichtami mi boli ukradnuté. Napätie nefungovalo. Gore scény vyzneli prehnanou krvavosťou skôr komicky. Takže jak dej, tak triková stránka sú tragédiou. Jednu hviezdičku dávam za to, že sa dej odohráva v ponorke. 2/10. ()

Aluska88

Dynamické podmořské sci-fi nabité skvělými dialogy, akcí i napětím. Nemá smysl srovnávat ho s Propastí či ostatními podobnými kousky. Průrva totiž funguje dost zdařile sama o sobě, bez potřeby něco kopírovat. Já žádnou podobnost s Propastí nenašla, krom toho, že se děj odehrává ve velké Hlubině:) Rovněž oceňuji masky zmutovaných tvorů, které na mě mnohdy dokáží zapůsobit více než dokonalé počítačové efekty. Film uběhl velmi rychle a snad jediné, co jsem postrádala, byl větší prostor pro krvelačné predátory, přišlo mi, že na scéně nepobyli dostatečně dlouho. Kdyby se filmu prodloužila stopáž o takových dvacet minutek, mohli jsme dostat ještě větší nářez v podobě "konfliktů" týmu s nebezpečným protivníkem:) Také mohlo být ukázáno více nahrávek z pásek, abychom měli konkrétnější představu o tom, co tam dole skutečně prováděli. Z hereckého ansámblu musím vyzvednout R. Lee Ermeye. Z toho chlapa mám respekt i obavy, jen co se na něj podívám už od jeho role v Texaském masakru:) ()

Campbell

Pro vodní horory mám slabost, a tak mě film s názvem The rift neminul, film umocňuje pěkná podmořská atmosféra to ano, i to že má krásnou stopáž a film je poměrně rychlý a stále se tam něco děje. Ale nejvíc mě potěšilo herecké trio Scalia, Ermey a Wise tihle 3 jsou sympaťáci a hrají skvěle. A proto jsem byl rád že je vidím v jednom filmu. Film doporučuju všem kdo mají rádi příjemný nenáročný horůrek, nebo mají rádi horory typu Leviathan či DeepStar Six. ()

Yoshitsune

Mám rád lesní, podvodní, kosmický a jeskyní horory, vždycky v nich číhá zajímavý bubák a lidský element tam projde různými psychickými stavy, ale boha jeho tenhle film, to je děs. Ani by mi nevadilo, že zdejší monstra se zde moc neukazují a víc nebezpečnější sou zde chaluhy, které překvapivě sou i v tom to směru víc zábavnější nepřítel, než ta obří vagína, co je na stěně. Ale co mi nejvíc lezlo na nervy, byl hlavní protagonista, takový ten přechytralý typ, všemu nejlépe rozumí, všude byl a na co sáhne to spraví, ale abych mu nekřivdil, ani zbytek postav, nejsou žádní sympaťáci a když se jim něco stane, tak je mi to celkem i jedno. O atmosféře nemůže být ani řeč, efekty sou spíš k smíchu a některé postavy, ve filmu záhadně mizí, jako doslovně film zapomíná na postavy a samozřejmně je zde zrádce, který se hned prozradí, takže jeho velké a dramatické odhalení, později ve filmu je opravdu bizárium. Takže tu jednu hvězdičku, dávám za to gore, celkem tady ujde. ()

ricci.s

Konečne môžem dať nejakému klasickému hororu nadpriemerné hodnotenie. Posádku hľadajúcu stratenú ponorku čaká nepríjemné prekvapenie. Na Siren I totiž prebiehali genetické experimenty a výsledkom sú (ako to už býva zvykom) zdegenerované, vraždiace, morské príšery. Je to síce dosť neznámy, ale veľmi kvalitný podmorský hororík, v ktorom nechýba podarené gore, ale predovšetkým musím pochváliť vynikajúce stvárnenie príšer (najlepší boli zmutovaní novorodenci). Akcie je dostatok, v druhej polovici je to už vlastne len jednoduchý boj o prežitie, ale bavil som sa. ()

• Približne v 38. minúte si ponorka razí cestu cez tesný priechod a odznie replika: "Je to ako nasávanie golfovej loptičky cez záhradnú hadicu." Táto replika je známa z filmu Olovená vesta (1987), ktorú povedal R. Lee Ermey, hrajúci v oboch filmoch. (Arsenal83)