Pravda je ukrytá tam, kam se nikdo neováží podívat. Výbušný thriller natočený podle bestselleru Richarda Price. Když se Brenda (Julianne Moore) obrátí na policii s tím, že ji někdo ukradl auto i se synkem na zadním sedadle, spouští tím intenzivní vyšetřování vedené detektivem Lorenzo Councilem (Samuel L. Jackson). Zběsilá touha objevit zmizelého chlapce však ve městě vyvolává vlnu nedůvěry a vzájemného obviňování a neobejde se bez strhujících akčních scén, znepokojivých odhalení a šokujícího závěru. (oficiálny text distribútora)

Allien.9

OPRAVDU NECHÁPU NÍZKÉ HODNOCENÍ... Film se může na první pohled jevit jako obyčejný thriller o únosu dítěte, ve skutečnosti se však jedná o velice emotivní a zároveň sofistikované drama, jehož ústředním motivem je vztah matky a dítěte. Vedlejší linii příběhu tvoří více než napjatá atmosféra mezi policií a "problémovou" černou komunitou, která funguje na jedničku. Díky realistickým výkonům (Julianne Moore podává jeden z nejlepších výkonů své kariéry) a famózní hudbě J. Newtona Howarda, jenž se tentokrát řídí všeobecně uznávaným pravidlem "v jednoduchosti je síla", vznikl opravdu silný, po všech směrech fungující snímek. ()

JASON_X

Freedomland je směsice 1)kriminálního filmu (ačkoliv pachatel je zřejmý už velmi brzy 2)psychologického filmu (jehož psychologičnost však stojí pouze na psychologicky uvěřitelném a emotivním výkonu Julianny Moore a 3)sociologického (pardon, chtěl jsem vlastně napsat sračkoidního) filmu. Julianne Moore hraje naprosto fantasticky a bezpochyby na pět hvězd, Samuel L. Jackson je též standardně dobrý a výborná je i (mně neznámá) Eddie Falco. Ovšem ten omletý leitmotiv o ubližovaných černých a nespravedlivých bílých mi pořádně hnul žlučí. Tohle trapné bělošské sebemrskačství už mi neuvěřitelně leze krkem a vyrábí ze mne postupně regulérního rasistu. Rád bych věděl, jestli si někdo z onoho černošského "Chanova" plného sociálně nepřizpůsobivých primitivů nezasloužil těch pár ran pendrekem na konci... ()

rublik05

Nudný, nezáživný, absolutně bez nápadu. Sliboval jsem si od účasti Samuela L. Jacksona napínavý, nervy drásající krimi/thriller, dostal jsem však nekonečnou nudu, ne moc kvalitní filmařinu a průměrné herecké výkony. Děj je zbytečně složitý a překombinovaný, není snadné se v něm zorientovat. Je pro mě velkou záhadou, proč se v tomto "díle" objevil již zmíněný Samuel L. Jackson nebo třeba i Julianne Moore, oba dva totiž mají na víc. 1/10. ()

cab

Socialni drama si pro sebe ukradli detektiv celici rasove problematice ve svem okresku a byvala fetecka a nynejsi matka, ktera nahlasuje kradez vlastniho auta v nemz byl jeji syn. Pri takovem pribehu a s ackovymu herci v zaloze je nepochopitelne, ze dostaveny vysledek je nad ocekavani tak ubohy. (Julian Moore) dokazuje, ze je jen hystericka jecici nana. 35% ()

lennyd

Na policii se obrátí vyděšená a zkrvavená (bílá) žena Brenda (Juliane Moore) s tím, že byla přepadena a okradena o auto v černošské čtvrti. Bohužel v autě měla čtyřletého syna. A vzhledem k tomu, že Brenda je sestrou policisty v sousední čtvrti, rozjíždějí se největší manévry, co město pamatuje. A na rozmezí mezi černošskou a bílou čtvrtí se pohybuje detektiv Lorenzo (Samuel L. Jackson), který potřebuje zabránit rasovým nepokojům, ale zároveň chce zjistit, co se s malým Codym vlastně stalo. A má pocit, že Brenda mu nechce říct úplně všechno ... Ze slibného potenciálu bylo vytěžen jen pouhý drobíček. Ve čtvrti to sice vře, ale závěrečné vypukšivší nepokoje mezi černošskou komunitou a policisty byly do filmu snad vloženy jen pro "prodloužení" času nebo nevím. Navíc i pátrání po malém chlapci je kapku divné ("Vytipovali jsme čtyři místa kde by mohl být, ale tři jsme škrtli", Bum a stovky lidí se vydaly hledat na čtvrté místo). Ale Juliane Moore je skvělá, že jí (ač bych to nečekal) Samuel L.Jackson je horko těžko sekunduje. Příjemná hudba (pianovka) Jasona Newtona Howarda. ()

Julianne Moore v zemi svobody

Julianne Moore v zemi svobody

31.12.2005

Herečka Julianne Moore si ve filmu Freedomland zahraje ženu, jenž první den ve svém novém bydlišti ponechá svého malého syna v autě, které jí následně ukradne neznámý muž. Vyšetřování případu se ujme… (viac)