Snímek byl natočen během války podle povídky Lva Slavína „Moji krajané“. Upřímný a pravdivý příběh přátelství Arkadije Dzjubina, veselého, temperamentního a odvážného mládence z Oděsy a Saši Svincova, přezdívaného „Saša z Uralmaša“. Arkadij a Saša se setkávají jako vojáci při obraně Leningradu. (Snorlax)

Ej Hlemýžď

O přátelství dvou vojáků za války při obraně Leningradu. Scénář a režie Leonid Lukov. V hlavní roli Boris Andrejev a Mark Bernes, v hlavní ženské roli Věra Šeršněva. Mark Bernes byl m.j. i zpěvák, a pro ty, co se zajímají o starší písničky tedy uvádím, že to byla Temnaja noč, která se mi velmi líbí, a Šalandy polnye kefali, která se mi zase nijak zvlášť nelíbí. Pokud film uvidíte všimněte si po titulkovém předělu oznamujícím, že linie dosáhla k tramvajové trati, té zatáčkou jedoucí tramvaje. Nemohu totiž poznat zda je to skutečná tramvaj či animace, protože tak divně jede. Ale proč by se párali s animací, když natočit tramvaj snad není žádný problém, že? ()

Kragujevac

Temnoja Noch je sice krásná píseň, ale samotný film zachránit nedokáže. Film je celkem nudný, herecké výkony spíše průměrné a celkově film nemá až na titulní píseň moc co nabídnout. Potěšil mě jenom konec ten se mi vcelku líbil. * Film byl natočen v Tadžikistánu. ()