Hraný 11-dielny seriál o rodine, ktorá zachraňuje zvieratá, až si napokon zriadi súkromnú ZOO. Príbeh dvoch súrodencov, ktorý sa odohráva na malej dedine v blízkosti veľkomesta poteší všetkých milovníkov zvierat. Všetko sa začne nevinne. Do novopostaveného domu a peknej záhrady s bazénom miestneho veterinára začnú pribúdať stratené, nechcené a hlavne exotické zvieratá. Pôvabná, moderná mamička, ktorá si predstavuje pokojný rodinný život čoskoro zisťuje, že jej dve podarené ratolesti a zhovievavý manžel jej nedajú ani na chvíľu vydýchnuť. A tak sa spoločne musia naučiť starať nielen o vlastnú rodinu, ale aj o figliarsku opicu, majestátneho leva, korytnačky, papagáje, chameleóna, rybičky a mnoho ďalších zvieratiek. Ich život tak dostáva príchuť dobrodružného šafári, ktoré sa však neodohráva na širokých afrických savanách, ale vo dvoroch a dvorčekoch, útulných dedinských domoch, prípadne na malom dedinskom námestí, v pohostinstve alebo v obchode s potravinami. Všade tam totiž milé zvieratká zavítajú a spôsobia množstvo problémov... (oficiálny text distribútora)

javlapippi

Klasická detská cvrčkovina so všetkými náležitými ingredianciami ako rejžovi hereckí obľúbenci (Kostelka,Debnár, Čálik, Lasica, Satinský), nezletilci, nemé tváre a humor, ale akosi to na mňa nefunguje ako jeho tvorba z 60-80. rokov. Možno to bude tým, že začínajúce roky deväťdesiate už mali trošku inú atmosféru, či že v dobe premiéry ma seriál minul, už som sa začínal zmietať v puberte a volil iné formy zábavy, takže nefunguje nostalgia ako pri iných Cvrčkových dielach. Pritom potenciál to má, niektoré časti sú výborné, napríklad puma vyčíňajúca v televíznej budove v Mlynskej Doline alebo Noga a Šimun čoby krimi-trampi. Každopádne to neurazí, ale zápis do DNA ako v prípade Spadnutej z oblakov, prvého Safari či Leta s Katkou sa nekoná. ()