Každý rád spomína na to, aké „to“ bolo prvýkrát. Existujú však výnimky, ktorým zoznámenie so sexom tragicky nevyšlo... Medzi ne nepochybne patrí aj sympatický štyridsiatnik Andy Stitzer (Steve Carell), ktorý pracuje v sklade, vášnivo rád zbiera komixové postavičky - a čo sa týka sexu, je úplne neskúsený! Keď sa pravdu o jeho „nevinnosti“ dozvedia jeho kolegovia, pochopiteľne sa stane ideálnym terčom ich posmechu. Vzápätí sa mu však rozhodnú pomôcť a pripravia preňho špeciálny „školiaci kurz“, ktorého cieľom je jediné: strata Andyho panictva! O niektorých veciach je však zjavne ľahšie hovoriť, než ich zrealizovať... Tak alebo onak, Andy má ešte nádej na pozitívnu zmenu: jeho prehlbujúce sa priateľstvo so sympatickou Trish (Catherine Keener) by totiž časom mohlo prerásť do niečoho hlbšieho. Lenže... Skúste svojmu dievčaťu priznať, že ste v tomto veku ešte panic! Veď niektorých sa to ťažko hovorí už po prekročení dvadsiatky... A čo potom v štyridsiatke!? (TV Markíza)

GilEstel

Tradiční téma teenagerských komedií alá HOLKY TO CHTĚJ TAKY, PANIC JE NANIC, HELE VOLE KDE MÁM KÁRU atd., je zde zataženo do střední generace. Tudíž je zde předpoklad zapojení i této části diváků jako cílové skupiny. Je tu ale problém. Když se dospělý člověk chová jako puberťák, může to být roztomilý tak 10 min. Pak už to jde na nervy. Stejně jako většina komedií tohoto druhu, naráží i 40 LET PANIC na nepřekonatelný problém laciného kýčovitého humoru, nereálných situací a trapnosti většiny postav. Film je na mě příliš umělý, než aby byl přijatelný. V rámci žánru ale ještě stravitelný bez následků, takže na 2 hvězdy to postačí. 36% ()

Mahalik

Hoj, to byly časy, když jsem se díval na tenhle film poprvé. Bylo to asi pár dní po premiéře a protože jsem byl v té době ještě –světem nepropleskaný dítě- a nejsprostší slovo, které obsahoval můj slovník vulgarizmů byl vůl, byl pro mě zhruba v těch 13 letech film 40 let panic docela pálivou omáčkou. Ale protože jsem už velkej kluk a umím seřvat i kdejakého hip-hopovýho maníka, který mě předběhne v kilometrové frontě v Kauflandu, a to že pořádně, chtěl jsem si zopakovat doby, kdy jsem se před slovem píčus utíkal jako zběsilej. Největší šok pro mě byl, že jsem si vlastně nepamatoval hlavní dějovou linku. Jasně, vše se otáčí okolo chlapíka -panice, ale prostě jsem měl nějak zafixováno, že TEN muž bude sexuální dynamo, který prostě jenom neví, jak na to. Něco jako Hitch-lék pro moderního muže. Appatow se ale naštěstí neopírá o ostatní polo-vtipné filmy a špulí svůj zadek na všechny světové strany a je mu jedno jestli ho budou chtít lidé ukřižovat nebo ne. I když je konec trochu natahovaný, musím uznat, že tenhle film je, co se týče originálních situací, hodně nadprůměrný. A holky si nestavím na nějakej posranej piedestal!!!!!! ()

castor

Jak vidno, Judd Apatow se neobává pustit do kterékoliv látky, a ani poskakování na hranici vkusu mu není cizí. A ani divákovi. Směs hrubozrnné a romantické komedie je namíchaná přesně podle toho, co praví název. Nic víc nehledejte, tedy pokud nejste ve čtyřiceti panic/panna a jest třeba návod. Jenže Apatow je jiný než drtivá většina režisérů, kteří útočí na jiné/pubertální publikum. Jakmile se totiž hned v úvodu potácí rozespalý hlavní hrdina, čistá duše Andy, pokojem na toaletu, vybavený solidní ranní erekcí, budou se smát i ti, kterým je od dvaceti nahoru. Andy se pak při alkoholovém setkání s kamarády z práce snaží blufovat o sexu, je přistižen, ponížen a vzápětí vyzván k tomu, aby stav věcí změnil, přičemž každý z kolegů předkládá svůj zaručený recept. Škoda, že předlouhá stopáž trpí vatou. I když je to mnohdy citlivá vata. Přesto už na konci ztrácí tak trochu dech. Leccos ale vynahradí naprosto výborně napsané postavy, režisérovo pochopení pro ně, závěrečné hudební číslo, koncentrace popkulturních odkazů a nespočet povedených gagů. A ten lidsky hřejivý humor.. Andy je totiž starý dobrák, kterému jeho „handicap“ nijak nevadí, svůj volný čas tráví barvením cínových vojáčků a hraním videoher a jeho cesta k té pravé je nesmírně příjemná, inteligentní a lidská. Komik Steve Carell se navíc vyhýbá šklebivým grimasám, když je vážný, tak není k smíchu, když chce být k smíchu, tak prostě je. A to i ve chvílích, když mu tvůrci ve scénáři (prý bylo hodně improvizace) tu a tam zrovna dvakrát nepomáhají. Navíc má skvělý komediální timing a s taktéž výbornou, nezávislou dámou Catherine Keener mu to skvěle sluší. 64% hodnocení je OSTUDA!! ()

Jordan

za veľmi šťastné považujem scenáristicko-režijné a rovnako herecké vyriešenie, vymyslenie a prevedenie ústrednej štvorice kamarátov/kolegov s tiež casting ženskej časti účinkujúcich ako aj hádam všetky scénky odohrávajúce sa na pracovisku - okrem nich ešte pár vtipných nápadov a gagov, niekoľko naozaj vynikajúcich hlášok a priehrštie nadpriemerných, veľmi vydarená nenáročná komédia s trošičku prehnanou stopážou; ()

Toren

8/10. Nahláškovaný to je neskutečně. Obsazení to táhne kupředu, improvizované dialogy nešustí scénářem a vše hrozně dobře drží pospolu. Fakt jsem se dlouho takhle nezasmál. Jen ta stopáž byla zbytečně smrtící... to však nic nemění na faktu, že Apatow tu byl na pomyslném vrcholu a vůbec se nedivím, že se v USA z téhle taškařice stal takový fenomén (a u nás se klasicky ukazuje, že to nepobíráme - vážně 62%?). ()

• Steve Carellovi bylo při uvedení filmu 43 let, hraje 40letého panice. (don corleone)
  • Poradkyni na klinice, kam zavede Andy Marlu, hraje žena Steve Carella, Nancy Carell. (don corleone)
  • Celá scéna "You Know How I Know You´re Gay" byla improvizací Paula Rudda a Seth Rogena. (don corleone)

Judd Apatow se vrací k režii

Judd Apatow se vrací k režii

01.02.2019

Po delší odmlce se slavný americký producent a režisér kultovních komedií Zbouchnutá nebo 40 let panic Judd Apatow vrací k režii. Přichystal si novou komedii pro komika a člena SNL Peta Davidsona,… (viac)

Ďalší všemohúci smrteľník

Ďalší všemohúci smrteľník

27.08.2005

Keď sa reportér Bruce v podaní Jima Carreyho na krátky čas vžil do kože Boha, štúdiu Universal Pictures to celosvetovo vynieslo 485 miliónov dolárov. Že je na ceste pokračovanie neprekvapí nikoho, no… (viac)