Anna Heymes (Arly Jover), manželka vysoce postaveného pařížského úředníka, již déle než měsíc trpí hrůznými halucinacemi a částečnou ztrátou paměti. Začíná podezřívat svého manžela, že vlastně není tím solidním a čestným mužem, jakým se zdál být... V turecké čtvrti Paříže jsou nalezeny tři brutálně zavražděné, zohavené ženy, které si jsou nápadně podobné. Případ dostává na starost Paul Nerteaux (Jocelyn Quivrin), houževnatý policejní kapitán, který požádá o pomoc bývalého kolegu Jeana-Louise Schiffera (Jean Reno). Schiffer se vyzná v podsvětí a používá tvrdé vyšetřovací metody. Anna mezitím nalezne útočiště u přátelské psychiatričky (Laura Morante)a začne odhalovat svou záhadnou minulost. Spojitost mezi ní a vraždami je stále více zřejmá... Temný, napínavý krimi-thriller byl natočen podle stejnojmenné knihy Jeana-Christopha Grangého (Purpurové řeky). (oficiálny text distribútora)

r.deshain

Ja nechci oponovat, presto se mi film i na podruhe libil. Je pravda, ze oba pribehy jsou od sebe az tak daleko, ze jsem od poprve zapomel, ze to bylo v tomhle filmu.. Nadruhou stranu mi ale prijdou ony "modre" casti, jak bych je nazval prijemne kontrastni, oproti "cervenym". Myslim samozrejme pribeh zeny, ktere vylili pamet do zkumavky, nemocnicni prostedi, zatazeno, dest vs. drsneho detektiva ve vysluzbe, undergrounodve bary, poust, pisek, rozpalene slunce. Asi tak jako mi prijde povedeny plakat, stejne tak mi proti sobe fungovali ty dva pribehy. ()

cyright

Film byl svými tvůrci špatně koncepčně pojat a zpracován. Díky tomu se (podle mě nechtěně a nezáměrně) vyznačuje svou velmi specifickou náladou, se kterou když nebudete souznít, budete se nudíííít. Na druhou stranu za dlouhého melancholického večera můžete mít to štěstí, že se vám film trefí do nálady a dokážete jej ocenit. Já zůstal někde na půli cesty. Tak či tak, filmu se nedá upřít žoviálně surová neotřelost francouzské thrillerové produkce, která zde ovšem poněkud zůstává viset ve vzduchoprázdnu. Osobně s povděkem kvituji absenci téměř jakýchkoliv blankytně bílých kladných hrdinů ve prospěch morálně šedých charakterů. ()

lennyd

Paul Nereux (Jocelyn Quivrin) pátrá po vrahovi mladých žen v turecké čtvrti v Paříži. Všechny jsou mučeny a zohaveny naprosto stejným způsobem, což napovídá, že by mohlo jít o nějaké náboženské obětování. Na pomoc si přibere Jeana-Louise Schiffera (Jean Rena), který je znám svým neortodoxním přístupem k vyšetřování a známostem v pařížském podsvětí. Anna Heymes (Arly Jover) trpí bolestmi hlavy a výpadky paměti, po kterých nepoznává své blízké, ale naopak poznává lidi, které by znát neměla. Za pomoc psychiatričky zjišťuje, že na ní byl proveden vědecký experiment zkoumající právě paměť. Postupným pátráním zjišťuje, že stopy k vrahovi mladých žen vede právě přes ní... Stejně jako píše Matty, jsem také trochu filmový masochista, takže si občas pustím film, o kterém je jasné, že to žádný trhák nebude. Občas jsem navzdory nízkým hodnocením mile překvapen, ale většinou mají hodnotící hlubokou pravdu, a film opravdu stojí za pěkný kulový. Toto je i případ Říše vlků - je mi jasné že úspěch Purpurových řek předznamenal také vznik dalších (podobných) filmů, ale čeho je moc, toho je příliš. Chaotický a zmatený film, kde každá z hlavních postav nejméně jednou zemře, aby se vyloupla o chvilku pozdějc jakoby nic. Nejvíc mě ale dostala scéna, kdy se zdálo být vše vyřešeno (a jakžtakž vysvětleno), ale místo toužebně očekávaných závěrečných titulků následovala ještě půl hodinka filmu. Režiséra předhodit hladovým vlkům! ()

Deimos

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Prostředí 8/10/// PLUS: Jean Reno, prostředí Paříže jasně boduje, atmosféra stále houstne a jak se v ději posunujte dál, začíná to být dramaticky napínavé, postava hlavního "hrdiny" a jeho kuráž MÍNUS: jako u všech francouských thrillerů je to náročnější na pozornost, některé scény až za hranicí normálnosti./// Shrnutí: Paříž jinýma očima, Reno v odlišné roli, přesto hodně podobné Purpurovým řekám. U nichž jsem měl problém zůstat ve střehu a držet se sledu událostí. Proto jsem se v tomto případě vyjímečně soustředil víc než obvykle a vyplatilo se. Protože na začátku dva zdánlivě odlišné případy do sebe začnou krásně zapadat a vás baví postupné vyšetřování. Zároveň se můžete kochat drsným prostředím krásné Paříže, drsným jednáním Jeana Rena a snahou tvůrců, přijít se slušnou kriminálkou. Když pominu občasnou snahu o přepombinovanost a zvraty v závěru, jedná se o slušně filmové pátrání, které si ode mě ty slabší 4* zaslouží./// Celkem 72%/// ()

demented

Dva zdanlivo odlišné príbehy u ktorých aj tí menej bystrí pochopia, že určite budú mať niečo spoločné. Neviem, ale keby som nepoznal názov filmu, jednoznaňce by ma napadlo, že sú to ďalsie Purpurové rieky. Tieto filmy majú mnoho spoločných atribútov - predovšetkým je to Jean Reno a jeho nevýrazný parťák, prekombinovaný dej, ktorý sa hrá na niečo viac, než čím v skutočnsti je, absurdné postavičky (napr. vládca tureckého podsvetia v Paríži je asi 150 kg chlapík s celým telom spálenym kyselinou, pľúca a hrtan má spálené tiež a v dôsledku toho musí inhalovať mätu - kde na takéto hovadiny chodia?) ... No a celkový výsledok? Podobne ako purpurové rieky - nič moc. Myslím, že nebudem spoilerováť ak poviem, že film je o tureckej mafií. Čo si na nás asi pripravia francúzi nabudúce? Albánskych hackerov snažiacich sa ovládnuť svet? Jedna hviezda za štýlový záver, resp. poslednú vetu, ktorú prenesie Jean Reno. ()

• Během hovoru v čase 01:12:00 je zmíněno 11. záři. V ten den se odehrál teroristický útok, při kterém se zřítily věže Světového obchodního centra v New Yorku. (Duoscop)
  • Ve filmu se několikrát objeví obraz Francise Bacona "Studie Vélazquezova portrétu papeže Innocenta X" z roku 1953. (Tomihiro)