Larry Hubbard pracuje ve firmě na výrobu pohlednic a má nepříliš stálou přítelkyni Danielu. Ta ho právě vyhodila z bytu, takže vlastně v jednom okamžiku přišel o dvě chabé jistoty svého všedního života. Seznámí se s podobně osamělým mužem jménem Warren a ten mu poradí, aby se svým životem rychle něco udělal. Larry si nejdříve najde byt a pokouší se prolomit svou samotu. Hovoří s květinami, koupí si několik psů, ale není to ono. V jedné restauraci potká též osamělou Iris, která byla již šestkrát vdaná. Náhoda ale vždy způsobí, že ztratí její telefonní číslo. Nakonec ji vidí v protijedoucí soupravě metra. Podaří se mu napsat na okno vzkaz. Zdá se, že už bude vše v pořádku. Iris se ale silného citu bojí (oficiálny text distribútora)

cross

Film postavený na zajímavém tématu, ale notně pokulhávající na realizaci a scénáři. Třebaže je evidentní, že tvůrci schválně hodně nadsadili téma osamělosti mužů, chvílemi to přece jen přehánějí a film tím hodně ztrácí. Nicméně, jako slušná zábava obstojí a kdybych přehlédl ty scénáristické nedodělky, byl by to dokonalý pohled na v životě tápající chlapíky, který bych povinně promítal všem nadávajícím ženám před spaním - jen ať mají noční můry...;o) ()

Kubaso

Stevea Martina jsem dřív vážně neměl rád. Tenhle film na tom ale dost změnil, jelikož se tu nekonají jeho obvyklé šaškárny. Humor je tentokrát buďto slovní nebo absurdně-situační a Martinovi sedne, řekl bych, daleko líp. Ani na chvíli jsem se nenudil, nápady berou dech. Knihu jsem nečetl, divadelní hru jsem neviděl... Jenže to u nás asi málokdo. Takže skutečně nechápu výši (nebo spíš níži) většiny hodnocení. ()

Oskar

Na počátku byla kniha. Pak divadelní hra Neila Simona. A pak film, ve kterém už zbylo velmi málo kvalit. Tahle komedie v podstatě nemá kompaktní příběh, je to jen sled více či méně povedených gagů. Steve Martin ještě lacině přehrává - na to, že komedie se tvoří opačným způsobem, přijde až o léta později. Zkrátka ztráta času. 40 % ()

charge

Film je průměr což je škoda. Začátek filmu byl tím nejlepším, od poloviny filmu ovšem došlo k radikálnímu úpadku děje i humoru v této bláznivé komedii, až jsem uvažoval nad tím, jak by film vypadal, kdyby se příběh nevěnoval pouze Martinovi, ale i na počátku zmíněným osamělým mužům celého světa, což by film asi vylepšilo. ()

MrPierc

Hodně depresivní tragikomedie, která má ale mnoho zajímavých a vtipných scének (kýcháním k orgasmu, doprovod policajtem, skákání z mostu atd.). Steve Martin ukazuje, jak stačí trochu a topíte se v rybníku plném nudy, samoty a na kraji společnosti. Excelentní byl ale Charles Grodin jako znuděný samotář-kamarád, který učí základy pro přežití samoty :-) ()

• Film je natočen podle knihy Bruce Jay Friedmana s originálním názvem „The Lonely Guy’s Book of Life“, která vyšla v roce 1978. (orkadimenza)
  • Scéna zobrazená na hlavním filmovém plakátu, kde Steve Martin jede na dvoumístném kole se psem, se ve filmu ve skutečnosti vůbec nenachází. (orkadimenza)